Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Verovatno je najviše problem do same obuće,meni se to isto dešavalo sa pojedinim modelima za kratko vreme se pojedu kod pete a ponekad i sa strane.Na zadnja dva modela Adidas patika koje koristim unutrašnjost a bogami ni spoljašnjost nije mrdnula a istrčao sam dosta u njima.
 
To oko visine pete su meni objasnili da je problem kod mojih stopals iz očiglednog razloga da sve patike, doduše i cipele pocepam ispod pete sa unutrašnje strane. Nekad mi se desi da puknuni levo i desno od pete ali definitivno uvek na taj jedini način oštetim obuću. Nekad za tri meseca a nekad za godinu dana, ali se skoro uvek desi. Nije do oblačenja i svlačenja obuće, koristim kašiku. Jel imate vi tskvih problema i da li imate predstavu koje je rešenje?

pa rešenje je da gaziš prvo na prste, kao crnci što rade....
a ove tkz. anatomske patike prosto vape da bodeš po peti...tj to omogućavaju
mnogi gaze po peti, nisi jedini, barem po kući treba hodati bos sve vreme.

Mislim da su najviše u kojima sam trčao, 14,1mm, Mizuno Wave Prophercy 3, lično volim visoke pete, guraju te ka napred, ionako se dočekujem na prste.
Ali recimo izašao na trčanje nakon toga sa patikom sa klasičnom visinom, odmah upala donjeg dela listova, a bio u kondiciji, drugačije radi noga.
Svakako nema veze sa barefeet varijantama gde je kod Nike-a(koji nije ekstrem) to tek 5mm. Za starke i duže hodanje se slažem, meni ta patika ne odgovara nizašta.
Ali opet džaba sve to, istezanje je obavezno kakva god obuća bila, nema te patike koja će to nadomestiti.
Takođe i mešoviti teren, šetnja po brdima je potpuno drugačija, dovoljno u košutnjaku zapičiti pravac uzbrdo pa te sam teren tera da istežeš tetive, tu nema spuštanja peta kada se penješ na malo većem nagibu. Edit: naravno samo moje mišljenje, niti sam profi sportista niti lekar

to zapravo i nije prava upala, kao upala, u smislu mlečne kiseline
već su se mišići zgrčili i sad se rastežu, a tu je jedini lek mazanje za onim magnezijum hloridom
količine su male tipa 2-3gr na obe noge jer pola odleti po kupatilu i malo šta i ostane
jer Mg ulazi u sastav žila, i omekšava ih...tj čini da budu rastegljive.
 
to zapravo i nije prava upala, kao upala, u smislu mlečne kiseline
već su se mišići zgrčili i sad se rastežu, a tu je jedini lek mazanje za onim magnezijum hloridom
količine su male tipa 2-3gr na obe noge jer pola odleti po kupatilu i malo šta i ostane
jer Mg ulazi u sastav žila, i omekšava ih...tj čini da budu rastegljive.
Da li bi pomoglo i za ahilove? pakao mi je sa upalama, dok sam igrao basket nisam mogao da hodam posle 2-3 dana
A sad i od setnje se upale
 
Da li bi pomoglo i za ahilove? pakao mi je sa upalama, dok sam igrao basket nisam mogao da hodam posle 2-3 dana
A sad i od setnje se upale

veruj mi pojma nemam, moraš da probaš...
upišeš ahilova peta, na engleskom, i onda posle toga NCBI ili PUBMED
i gledaš naučne radove šta ima po tom pitanju
al je fora što ta pretraga nasumično ne daje baš dobre pogodke
nego moraš da ciljaš na sredstvo kojim se ta peta leča
recimo ahil peta+ to i to nešto +pubmed/ncbi
ako si me razumeo, al to drugo je teže dosta
pa ćeš morati u početku nasumično da gadjaš pa šta pogodiš
vrlo vrzo za 3-5 dana ćeš imati dobre pogodtke i uću u sistem
recimo:


i tako dalje....sad znaš i sam!

a ove kineske starke se nadju vrlo jeftino po H-M i sličnim radnjama ili po oglasima
mož da probaš i da ne pukneš mnogo novca
 
Posle nekoliko pari probanih raznih modela, izbor je pao na NIMBUS 25, patika je nerealno udobna.
 
Posle nekoliko pari probanih raznih modela, izbor je pao na NIMBUS 25, patika je nerealno udobna.
I meni je stigao bas taj model gel nimbus 25.Drugar doneo iz beca posto ovde nisam mogao da nadjem boju koja mi odgovara.
uzeo sa ovog sajta i u ovoj boji
Patika me izasla120 eura plus dostava 6 eura.
Uzeo ih iskljucivo za setnju.
 
Imam Reebok Flashfilm 2.0 i to su verovatno najudobnije patike koje sam ikada imao. Prekopao sam internet ali nema ih više nigde.

Sada se dvoumim izmedju Reebok Nano X3 i Nike Metcon 9. Ni jedne ni druge nisam probao ali sa Reebok patikama imam sjajna iskustva. Da li neko ima iskustva sa ova dva modela. Trebaju mi patike kao all round, najviše bih ih koristio za teretanu i traku.
 
Ko ima mogucnost da poruci na nike.de ima lepih ponuda + dodatnih 25% na dva artikla i vise.
Ja sam recimo klincu pred novu godinu uzeo Luka 2 u Dunkshop-u 11.790din, a sad sam uzeo na nike.de i njemu i sebi dva para za 115eur, te koje sam sebi uzeo kod nas su 18.000+, em su oba para na snizenju,em na njih ide -25%, tako da top ponuda!
 
Evo neki nasi daju 1 + 1 ponudu preko Yettel shopping aplikacije. Nisam isprobao licno, samo obavestenje.

1709926389147.png
1709926425893.png


Ima i drugih radnji koje daju popuste preko njih:

1709926516859.png
1709926566381.png
 
👍
To je i najniža cena koju ikada možeš da dobiješ za aktuelan model Pegasus patike, 80eur.
Bude u outletima 10-20eur manje prethodna generacija ili neke retke boje ili mali izbor brojeva.
 
Do sada nisam se susretao sa Asics patikama,da li neko ima iskustva sa tom markom,svijdaju mi se par modela?(Asic gel -venture 6,Asic gel-citrek)
 
da li neko moze da preporuci neke patike koje su udobne za duze setnje npr 20tak km dnevno :)
imam adidas terex ali su pretvrde,a imam problem sa petnim trnom i nakon duzeg hodanja ne mogu da stojim na nogama.
ranije sam koristio one walkmax ali su bas loseg kvaliteta i ako su dobre za setnju.
cenovni rang do nekih 7000
 
Do sada nisam se susretao sa Asics patikama,da li neko ima iskustva sa tom markom,svijdaju mi se par modela?(Asic gel -venture 6,Asic gel-citrek)
Ja sam uzeo gel nimbus 25 za setnju.Narucio ih u austriji pa mi drugar doneo iz beca.Nisam ih mogao naci u ovoj boji kod nas pa sam ih zato tamo porucio.Izasla me tamo patika 120 eura plus 6 eura dostava na kucnu adresu.
Patika je bas udobna za setnju.Inace drugar od koga sam i dobio preporuku za njih trci u istom ovom modelu i kaze da su odlicne i za tu namenu.
 

Prilozi

  • nimbus 25.jpg
    nimbus 25.jpg
    149.9 KB · Pregleda: 143
  • viber_image_2024-02-24_19-57-27-367 nimbus 1.jpg
    viber_image_2024-02-24_19-57-27-367 nimbus 1.jpg
    199.9 KB · Pregleda: 73
  • viber_image_2024-02-24_19-57-27-393 nimbus 2.jpg
    viber_image_2024-02-24_19-57-27-393 nimbus 2.jpg
    175.2 KB · Pregleda: 168
Iskoristio sam za vikend popust u jednom od jačih ritejlera i obnovio merrell kolekciju sa agility peak 5 gtx (crno sive) Dobio ono što sam i očekivao, fantastična all around obuća za više namena.

Od mene sve preporuke, odlične tehnologije za samo 105e.
 
Ko ima mogucnost da poruci na nike.de ima lepih ponuda + dodatnih 25% na dva artikla i vise.
Ja sam recimo klincu pred novu godinu uzeo Luka 2 u Dunkshop-u 11.790din, a sad sam uzeo na nike.de i njemu i sebi dva para za 115eur, te koje sam sebi uzeo kod nas su 18.000+, em su oba para na snizenju,em na njih ide -25%, tako da top ponuda!
Na kraju jos 3 para, odlicna kupovina, 5 pari za 260eur.
 

Prilozi

  • IMG-7e6870cc7e922fdca26e4a2bd48e5439-V.jpg
    IMG-7e6870cc7e922fdca26e4a2bd48e5439-V.jpg
    194.3 KB · Pregleda: 194
Jel postoji prostor za reklamaciju nike air force patika? Pojeo se materijal iza pete i pocelo je da me zulja…
Posto je patika generalno kruta cim noga malo radi dolazi do trenja…
Mora biti bas stegnuta patika da bi se ovo izbeglo
Kupljene u buzz-u na crni petak
 

Prilozi

  • IMG_5727.jpeg
    IMG_5727.jpeg
    203.2 KB · Pregleda: 118
Za ovo ja lično ne vidim nikakav prostor za reklamaciju, naročito ne nakon toliko vremena ali uvek možeš da probaš.
 
ne razumem da taj deo koji trpi trenje bude od tako loseg materijala. Nije mi do novaca, ja cu ovo srediti kod obucara za 500din, poprilicno dobro urade taj deo ali mislim ako cemo patike od 15.000 da lepimo posle 4 meseca kod obucara onda nema smisla
 
Pa valjda znas da kvalitet vise nije kao pre 10 godina, da ne pricam za vise. Sve su to kineske patike, koje si samo skupo platio. Vozis godinu dana i bacis, pa kupis nove. Kakve reklamacije, kakvi bakraci. Recice ti da su ti rapave pete, pa si zato sjebao tiku.. :D
 
Ja sam reklamirao obuću u Decathlonu i prihvatili bez problema.
I nisu baš sve made in Kina, imam par modela ecco iz fabrike u Portugalu, mrdnule nisu.
 
ne razumem da taj deo koji trpi trenje bude od tako loseg materijala. Nije mi do novaca, ja cu ovo srediti kod obucara za 500din, poprilicno dobro urade taj deo ali mislim ako cemo patike od 15.000 da lepimo posle 4 meseca kod obucara onda nema smisla
Meni bukvalno sve patike prvo tu stradaju - nebitno koji je brend ili model iu pitanju, mada nikad nisam imao slučaj da baš tako brzo stradaju.

A obrazloženja mogu da izmisle hiljadu da ti odbiju reklamaciju - od gore pomenutih hrapavih peta, do toga da ih ne otpertlavaš kad obuvaš/izuvaš, koristiš lošu kašiku za obuvanje, tvoj način hoda uzrokuje veće trenje od normalnog i ko zna kakve sve ne gluposti koje mogu da im padnu na pamet.
 
Ista prica...
Odnesi kod obucara neka sredi to, nemoj se cimati oko reklamacije jer je nece prihvatiti.
 
Jel postoji prostor za reklamaciju nike air force patika? Pojeo se materijal iza pete i pocelo je da me zulja…
Posto je patika generalno kruta cim noga malo radi dolazi do trenja…
Mora biti bas stegnuta patika da bi se ovo izbeglo
Kupljene u buzz-u na crni petak
Ovo je normalno. Sledeci put kupi patike koje su ti odgovarajuceg broja kako ne bi bilo trenja. Usled trenja, dolazi do habanja materijala...
Reklamacija ce biti odbijena, da ti ustedim vreme.
 
Meni se isto desilo na Pegasus 39 Shield, daj bobe da sam ih prosetao 30 x. A broj mi je 100% odgovarajuci.
 
Ja sam reklamirao obuću u Decathlonu i prihvatili bez problema.
I nisu baš sve made in Kina, imam par modela ecco iz fabrike u Portugalu, mrdnule nisu.
Pa Dekatlon ,Intersport uvažavaju većinu reklamacija dok Buzz,Planeta,Sport Vision,Tref skoro sve odbijaju tako da moraš i da obratiš pažnju gde kupuješ :)
 
I meni tu prvo stradaju skoro sve patike.
Izmedju ostalih i Air Force koje sam nosio pre 6-7 godina, one su me najvise zuljale jer su mnogo krute i za moj nacin hodanja mi ne odgovaraju.
 
Nazad
Vrh Dno