Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

defcoon onoliko koliko ce drugari da ti daju prevozniku za piće, toliko te kosta postarina, i taj prevoznik ako ide iz eu mora da preda robu koja se salje na carinu samo da znas :)
"mora", ne mora ako platis gajbu.

Postarina iz Azijskih zemalja je uglavnom dzabe sa ebaya ili je nesto sitno od 3 do 10 usd.
 
Jeste, kina, singapur i hong kong.

Zato kaze, nemojte biti nerealni, nemojte spustati cene na bahanalije ako nisu bahanalije.
Dogovorite se da skinu cenu postarine, ako je postarina dzabe da spuste cenu za 10%, 20%, tako carina nece gledati kataloge nego postovati racun koji je prilozen uz posiljku. Ako je prilozen, a obicno jeste.

Ne znam druze da li je 10% ja sam dobio mnogo vise od 10, 23%... Mislim da jos uvek imam izvestaj carine. I debelo sam stisao stolicu da isplatim carinu i pdv kad je stigao paket. :) To mi se samo jednom desilo doduse.

Ako nije problem da kazes jel je iznos posiljke bio veci od ovog sto podleze carini 50/70e? Posto malo je nerealno da ako narucujem nesto od 35-40e da molim prodavca da napise manju cenu.
 
Ne ne moj iznos je bio dosta veci, u pitanju su bile plesne cipele, 2 para, od 100€ svaki.
Taj iznos sto ti narucujes je bez brige.

Sem ako ne otvore tvoj paket pa ti naplate 67.5 dinara, za troskove otvaranja.
 
Hvala puno, mada ovo je za pocetak, kasnije je u planu i neka tehnika. Ali pitanje je da li ce ovi iz poste moci da se snadju sa najverovatnije desetostrukim brojem posiljki.
 
Radi!
Juče otvorio Paypal nalog, danas kupio na ebay.de neko led svetlo za bajs radi probe (free shipping iz Kine, total: 1.39€) i sve je prošlo glat. :)
Dakle, nisam iskusio problem naplate kao neki što su se žalili.
 
Radi!
Juče otvorio Paypal nalog, danas kupio na ebay.de neko led svetlo za bajs radi probe (free shipping iz Kine, total: 1.39€) i sve je prošlo glat. :)
Dakle, nisam iskusio problem naplate kao neki što su se žalili.

Sad sam probao da odem skoro do naplate na ebay.de i imaju drugi, onaj "stari" checkout sistem, zato verovatno i radi.

EDIT: Vielen Dank für Ihre Zahlung :)
 
Poslednja izmena:
Jos sta treba da se pazite, provizije banaka, neke banke deru usi za provizije povlacenja para sa kartice putem ppa.
 
Ja imam drugare u Nemackoj i Spaniji i Sloveniji mislim da bi bilo onda najbolje da kupujem sa eBaya iz te dve zemlje? pa da stize kod njih a oni meni da salju busem...

Definitivno najbolja opcija,kakva carina kakvi bakraci
Ovi sa autobosima sa onim prikolicama,dovoze robu na kubik za 20-30 evra
Ortaku rodjaci i namestaj salju,nema carine nema nista,a ovako zezaju za 50 evra,ali vozaci gurnu 200-300 evra i cepaj bato
 
Poslednja izmena:
Stvar dogovora,vecinom racunaju na one pijacarske ogromne torbe,stim sto kad platis njima to je to,ne zanima te nista vise
Planiram pazariti Xbox 360,ladno nov slim bez opreme sam naso za 70 evra
Imam ovu Intesa internet karticu,ali je neprima sistem-neznam sto
Koja jos banka daje ove kartice besplatno
 
Da se pohvalim, izvrsena transakcija preko ebay.de, nista posebno, futrola za telefon i zastita za ekran 10e iz hong konga, samo da isprobam sistem. Posle 5s stize sms od Raifaizena i mail od Paypala o transakciji. Da napomenem da je ebay.com pokazivao checkout error. Ipak se isplatilo ucenje nemačkog :D Vielen Dank für Ihre Zahlung

EDIT: I primetio sam jos jedan detalj, na ebayu u shipping adress je Serbia, a na racunu Paypala Serbia and Montenegro???? Bolje da su napisali Yugoslavia.
 
Poslednja izmena:
@fiser a i @ostali kako sad ne prime Intesa internet karticu? Moja je istekla u martu i nikako da skocim do banke da je rifreshujem... Zna li kolko traje taj proces, kad vam istekne pa morate da je ponovo vadite? Da li to mogu na licu mesta ili opet popunjavaj formular pa cekaj nedelju dana da ti odrade???
i da izdominirali ste sa PAK-om i kvachicama hahah ja znam da su svi sumnjicavi, i cene svoj dinar, ali.... Pa ako narucite iz kine nece vam kineski kurir donositi... A ako nasi postari ne mogu da nadju vasu ulicu i broj onda krastavac... Ja sam narucivao preko kartice, a i preko neta od domacih firmi XY stvari, i niti jednom mi nije bio neophodan taj vas PAK... Mozda za manju sredinu kao sto je KG to i ne predstavlja problem, ali kapiram da svaki postar zna sta i kako, a kuriri pa oni valjda imaju mrtvu navigaciju... No nvm, bez paka ce kod mene ici, ne verujem u baksuzluk xD
 
hvala Garanciji sto nam je reko za ebay.de on je bas car :)

za hordere i opterecene ko ja - ima bas previse dobrih stvari koje su u srbiji nedostupne i na spanskom, ruskom, italijanskom skandinavskim ebay-evima, po nama pristupacnim cenama. ja sam do sad narucio 2 telefona koji izgledaju da mogu da se vrate u zivot, jedan 20 jedan 15 evra. kapiram da audiofili i fotografi trenutno umiru od srece, al da ponovim - proverite evropske ebay-eve za jeftine stvari, kome treba search pomoc tu sam jer mi ide od ruke da iskopam sve iz prve.
 
Poslednja izmena:
JAKO VAŽNO:

Kartica na sebi mora da ima bar 3 evra da bi je paypal prihvatio tj da bi uospte mogli da je dodate, u ostalim slucajevima pisace vam da je banka odbila, tj declined by bank.
 
Stvar dogovora,vecinom racunaju na one pijacarske ogromne torbe,stim sto kad platis njima to je to,ne zanima te nista vise
Planiram pazariti Xbox 360,ladno nov slim bez opreme sam naso za 70 evra
Imam ovu Intesa internet karticu,ali je neprima sistem-neznam sto
Koja jos banka daje ove kartice besplatno

Много летите, јефтино ово оно, пазите да не паднете ниско. Има доста превара према томе распитајте се прво пре него што наручите дотичне ствари да не буде осле касно. Чисто да помогнем онкма који први пут купују.:cool:
 
Definitivno najbolja opcija,kakva carina kakvi bakraci
Ovi sa autobosima sa onim prikolicama,dovoze robu na kubik za 20-30 evra
Ortaku rodjaci i namestaj salju,nema carine nema nista,a ovako zezaju za 50 evra,ali vozaci gurnu 200-300 evra i cepaj bato

Dobro ne bi ja nista uzimao sada bog zna koliko gabaritno imam buraza koji oce da naruci onaj policijski auto na daljenski i sa led svetlom i sirenom koji me ubi u pojam sa tim, to je igracka a kosta 180 $ i 1:18 je gabarita.

Tako da je ja mislim 10 do 20 e vozacu sasvim uredu, ali uzimacu ja i neke manje stvari pa kada mi dolaze samo mi donesu kao licni prtljag... :)
 
Poslednja izmena:
A jel moze na eBay-u da se salje na adresu koja nije ista kao billing adresa kartice? Znam da je ranije bilo problema sa tim?
 
Prodavci na Ebay salju na:
- Adrese sa PP
- Adrese sa Ebay naloga.
Uvek ih mozes pitati da li hoce da salju na neku III adresu.
 
Neki nece da salju na takve adrese koje nisu potvrdjene ili od strane ebaya ili paypala.
Kinezi hoce, oni salju na sve. :)
 
Najbitnije da mi sad na paypal receiptu stoji da mi je adresa confirmed! To do sad nisam imao
 
I ebay ce ti confirm adresu cim ostavis prvi feedback kad ti stigne roba.
 
A sto na racunu tj. potvrde o transakciji paypala koja stize na email pise Serbia and Montenegro?
 
To ebay sto salje? Pa ebay jos ni ne zna da postoji samo Srbija.
 
Kakve veze ima koliko kosta predmet? Transport se placa po tezini. Sve zavisi od politike prodavca, neki ne naplacuju transport (ili je vec uracunat u cenu ili je neki lagan predmet u pitanju pa ih kosta par dolara da posalju).
Spediciju placas samo ako se paket carini (>50/70€).

Ne bas, spediciju placas ako je paket poslat nekom od kurirskih sluzbi, tipa UPS, DHL, FedEx...
 
To ebay sto salje? Pa ebay jos ni ne zna da postoji samo Srbija.

Na ebayu pise Serbia, a ovo je sa paypala tj racuna da sam platio robu xxx prodavcu format je sl: ime prez, adresa, grad, pa pise nesto NOTPROVIDED, post kod, serbia and montenegro. I pise da je adresa paypal confirmed. Samo mi nije jasno kako se ne poklapa drzava kad mi je ebay preuzeo podatke sa paypala nakon linkovanja naloga.
 
Neki nece da salju na takve adrese koje nisu potvrdjene ili od strane ebaya ili paypala.
Kinezi hoce, oni salju na sve. :)
Ne znam samo koji nece, evo skoro 3 godine kupujem, oko 140 kupovina imam i samo u prvih par puta sam dodavao poruku da se koristi ebay shipping adresa, a onda sam shvatio da svi samo tako i salju( iz DE, UK, Usa, Kine...). A inace paypal adresa mi je drugacija i po zemlji i po ulici
 
@nikolaf7,

imao sam slucaj sa nekom *inc iz USA, nisu hteli da prime, tj vratili su novac i otkazali posiljku zato sto mi adresa na PP nije bila verified.
 
Nazad
Vrh Dno