Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Imas odgovor u temi o carini. Bez offtopica ovde ;)
 
Da je u pitanju fizicka stvar, sve bi to imalo logike, ali jedino rizik trzista ima smisla da poveca proviziju PP-a.
A slabije trziste, tj. siromasnije trziste bi trebalo da smanji, medjutim, posto znaju da nemamo izbora i da smo glupi (to smo pokazali na mnogo drugih stvari pre PP-a), placacemo bilo koju proviziju pa sto da ne naplate?
To nije ekonomija, vec "shishaj ovce" politika - naucili od nas ^^

Mozda undercuttuju Western Union :p da i oni uzmu deo kolaca
 
Zato prijaviš firmu, plaćaš mesečno paušalno doprinose, penziono zdravstveno, ili kako već, a na prihod plaćaš 10 posto na zaradu, tj. Posle odbitka troškova, za gorivo komponente i šta već sve možeš da knjižiš kao trošak.

Moze li jos neko pojasnjenje oko primanja uplata preko PP na firmu sa pausalnim oporezivanjem? Preciznije, da li je moguce primanje uplata od neke druge firme (ne od fizickih lica) preko PP, i da se to onda prikaze kroz promet pausalno oporezovane agencije? Da li je za to potreban neki komercijalni PP nalog vezan za agenciju, ili nekako moze da se primi na PP nalog fizickog lica?

Inace, i meni je konacno legla uplata sa PP na karticu, PP je cekao 3 radna dana da zavrsi sa svoje strane, i onda Intesa jos nekih 5 radnih dana...
 
Pozdrav svima, samo jedno pitanje u vezi primanja novca na paypal. Naime, ja imam neteller-ovu mastercard karticu koja mi je povezana sa paypal-om i preko koje placam, e sad, pitanje je mogu li ja primati novac sa paypal-a na nju? Voleo bih da izbegnem petljanje s nasim bankama vec povucem novac, dignem s bankomata i kraj price :) hvala unapred na odgovoru :)
 
Poslednja izmena:
Pa ne moze na MasterCard.
 
Treba mi brz odgovor, imam PayPal acc, verifikovan, i vezana mi je Intesa Internet kartica na njega.
U ponedeljak očekujem uplatu oko 400 $ na njega i koji je najbrži način da podignem taj novac pošto mi hitno treba ?

Takođe u Intesi imam i običan devizni račun sa Visa Electron karticom, da li je bolje da i nju vežem sa PayPalom da preko nje podignem taj novac.
Uglavnom treba mi najbrže moguće rešenje za podizanje po prijemu što pre.

(izvinjavam se što pitam nešto što verovatno postoji u ovoj temi)
 
Moze li jos neko pojasnjenje oko primanja uplata preko PP na firmu sa pausalnim oporezivanjem? Preciznije, da li je moguce primanje uplata od neke druge firme (ne od fizickih lica) preko PP, i da se to onda prikaze kroz promet pausalno oporezovane agencije? Da li je za to potreban neki komercijalni PP nalog vezan za agenciju, ili nekako moze da se primi na PP nalog fizickog lica?

Što se tiče poreza, naravno da sve može i sa privatnim PP nalogom, pošto to da li imaš "običan" ili business PP nalog i nema nešto mnogo veze sa porezom.
Ustvari, tebi verovatno to tako izgleda zbog potpuno različite filosofije plaćanja poreza ovde i napolju. Napolju se sve gleda kroz bruto, ti prijavljuješ sam primanja, pa ti na osnovu toga država uzme svoj deo. Probaš da nešto prikriješ i nećeš se dobro provesti. Kod nas je malo drugačije, zato verovatno i ovo oko različitih naloga. Kad budeš primio novac od neke firme spolja to ćeš prijaviti kao prihod i to je to.
 
Treba mi brz odgovor, imam PayPal acc, verifikovan, i vezana mi je Intesa Internet kartica na njega.
U ponedeljak očekujem uplatu oko 400 $ na njega i koji je najbrži način da podignem taj novac pošto mi hitno treba ?

Takođe u Intesi imam i običan devizni račun sa Visa Electron karticom, da li je bolje da i nju vežem sa PayPalom da preko nje podignem taj novac.
Uglavnom treba mi najbrže moguće rešenje za podizanje po prijemu što pre.

(izvinjavam se što pitam nešto što verovatno postoji u ovoj temi)

Mozes bilo koji od ta dva racuna. Sa prvom varijantom sam licno isprobao, a za drugu kazu da je isto tako ok. "Najbrze"... ne znam koliko ti je to najbrze, ali parice lezu kao sto pise - 5 do 7 radnih dana (ja sam povukao u subotu, u cetvrtak je leglo - znaci 4 radna dana).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Sto se poreza tiče, situacija je prilično mutna. Na izvodu banke verovatno stoje da je uplatilac PayPal, odnosno pravno lice. Po tome, za svaku uplatu morate da platite i porez. Međutim, PU nije u stanju da isprati sve to, banke se prave lude i prebacuju pare na račun. Da li ce i kada ce neko iz PU jednog dana da krene da potrazuje porez na ove uplate, to niko ne zna. Problem je u nasim zakonima jer ovakve stvari jednostavno ne mogu da se podvedu pod postojece zakonske okvire.
Potrebna je reforma poreskog sistema, ali ko zna kada ce se to desiti.
 
Nema dodatnog poreza kada prima pausalna firma. Pitanje je jedino kako ce on, kao fizicko lice, da primi na svoj racun/karticu, a da to onda prikaze kao promet firme :D

Pretpostavljam da bi prebacio na Visa Electron firme, sto ne pravi nikakav problem, samo se deklarise kao promet i to je to, nema nista vise za pausalnu firmu.
Ne vidim drugi nacin da se to prebaci uopste. Legalnost nije nikakav problem ovde, vec tehnikalije. (redak slucaj)
 
Mozes bilo koji od ta dva racuna. Sa prvom varijantom sam licno isprobao, a za drugu kazu da je isto tako ok. "Najbrze"... ne znam koliko ti je to najbrze, ali parice lezu kao sto pise - 5 do 7 radnih dana (ja sam povukao u subotu, u cetvrtak je leglo - znaci 4 radna dana).

Pozdrav!
MrBigJump.gif

Izvini samo, ta 4 dana se čekalo ukupno ili samo naša banka ? Da li PayPal to brzo odrađuje, pa se onda čeka banka 4-5 dana ?

Uglavnom hvala ti puno. Znači kada taj novac legne na PayPal, da bih ga pre vremena povukao moram da platim 4e još.

Suma = 400 $
3.4% + 0.35 e + 4e
3.4% od 400 $ = 13.60 $
Znači troškovi će mi biti 13.60 $ + 4.35e od tih 400 $, ako sam negde pogrešio, ispravite me.
 
+2-3% conversion fee ako ne saljes u dolarima (posalji, nemas razloga da ti PP radi konverziju).
 
@MaxNS: U subotu sam na PayPal-u withdraw-ovao, u cetvrtak su parice bile na Intezinoj kartici. Ko je tu koliko obradjivao meni je totalno nebitno, ako su mi novci bili raspolozivi nakon 4 radna dana :)

Na 400$ platio sam PP-u 5$ da bih povukao pre vremena. Na karticu mi je leglo 395$ (u evrima, ali po finom kursu).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Kiza, jel' moze datum i koji kurs si dobio, bas da vidimo da li je isto dobar kao i za kupovine Visa Intesinom?
 
Imam zapisano od tada. Od 395.00$ (koliko sam povukao sa PP-a) leglo mi je 367.92€ na Intezinu Visa internet. Taj dan sam na ovom kalkulatoru proverio koliko bih dobio evra po njima - dobio bih 368.68€. Znaci dobio sam 76 eurocenti manje nego po tom nekom "srednjem" kursu, nekih 0.2% manje. Mislim da su i po menjacnicama razlike vece od 0.2 :D Ja vise nego zadovoljan :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
1.0736 - koji datum?
 
Odlican kurs znaci! Za taj smer cak i bolji od MC kursa na taj dan;)
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru @alfaunits :) posto ne moze mastercard, ja imam Intesinu Visa internet karticu, na par stranica pre ove vidim da su clanovi dizali novac sa PP na nju. E sad, ono sto mene zanima je to kako se posle taj novac podize u banci, zato sto kada sam otvarao devizni racun i internet karticu receno mi je da na nju ne mogu primati niti podizati novac (iz razloga sto se prilikom placanja necega novac povlaci direktno sa deviznog racuna i samo "prolazi" kroz karticu) itd itd :)
 
Po milioniti put...Novac se ne prima i ne podiže sa kartice, već sa računa. Kartica je samo način da se iskoristi.
 
O, Boze, ajde de sto naprave ovakve ljude, ali zasto u tolikom broju :D
 
Oni koji imaju na PP novac, a neće da prebacuju na svoj račun u banci mogu ga koristiti za plaćanje... (PayPal Balance).
 
Da li je nekom PP prebacio fraj novce danas ? - ili, za RS naloge, moze na bank racun samo uz harac :d od 4e, tj. nema opcije kao kod BiH i CRO naloga
 
^Nije raspoloziva opcija PayPal Balance za korisnike iz Srbije.
 
Nazad
Vrh Dno