Šta je novo?

Par pitanja u vezi sa 8800GT

SeeBeen

Jež
Učlanjen(a)
10.01.2005
Poruke
2,855
Poena
380
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD ThreadRipper 3960X
Matična ploča
Asus ROG Zenith II Extreme Alpha
RAM
8x8GB Corsair Vengeance RGB Pro @ 3600MHz
GPU
MSI GeForce RTX 3090
Storage
4x Samsung 980 Pro 1TB
Zvuk
Integrale + Logitech Z-5500
PSU
Asus ROG Thor 1200W
Kućište
Lian Li PC-011D XL
Monitor
3x 27"
Miš & tastatura
ZSA Moonlander + Logitech MX Master 3
Laptop
MBP 14 M1
Mobilni telefon
Samsung S22 Ultra
Pametni uređaji
Smartwatch
Steam
coola_m
Pristup internetu
  1. Optički internet
Sutra treba da mi stigne XFX-ova referentna 8800GT! Pa imam par pitanja.

Do sad sam sa neVidija karticama uvek koristio najnovije drajvere, ali u posledenje vreme vidjam dosta tema gde noviji drajveri drze klok kartice na maksimumu u 2D modu zbog nekih pozadinskih procesa. Da li je to samo kod GTX serije problem, ili se ispoljava i na G92? Tj. Da li da skinem najnovije, ili da koristim ove zadnje koje imam! (175.19)

Planiram da stavim Zalman VF900 na nju, ali nemam dovoljno onih plavih heatsinkova za memoriju. Da li su oni obavezni, tj. da li ce kartica da mi ode u oblaku dima ako ih ne stavim?

Unapred hvala!
 
Uz moju 8800gt palit sonic koristim (na visti) (175.19) drivere i sve sljaka bez problema. Nisam OC karticu, mada je ona fabricki clockovana.

Najbolje je da probas sam pa da utvrdis.

Sto se tice Zalman-a, moras da stavis hladnjake i na memoriju. Mislim da mozes da kupis samo plave hladnjake ja sam komplet od 8 komada platio 5 evra. Vidi sa SuperStarr-om mozda ih on ima.

Da dodam, ne znam kako kartica podnosi Zalman-a, ja sam na moju montirao Accelero i stavio sam sve hladnjake na karticu ispod njega.

Uostalom sve mozes procitati u ovom thread-u.

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=155241&highlight=palit
 
Poslednja izmena:
Ovako, to sa razlicitim 2D/3D klokovima sam poslednji put video na 7900 seriji, konkretno na ovom mom 7900GTO.Na ovom Inno 8800GT sam izmenjao maltene sve drajvere koji su izlazili u medjuvremenu, i nijedan nije imao taj feature.Znaci da mi kartica radi naklokovana ovako i u 2D i u 3D. (sto i nije neki razlog za brigu, kartica sljaka najnormalnije i hladna je, al zahvaljujuci odlicnom hladjenju).
Ne znam kako je sa drugim modelima, i da budem iskren, od toga sam digao ruke kad sam video da ne radi, mozda je u medjuvremenu i proradilo :D
Ti koji imaju problema sa nekim 2D aplikacijama i paljenjem 3D moda su vlasnici Gt200 kartica, i sa ponekim drajverima iz 177 serije.

U tvom slucaju, moze da bude problem ako je to onaj XFX sa malim plasticnim hladnjakom (koji ne pokriva celu karticu), jer mu je vent uzasno bucan i za koji nisam siguran da li moze da se "utisa" iz Riva Tunera.Klokovati ga na neke pristojne vrednosti je malo zahebano s tim smesnim kulerom, koji je po meni losiji od onog na prvim 8800GT-ovima.
Moj ortak ima takav XFX 8800GT Alpha Dog i trenutno trazi normalan kuler za njega.

Inace, heatsinkovi za memoriju nisu neka obaveza, ako ne preterujes :p Dovoljno ce biti da protok vazduh u kucistu bude OK, ili da je u blizini kartice neki ventilator.Inace, zasto je problem, nadji ih u nekoj radnji, ima ih u prodaji (cooler masterovi koliko se secam), ja sam ih koristio na 6800 kartici (koja je btw dosla sa "golom" memorijom i nista joj nije falilo, al sam nalepio te hladnjake tek fore radi).
 
Poslednja izmena:
Ne planiram da je klokujem... Mislim da nece ni biti na potrebe. Max rezulucija koju moj monitor moze da izgura je 12x10 (uz RR od 85Hz).

14-150-252-03.jpg


U pitanju je ova kartica... Znaci, smem da stavim Zalmana bez da stavim hladnjake na memoriju?
 
Vidim neke gigabyteove bez ikakvih dodatnih heatsinkova. Stavicu Zalmana i nadati se najboljem. Ionako je kartica u garanciji!
 
mislim da ti heatsinkovi za memaru nece biti potrebni, al' u svakom slucaju testiraj je i prati temp....a ovaj fabricki kuler je gola voda...mada se uz modifikovanje biosa moze fino podesiti...ja je kloknuo na 650/1900mhz (moze i vise, gpu na 710, mem nekih 1970mhz...), modifikovao fan regulaciju, sad ne prelazi 85C full load, oko 60C idle...
 
Meni nijedna grafika nije isla preko 55. Pa nece ni ova!
 
heatsinkovi za memoriju manje vise,
ali za naponsku sekciju ti treba pod obavezno.
 
Poslednja izmena:
Možeš iz Riva tunera da podešavaš brzinu venta...Po default-u je 30% kada je praktično nečujan ali u idle-u ide do 63-64°C, po ovim vrućinčinama...Ja sam ga držao na 60% i temp je bila 56-58°C, ali je poprilično bučan...

Ne upuštam se u promenu cooler-a iz dva razloga:
1. Nisam siguran da bih posle toga imao garanciju...
2. Ne umem:D

Ali sam izvršio jednu intervenciju, ubacio sam ispod nje 12'' (1200RPM) da duva u cooler od grafike i sada držim njen cooler na 30%, a temp. je 52-55°C, po meni je to mission complete:D

Naravno Accelero S1 + 12'' (800-1200RPM) = tiho i hladno k'o veštičija sisa
 
Možeš iz Riva tunera da podešavaš brzinu venta...Po default-u je 30% kada je praktično nečujan ali u idle-u ide do 63-64°C, po ovim vrućinčinama...Ja sam ga držao na 60% i temp je bila 56-58°C, ali je poprilično bučan...

Ne upuštam se u promenu cooler-a iz dva razloga:
1. Nisam siguran da bih posle toga imao garanciju...
2. Ne umem:D

Ali sam izvršio jednu intervenciju, ubacio sam ispod nje 12'' (1200RPM) da duva u cooler od grafike i sada držim njen cooler na 30%, a temp. je 52-55°C, po meni je to mission complete:D

Naravno Accelero S1 + 12'' (800-1200RPM) = tiho i hladno k'o veštičija sisa

Garanciju gubish jedino, ako imash stiker preko sharafa koji drzi stock kuler, pa pri skidanju kulera morash da skinesh i sticker. Ali chak i to moze da se zaobidje, ako imash srece da skinesh sticker da ga ne pokidash :)
Jeste koliko vidim da XFX ne stavlja taj sticker tako da nemash brige ;)
 
Gde imaju da se nadju ti mali plavi heatsinkovi. Oni koji su na naponskoj!
 
Na 1500 obrtaja sa VF900.

Idle:52
Load:65

Sacekaj jos jedno deset dana. Da se formira AS5...

Samo da napomenem da mi je ovo prva high-end kartica jos od 5900SP... I da sam prezadovoljan!
 
Poslednja izmena:
Na 1500 obrtaja sa VF900.

Idle:52
Load:65

Sacekaj jos jedno deset dana. Da se formira AS5...

Samo da napomenem da mi je ovo prva high-end kartica jos od 5900SP... I da sam prezadovoljan!

Za idle temp. i nije nešto, nikakav značajan pomak, ali za Load je :shock:meni je kad sam igrao MoHA (cooler na 60%) išla na 85°C

Mogu samo da ti kažem da si napravio dobar izbor, ako si Nvidia fan kao ja onda za te pare bolje nisi mogao:wave:
 
Garanciju gubish jedino, ako imash stiker preko sharafa koji drzi stock kuler, pa pri skidanju kulera morash da skinesh i sticker. Ali chak i to moze da se zaobidje, ako imash srece da skinesh sticker da ga ne pokidash :)
Jeste koliko vidim da XFX ne stavlja taj sticker tako da nemash brige ;)

Stikera nema sigurno...(što bi rek'o Šojić)...za garanciju znači moram da mućkam:p

Super, sad mi ostaje problem broj 1.:d
 
Na 1500 obrtaja sa VF900.

Idle:52
Load:65

Sacekaj jos jedno deset dana. Da se formira AS5...

Samo da napomenem da mi je ovo prva high-end kartica jos od 5900SP... I da sam prezadovoljan!

heheheh, sta bi sa onih 55 C :p ??
max stabilan overclock?
 
Bi to, da zbog usra*og Crosshairovog layouta karticu ne mogu da stavim u gornji slot zbog fakanog ide konektora koji moram da koristim, jer mi je sistemski disk ATA. Za jedno nedelju-dve kad skupim pare kupicu jos jedan Sata HDD, pa cu da je stavim u gornji slot... To ce resiti sve probleme sa cirkulacijom vazduha...

Inace, s' obzirom na to da svi redom vriste sto im grafike idu i do 90c, mislim da je 65 sasvim pristojno...

Najjaca fora je ta sto imam 17" CRT, pa mi je max rezolucija 12x10... A u toj rezoluciji sve leti na max nivou detalja...
 
Poslednja izmena:
Ma nema frke... Samo sam morao CPU da doklokujem na 3GHz, jer mi je grafa overkill kad je na 2,4GHz!

Sutra stizu HS-ovi iz telix-a, pa cemo da vidimo!
 
overkil je samo u 3dmarkovima :d, a i u njima nije neka razlika...
npr. sa 33% vecim klokom cpu-a i 3x vise cache-a u 3dmarku 06 rez je 10% bolji, tako da se zakljucak sam namece...:D

Ima u onoj velikoj temi o Atijevoj 4800 seriji test 4850 ( nebitno shto je malo jacha ) sa CPU-om E8x00 na 3.0 GHz i na 4.0 GHz... I pogodi razlika u Crysis testu u Avarange FPS je nekih 1 FPS shto je zanemarljivo....

....ali razlika u minimalnom FPS-u je chitavih 30 % ( 22 FPS vs 30 FPS )

Mrzi me sad da trazim link potrazi sam...

Tako da se zakljuchak namece sam...

:wave:
 
Nazad
Vrh Dno