Šta je novo?

Par pitanja...

slipstream

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2004
Poruke
277
Poena
319
Posle havarije napajanja (kung-fu) crko je i hard i sad sledi "sta da pazarim"...

Ploca Asus A7V8X (ovo navodim zbog toga sto ne znam da li podrzava konektor sa napajanja)

Napajenje:

Chieftec GPS-350EB-101A - posto imam midi Atx kuciste buni me ventilator od 12cm koji nije sa zadnje strane vec sa gornje (ili donje-nisam siguran), da li moze da se upasuje? ...ili da idem na varijantu od 300W, koje mi izgleda slicno kao ovo sto imam (8cm ventilator)?

Hard disk:

Nije mi potreban veliki kapacitet (80 ili 120GB), koji preporucujete?

UPS:

Koja je prednost APC-a u praksi, u odnosu na Mustek...
Video sam neki APC 500VA, za nekih 90evra. Koliko moze realno da drzi sa prikljucenim kucistem i CRT monitorom 17", i koliko dugo moze da traje jedan UPS, mislim na vek trajanja baterije i koliko kosta zamena baterije...?
 
Ploca Asus A7V8X (ovo navodim zbog toga sto ne znam da li podrzava konektor sa napajanja)

uz napajanje obicno dobijes oba konektora(20 i 24 pinski),a ako ne mozes da ga dokupis.

Hard disk:Nije mi potreban veliki kapacitet (80 ili 120GB), koji preporucujete?

120gb. nije velika razlika u ceni,a nikada dovoljno prostora

a za trece...tu nisam bas nesto upucen,ali cini mi se da su apc-ov proizvodi odlicnog kvaliteta.
za mustek nisam siguran
 
ATX napajanje sa fan-om od 120mm s donje strane ( prema CPU) ima fan u sebi, tako da ne morash da brinesh za "pasovanje".. osim ako ti kuccishte nije ATX ;)


HDD, shto vecci - bolja cena po MB, a ovi od 120GB nisu skupi, kao shto reche chovek
ja lichno preferiram Hitachi, ali Seagate su dobri + garancija od 5 godina
takodje, WD drzzi kvalitet konstantno, ali ima nekih glitch-eva koji se pojavljuju u odredjenim situacijama ( da se razumemo, ne pricham o pouzdanosti, vecc o nachinu povezivanja njihovih drive-ova)


e, sad, zashto APC a ne Mustek ili neki drugi proizvodjach power surge control uredjaja?
za nauchni dokaz trebalo bi sprovesti opsezzne testove u kontrolisanom okruzzenju, a za to treba vremena, novca i mnogo bolja ElektroDistribucija ;)
najlaksha je logika dokazanog kvaliteta proizvoda kompanije, tj. njeno ime u svetskim okvirima i to da bi trebalo da ista chuva stecheno poverenje kupaca odrzzavanjem nivoa proizvoda
s obzirom na vrlo chudan nachin razmishljanja domaccih uvoznika, mislim da se pre mozze desiti da se uveze losha serija manje poznatog proizvodjacha odredjene vrste opreme nego nekog uveliko i dugo vremena poznatog bash po toj opremi

da ne udavim previshe, Mustek je poznat po skenerima i slichnoj vrsti opreme i tek je relativno nedavno ushao na polje UPS i SurgeArrest uredjaja
APC je vrlo poznat bash po takvim uredjajima
logika - kvalitet se placca, plati ( malo) vishe, pa cce glava ( malo) manje da te boli ,)





pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno