Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Kakve su adidas terrex kao zimska obuca ? Potrebno mi je da mi je noga suva i da su tople.Neka druga preporuka tu do 100e ?
Ja porucih ove sa Ananasa, uz vaucer kostale 9100, mislim da vrede toliko novaca. Gledao sam preko na adidasovom sajtu 140e su i mnogo pozitivnih komentara od kupaca su dobile

 
Uzeo sam ih i ja isto tamo. Stigle danas, na prvo probanje deluju super. Udobnije od nekih ranijih Terrex modela koje sam imao.
Super, na nemackom sajtu citam da su za te novce najbolja investicija. Generalno nikad nisam bio zadovoljan Terrex modelima jer su previse kruti, al ajd da probamo i ovo, nadam se da ce stici
 
Ja sam imao duboke AX2 one su krute ko đavo, sad imam plitki Agravic 350, on je okej.
Ovaj Trailmaker duboki mi deluje najmanje kruto od svih njih, đon je skroz okej.
 
Imam ovaj model, udobne su, al hodas kao Robocop otprilike :ROFLMAO:


Stegnu i uprave nogu samo tako, cool su, al su i teske :ROFLMAO:
 
Imao sam ih, po meni su odlicne, za zimu i sneg taman.
Na prvu sam mislio da je mehanizan za zatezanje los, ali posle nekog vremena sam promenio misljenje.
 
Htedoh da kupim X ULTRA 4 MID WIDE GORE-TEX jer su laganije, jeftinije i postoji šira verzija... Međutim nema mog broja, a i ne čeka mi se više, tako da sam naručio QUEST 4 GORE-TEX.





Merrell Moab 3 MID GORE-TEX su isto ok, vidi se da su kvalitetne i nisu skupe, međutim meni bar bile ružnjikave u crnoj varijanti :)

 
@Stock kupio Moab 3 boja Beluga (sivkaste), i ružne su u svakoj boji. :D
Ali da, jesu kvalitetne...
Salomon me odbile jer su uske, a kod nas nema wide verzije.
 
Moje iskustvo sa Salomon - uske su i morao sam da uzmem pola broja veće od onog koji inače nosim da m ne bi udarali prsti napred.
 
Ja porucih ove sa Ananasa, uz vaucer kostale 9100, mislim da vrede toliko novaca. Gledao sam preko na adidasovom sajtu 140e su i mnogo pozitivnih komentara od kupaca su dobile

Meni stigle ove, i ne znam sta da kazem. Prvo sam bio ubedjen da mi danas nisu stigle patike jer je kutija od Ananasa bila prelagana. Kada je otvorih pa videh unutra jos Adidas kutiju nisam mogao da verujem da su tako lagane. Deluju udobno i veoma je prijatno sa njima na nogama, medjutim, da nisam video na sajtu adidasa da zaista postoji takav model pomislio bih da su neka kopija. Jednostavno mi ne lice na adidasovu izradu, nekako materijali od kojih su prevljene deluju veoma tanko i jeftino... Al videcemo, vreme ce pokazati, uglavnom deluju 50% mekse od svih Terrex modela koje sam imao
 
Poslednja izmena:
Meni je siroko stopalo i svake salomon su mi bile taman, jedino ako je kod vas bas dosta siroko pa ne odgovaraju. 😅
@Stock auu, tebi je bas lepota sa brojevima..
 
Imam više pari Solomon patika, nisu sve istog oblika. Imam normalnu širinu stopala i nizak ris, pa su mi neke super uske, a neke komotne.
 
s/lab su obicno uze :)

ultra glide i wild cross 2 gtx su bas komotno siroke, sada nosim i north face enduris 3 i nema razlike izmedju dva brenda po prostoru za stopalo
 
Malo "čudno" iskustvo sa Under Armour / Kvantum Sport pa da znate ukoliko poručujete online.

Možda su me drugi lanci navikli na drugačije poslovanje, ali u njihovom slučaju nije moguće odneti proizvod u njihovu radnju i izvršiti zamenu proizvoda već isključivo kurirskim službama i to sa prethodno poslatim emailom ili pozivom korisničke službe. Troškove kurirske službe pritom snosite vi.
 
Malo "čudno" iskustvo sa Under Armour / Kvantum Sport pa da znate ukoliko poručujete online.

Možda su me drugi lanci navikli na drugačije poslovanje, ali u njihovom slučaju nije moguće odneti proizvod u njihovu radnju i izvršiti zamenu proizvoda već isključivo kurirskim službama i to sa prethodno poslatim emailom ili pozivom korisničke službe. Troškove kurirske službe pritom snosite vi.

Neki od mogućih razloga da je to sasvim OK:

- potpuno je legitimno da trgovac ne meša kanale prodaje. Kupio si bez fizičkog kontakta, povrat ide bez fizičkog kontakta.

- kada vratiš proizvod fizički u prodavnicu, potrebno je da prodavnica izda nekakav dokument da je primila taj proizvod. Tebi, kao dokaz da si predao artikl, a pre svega sebi, da zaduži prodavnicu tim proizvodom.

Najlakše je da storniraju račun, ali ukoliko je fiskalni račun izdat na drugoj lokaciji, to može da bude problem. Prodavnica ne sme da primi proizvod za koji nije napravila nekakav ulaz.

Postoje još neki mogući razlozi, ali da ne širimo temu.

Što se tiče troškova isporuke, oni nikada nisu besplatni, već uračunati u cenu proizvoda. Nemoj samo da tražimo prava da je neograničeni broj povrata na račun prodavca, jer će onda prodavci biti prinuđeni da i to ugrade u cenu. Da svako plati malo više, jer će neki broj ljudi želeti da vrati paket o trošku prodavca.
 
Ma vrlo je moguće da su me Djak i Tref razmazili na tu temu kao i svi ovi NewYorkeri lanci za odeću pa mi je iskustvo malo drugačije.

Ali, evo novo iskustvo koje mi isto nije jasno - Planeta Sport i eplaneta. Dakle, kada hoćeš da zameniš patike za drugi broj, možeš da odeš u Planeta Sport i to izvedeš. Ali, ako želiš da vratiš proizvod, e onda moraš da pošalješ poštom o svom trošku. Ali na sajtu ne piše gde a kada ih zoveš telefon konstano izbacuje zauzeće. Pa ti piši e-mail i "čekaj do 96 sati" da ti odgovore.
 
Probao sam na zvanicnom sajtu :D
Nije da sam imao neki izbor sa brojem 49 1/3 :)
I jesu stigle?

Da apdejtujem utiske za Merrell MOAB 3.
Tople su, ne propuštaju, noga se ne znoji, ali đon je misterija.
Ne mogu da provalim zašto se tako kliza po vlažnom asfaltu ili (nedajbože) metalu (šahtovi, protivpožarne stepenice i sl), gde skoro da nema otpora, dok je po nekim drugim površinama zemlja, vlažna trava, čak i pločice grip izuzetan.
Razumem da su to hiking cipele, pa su bolje na nekim terenima u odnosu na druge, ali performans đona po tek tek vlažnom asfaltu je sramotan.
Pre kupovine sam gledao video gde čovek gazi kroz potok i po klizavom kamenju, bez problema.
Sa sadašnjim iskustvom sa tek mokrim asfaltom mislim da bi se ubio kad bi stao na klizav kamen.
Možda je i do sastava asfalta (ko zna šta stavljaju u njega), ali nosio sam i druge cipele u istim uslovima i nijedne osim možda onih Quechua se nisu ovoliko klizale po asfaltu i metalu.

Ko hoće da kupi neka vodi računa o tome.
 
Deluju bas ok, a čim izdržavaju futsal, kapiram da su i ove lifestyle kvalitetne. Jedino što nigde ne mogu uživo da ih vidim.
 
@Čika_Kure

20231208-171143.jpg


tumblr_nz0a2slB6T1uzq66lo1_500.gifv

IRYJLJtMs0eOI.webp



Mada to bez nekoliko dana i nekoliko pređenih kilometara ne može da se oceni :)

Uglavnom standardno su uske, da su wide verzija bilo bi idealno...
 
Tek kad zahladni mogu da se nose, cim je malo toplije, nebitno sto je zima previse su tople.
Ja sam imao muku sa njima prosle zime zato sto hoce da se odvezu, nebitno koliko jako stegnes.
Posto ih trenutno nosim, nisu lose za led, ne klizaju se, dobar je djon, za dve godine koliko ih nosim samo plus.
 
Nazad
Vrh Dno