Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Meni su opet prebacili opciju da mi zaračunavaju kurs PP-a, a ne banke i platih evro 127,5 RSD.

Ovo je postalo učestalo, već 3. ili 4. put u poslednjih par meseci. Bez ikakvog obaveštenja, provalim kad platim.
Od sada pre svakog plaćanja ću morati da otvaram nalog i proveravam, šta da radim.
Da i ja sam to primetio jos pre 10 dana ponovo. A pre toga vratio da banka to radi i krenem da placam nekih 150$ kad mi izadje cifra u dinarima ja prekinem odem da pogledam kad oni opet stavili da PP radi koverziju.
Bas bezveze sto ti kazes svaki put cu i ja morati da se logujem na PP da pogledam.
Ima li neko resenje a da nije ovo predlozeno?
 
Hm, ranije su nudili pri svakoj potvrdi plaćanja opciju, sad muljaju, ko ali što je ranije prikazivao po kojoj ceni je nešto plaćeno u reviewu, a sada kriju.
Sve go hoštapler, ne samo u Srbiji.
 
Pozdrav narode, nije pitanje hteo bih da opisem jednu paypal prevaru koja mi se dogodila pa da budete spremniji nego ja u toj situaciji,

naime prodao sam kupcu neke digitalne vrednosi ne bitno za 150$ koje mi je uplatio na paypal....

To je najkasičnija prevara koja može da ti se desi preko PayPal-a
Kada budeš sledeći put prodavao nešto preko PP, obavezno traži da ti štikliraju " friends or family" , u tom slučaju ne mogu da ti traže povraćaj para.
Drugo, u tekstu kod plaćanja, daš kupcu već pripremljen tekst koji će da stavi, a to je da je dobio sve što je bilo dogovoreno i da neće da traži povraćaj novca.







Drugari kako ide podizanje keša za PayPal nalog, greškom sam uradio isplatu na PayPal umesto na Skrill, nemam nikakvog iskustva sa ovim servisom kada je primanje i podizanje keša, do sada sam samo plaćao :D
Uplata mi je legla desetak dana pre nove godine, drugar mi reče da će pare koje imam na nalogu automatski prvog u mesecu preći na karticu koja je primarna(Intesa Internet kartica), sada je 11 a to se još nije desilo :(
Kada mogu da očekujem da će mi pare leći na karticu?
 
Poslednja izmena:
Nece leci posto kod nas nema automatskog prebacivanja, moras peske.
 
Čitam na prethodnoj stranici o porezu... Sada računaju porez na priliv iz inostranstva (preko paypala)? Kako vam dođe rešenje da platite porez, na kućnu adresu?
 
ma ne racunaju nista,nego mozda ce nekad,prilive imas po raznim osnovama,eventualni porez moze da naplate samo onima kojima firme nesto uplacuju
 
Svlaci na payoneer pa vadi kes, ili drzi novac na kartici. Majka srbija vidi sve sto legne na racun otvoren u istoj :)
 
Ja ću da obrnem pitanje: kako platiti porez na ovakve prilive jer svojevremeno kad sam u 3 (tri) poreske ustanove ušao i postavio ovo pitanje samo su me belo gledali i dali odgovore "mislim da ne treba", "idi pitaj tamo" i kao valjda najbolji odgovor "pročitaj šta piše u zakonu". Posle sam odustao i uplate primao kroz platu tj. uplate su išle firmi u kojoj sam zaposlen. Postoji li neki lep i totalno jasan formular (a i formula) tipa "stiglo XYZ para, plaćam vam porez od ABC dinara" ili kako to radite. Sorry za off, ako je ovome mesto negde drugde.
 
Poslednja izmena:
PP OPO obrazac, mozes kao autorsko pravo i kao ugovor o delu da prijavis.
Ali isplativije je preko firme kao platu.
 
Na ovoj linkovanoj stranici ima dosta toga što sam ranije čuo (nezvanično), ali mi i dalje to sve ne deluje 100% sigurno/provereno/zvanično i svako može da tumači malo drukčije... U svakom slučaju hvala na odgovorima.
 
Pitanje: da li se i drugima promenio totalno pejpal dashboard dizajn ili sam jedini? I kad se to desilo?

qEV9PuJX8u6ziO29BTHM7g12CI299a.png
 
Promenio se još pre neki dan ali ja vratio na stari izgled više mi odgovara :)
 
I gde se sad nalazi ona opcija za konverziju valute?
 
Pozdrav članovima foruma. I pitanje, problem naravno sa paypalom. Prilikom pokušaja prebacivanja novca na karticu, sledi info poruka od paypala: 'You've exceeded your withdrewal limit. Pls, increase the limit and try again.' Do sada bez problema pare prebacivane. Da li je neko zna šta sad, kako, zašto...
 
Gde pise da uzima drzava zaradu? Pise da su ista prava i obaveze dal radio nesto preko neta ili primao uplatu ne zaradu.
A drugo jel ti ispostujes:

" Ovde dolazimo do onoga da li fizičko lice sme uopšte da radi neki posao (poput trgovine, usluga i sl.) kao fizičko lice? Sme, ali samo ukoliko ima zaključen ugovor o radu, delu, autorski ili neki sličan."
 
Da, ali je problem u tome što rad za poslodavca koji nema sedište, niti predstavništvo na teritoriji RS nije baš do kraja regulisan.

Probajte da dobijete staž po tom osnovu pa ćete videti.
 
Ako ja prodam par svojih licnih stvari preko ebaya ili nekih oglasa na netu kakva je to trgovina?pa dileri polovnjaka iz uvoza recimo mesecno krse 10x zakon o nedozvoljenoj trgovini,i to tridesetak godina unazad,nisam cuo da je ikada neko bio za to procesuiran

Elem kad bi stranci placali 50% drzavi onog sto prodaju na oglasu,bilo da je firma ili pojedinac niko nista nebi prodavao
 
Poslednja izmena:
@MiloshD je pitao kako da plati porez na priliv koji dobije preko paypala, ja sam postavio link. Dok se zakon ne promeni tako je.
@smith_bre ako hoćeš da radiš legalno i da platiš sve obaveze prema državi onda tako treba i da napraviš kalkulaciju i da uračunaš ta davanja u krajnju cenu proizvoda. Kao što imaš bruto i neto platu. Ne plaćaš doprinose i poreze od neto plate nego od bruto.

Opet da napomenem, ne tvrdim da je to dobro i da tako treba, nego je trenutno tako po zakonu. Taj tekst je pisao Milan Trbojević koji je knjigovođa tako da poznaje materiju. Inače ima interesantan domen :d www.ft1p.rs gde isto možete naći interesantih i korisnih informacija.
 
@smith_bre ako hoćeš da radiš legalno i da platiš sve obaveze prema državi onda tako treba i da napraviš kalkulaciju i da uračunaš ta davanja u krajnju cenu proizvoda. Kao što imaš bruto i neto platu. Ne plaćaš doprinose i poreze od neto plate nego od bruto.

Jedno je plata, a drugo je zarada od prodaje, hoću reći da plata je u 99% cela tvoja zarada, pa onda može to bruto o čemu pričaš, a kada je prodaja u pitanju, gde radiš na procenat, tu nema nikakve logike. U mom slučaju meni je marža 10%-20% (nekad se desi i daleko manje, nekad na 0, a nekad i u miniusu), i kad meni legne 100e, kad bi mi na to uzeli 50% , u debelom sam minisu. A nije mi jasno kako to da ukalkulišem 50% od bruto u trgovini(ne mogu da budem konkurentan na tržištu), a zamisli sad ovi što rade sa milionima koji imaju 1% marže...
 
Zato postoje normirani stvarni troskovi koji se priznaju.
 
Jedno je plata, a drugo je zarada od prodaje, hoću reći da plata je u 99% cela tvoja zarada, pa onda može to bruto o čemu pričaš, a kada je prodaja u pitanju, gde radiš na procenat, tu nema nikakve logike. U mom slučaju meni je marža 10%-20% (nekad se desi i daleko manje, nekad na 0, a nekad i u miniusu), i kad meni legne 100e, kad bi mi na to uzeli 50% , u debelom sam minisu. A nije mi jasno kako to da ukalkulišem 50% od bruto u trgovini(ne mogu da budem konkurentan na tržištu), a zamisli sad ovi što rade sa milionima koji imaju 1% marže...

50% su ti davanja samo kada to radiš kako fizičko lice. Znači da je rešenje za takvu prodaju rad kao preduzetnik ili DOO.
 
Poslednja izmena:
Kako je regulisano zakonom ako tako radis, prijavljena firma a radis preko interneta
 
Jedno pitanje za poznavaoce paypala, uz izvinjenje ako je nešto slično već bilo.
Imam PP nalog registrovan na Mađarsku, još iz vremena kad kod nas nije bilo moguće, radi u prncipu dobro ali ovu situaciju nisam do sad imao.
Imam neku refundiranu svotu koja mi stoji već par meseci na PP accountu, i hteo sam da kupim nešto umesto da povlačim na Intesinu Visa Internet karticu, na kojoj i inače nema dovoljno novca za predmet koji sam hteo da platim.
Predmet je bio buyit now i nakon što sam pokušao checkout, dobio sam poruku "We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, Visa xxxx. This happened because it has been denied by the card issuer."
Jasno da ne može da se izvrši plaćanje sa kartice jer tamo nema dovoljno novca, ali ne znam zašto prvo nije skinuo pare se PP accounta gde ima duplo više od potrebne sume.
Znam da sam pre par godina imao ovakvu situaciju i normalno mi je obavio transakciju, tj skinup sa pp računa, a sada neće.
Ako je greška do mene, možda neko zna šta činiti?
 
Poslednja izmena:
Ja imam isto problem sa stanjem PP racun, samo je moj malo drugacije prirode...
Platio sam nesto $245, to nije stiglo kako treba, vratilo se nazad, a proslo je oko 80 dana za sve to, i pita prodavac sta da radimo, da saljem opet ili refundiram, ja trazim refund, e sad problemi krecu...

Doticni posalju kao money SENT, ne refunded, jer je proslo vise od 45 dana ili koliko je neki *****ski limit za refundaciju, OK, super sto cu sad morati da platim i njihovu taksu a mozda i banci nesto, ali cek, vraceno $208, a ne $245, ja se pozalim na to lepo, i oni doplate ljudi jos skoro $37.

Te pare su mi legle na balance i imao sam 2 uplate od njih u roku od 2 dana, iz nekog razlog mi PP salje mail pre neki sat da "claim your money or they will be returned to sender"!?
WTF, kako mogu da vrate moje pare bre nazad, hteo sam da stoje u balance da ne placam dazbine za kad mi zatreba da platim nesto, za mesec-dva-tri...
Udjem ja lepo na sajt, ne direkt iz linka sa maila jer sta sam znam da li je neka mutljavina, mada deluje legit i pise tacna cifra koju sam primio, ALI sada mi na balance NEMA te kinte, samo onih prvih primljenih $208, sta je sad ovo!?
1. Da li oni stvarno mogu i rade to, ako ne uzmes pare sa balance za 30 dana vrate ih onom ko ti poslao (a nije proslo ni 7 dana)!?
2. Da li ja mogu da nadjem te pare negde u nalogu, isao sam na activity ali mi sad uopste nigde ne pise ni da je primljeno tih $37 nego samo ono sto su prvo poslali, iako se videlo pre neki dan kad sam dobio mail da sam primio novu uplatu, pogledao od kog i koliko je, a sad bas nigde nema!?

A inace oni su slepci i sta god pitam u message center uvek se neko novi javi da mi lupa neke nebuloze koje veeeeze nemaju sa onim sta pitam, a na ovo i ne odgovaraju, razumem da je kod njih nedelja vece bese ali krastavac, valjda imaju dezurne neke...
 
I posle se zalite na nase prodavce i podrsku :)
 
Nazad
Vrh Dno