Šta je novo?

Panasonic ST60 serija

Moj drug ima plazmu panasonic TX-P42UT50E i imam jedno pitanje u vezi pustanja titlova prilikom gledanja 3d filmova.Film koji skinem u 3d nema prevod ali mu nalepim da bude istog imena i on se pojavi kad pustimo film sa externog harda ali je prevod jedan deo pomeren skroz ulevo a drugi skroz udesno.Znaci nije na sredini.Sta moze da bude problem?Inace isti ovaj prevod radi normalno na lcd samsung tv-u model UE40F6400.
Prevod na njemu radi besprekorno a na panasonic plazmi ne radi kako treba.Ako moze neki savet kako da resimo ovaj problem?

Pritisnes 3D dugme i tu imas podesavanja kako da ti se prikaze 3D, tebi je vreovatno selektovan levo na desno, probaj sve opcije pa vidi koje ti najvise odgovara.

Ja imam ST al verovatno i UT ima ista 3D podesavanje
 
Ok hvala.Probacemo kad nadjem vremena da skoknem kod drugara.Mada smo mi probali sa podesavanjima vezanim za 3d ali nismo uspeli nista da uradimo.Ako znas kako je kod tebe zamolio bih te da mi kazes ono korak po korak po opcijama.Mislim da je to slican tv.
 
Ok hvala.Probacemo kad nadjem vremena da skoknem kod drugara.Mada smo mi probali sa podesavanjima vezanim za 3d ali nismo uspeli nista da uradimo.Ako znas kako je kod tebe zamolio bih te da mi kazes ono korak po korak po opcijama.Mislim da je to slican tv.

Ja nikad nisam gledao 3D preko mog TV-a samo sam pogledao opcije kada sam ga prvi put ukljucio .

U sustini pritisnes 3D dugme na daljinskom pa onda tamo ti pise koju boju dugmeta da pritisnes da udjes u podesavanja i onda imas one postavke 2d u 3D pa side by side i sve one postavke da kako gledas 3D . Trenutno mi je TV u kutiji posto krecimo al ako budem opet montirao Tv na zid onda cu pogledat tacno.
 
Ok nije nista hitno.Kad budes stigao ti proveri pa javi.Mada cu ja ovih dana skoknuti do drugara pa cemo probati da namestimo.
 
Ljud ijel neko pokusao da poveze ovaj TV na zvucnike ?

Jel kasni slika naspred zvuka ?
 
Jedno pitanje za postovane kolege forumase. Posto Panasonic-ova ST60 serija nema ugradjen flash u web browser-u kako je moguće otvarati video materijal gde je potreban flash player. Hvala
 
Ma zaboravi na bilo sta smart kod Panasonica kod ove serije... Sve je ocajno sporo, nestabilno... ne znam da li je na jacim serijama bolje, odnosno brze...
 
Jace (tj. skuplje serije) imaju jace procesore i podrsku za flash.

Pozdrav
 
kakav je player na st60, kad se npr gledaju filmovi sa eksternog hdd, zale se ljudi na titlove da su sitni,da li moguce povecati velicinu fonta?
 
Pozdrav forumaši, molila bih za neke savete u vezi ovog modela, tačnije 50st60e, ako je neko rad da mi odgovori. Naime, prilikom odabira ovog TV-a, vodila sam se iskustvima i mišljenjima sa ovog foruma, pa sam i kupila dotični TV. Pošto sam ga tek raspakovala i zakačila na zid, nisam ga uključivala jer mi nedostaju osnovni elementi, antena, internet i ostalo.
S obzirom da živim u novom naselju gde je prisutan samo jedan operater, prinuđena sam na Open IPTV a pošto mi je u zgradi optika dovedena do stana, htela sam da iskoristim te prednosti i iskoristim maksimum koji bi mi ovaj TV pružio. Inače, TV će mi u 90% slučejava korstiti za gledanje filmova (HBO HD) i svih sportskih HD kanala, pa kasnije možda budem dodavala risivere, plejere itd.

Kao i svakom početniku, potrebna mi je prva lekcija vezano za uhodavanje plazme, kad i kako to da uradim, s obzirom da još uvek nemam potpisan ugovor sa operaterom, imam vremena da se bavim tim.

Postoji li nešto, na samom startu, na šta treba posebno da obratim pažnju, da se ne bih posle češala po glavi?
Zatim, kakvo podešavanje treba da napravim i koji mod da stavim u prvih 100-200 sati rada?
Kakav antenski kabal da kupim da bi privremeno koristila centralnu antenu čiji priključak mi je izveden u stanu, a dok ne sklopim ugovor sa operaterom?
I na kraju, postoji li neka preporuka o udaljenosti TV-a od zida, zbog pregrevanja? Kod mene je to svega 4 cm jer je nosač takav, a kasnije u prospektu pročitam upozorenje da treba da stoji najmanje 7 cm!?

Hvala unapred na svakom odgovoru! :)
 
Samo prvih 300 do, recimo, 500 sati gledaj kanale na zoom 1/2/3 modu tj. bilo kom koji ti uklanja statične delove slike poput logoa kanala i tako dalje. Kada ne gledaš tv možeš pustiti da se vrti neki od videa za uhodavanje plazme, skini sa neta. Filmove sa kompa, flash-a ili bilo šta drugo što nema statične delove na slici ili crne trake gore i/ili dole gledaj normalno. Gledaš na true cinema modu () (imaš u meniju podešavanje). Posle tih 300 (500) sati možeš da primeniš i kalibracijske postavke koje će ako si dovoljno oštrog oka da ti poboljšaju sliku. Kabl, isti kao i do sada. Ne znam za udaljenost.

U suštini to ti je to, mnogo više informacija vezanih za plazme imaš na temi za Panasonic st50. Jeste velika ali i puno dobrih informacija ima.
 
Koliko ste zadovoljni media plejerom u seriji ST60 ili konkretnije na 42" modelu?
 
Da li ima problema sa image retention ili burn in( to je jedino sto me odvraca od plazme ,opetecenje oko drzanja staticnih logoa)?
 
Pozdrav ekipi. Vlasnik sam 50 ST60 i stare S 20E. Staru plasmu sam razrađivao i mazio i pazio, sve po propisu i mogu reći da me nakon 3 godine služi odlično.
Novu imam pola godine i jako sam zadovoljan , sve je Ok osim razočaranja u media player . On odlično čita pa gotovo sve što stavim (mkv , Avi , MP4) ali titlovi su smješne veličine . Premali!
Sa udaljenosti od 3 m morate se odlučiti ili titlovi ili radnja na 50 Inch TV-u . Nisam uspio naći riješenje niti za 3D titlove. Probao sam konvertirati raznim programima no nije urodilo rezltatom.
Kada obični titl stavim on je ok ali se gubi (dijelimično) kada je 3d efekat u akciji).
Mislio sam da je panasonic napokon riješio medija player (jeste dijelomično) ali zbog veličine titlova ovaj player ne koristim . Šteta !
 
Poslednja izmena:
Nema problema sa IRom i BIom.

Naravno da možeš da ih izazoveš ako si baš uporan, ali uz normalno korišćenje i bukvalno minimalno vođenje računa nećeš imati problema.

Dakle, možeš bez problema da odgledaš utakmicu ili veoma dug film bez razmišljanja ili menjanja kanala.
 
Jesi li probao da titlove ubacis u MKV fajl? Na G30 seriji, eksterni titlovi su mali, ali oni ubaceni u MKV su znacajno veci i citljiviji.

Pozdrav
 
titlovi su smješne veličine . Premali!
Sa udaljenosti od 3 m morate se odlučiti ili titlovi ili radnja na 50 Inch TV-u . Nisam uspio naći riješenje niti za 3D titlove. Probao sam konvertirati raznim programima no nije urodilo rezltatom.
Kada obični titl stavim on je ok ali se gubi (dijelimično) kada je 3d efekat u akciji).
Mislio sam da je panasonic napokon riješio medija player (jeste dijelomično) ali zbog veličine titlova ovaj player ne koristim . Šteta !
Uzmeš "mkvmerge" i spakuješ video fajl i titl u jedan *.mkv fajl. Titlovi će biti zadovoljavajuće veličine. O ovome se naveliko pisalo do sada na forumu.

Za 3D titlove nema spasa.
 
Jel istina da pana plejer ne "vidi" foldere na eksternom hardu, nego trpa na ekran sve filmove pa ti biraš?!
Još nešto, da li sigurno pušta sve titlove, jer sam čitao da negde uz mp4 neće titl(isti naziv za oba), kao i da neće da čita neke avi formate!
 
Za prvi red, nije istina sigurno. Vidi lepo sve foldere. Verovatno ima određenih ograničenja u ukupnom broju karaktera imena foldera, a verovatno i ne vari određene specijalne karaktere koje ljudi znaju da stave u ime fajla. Ovo važi i za titlove.

Tu i tamo se naleti na neki AVI ili MKV koji zeza. Tu ne vidim ništa čudno. Upravo sam skinuo snimak nekog koncerta u AVI formatu gde neće da pusti zvuk, dok ga VLC dobro reprodukuje. Ovo je jedan slučaj na prema sto.
 
Odlično, raduje me ovo za foldere :). Ni moj samsung c530 ne vidi 10% filmova, pogotovo novijih, ništa strašno. Kakva je situacija sa gledanjem filmova preko hdmi kabla sa notebook-a? Pretpostavljam da tu onda ne važe podešavanja samog tv-a, nego ona sa pc-a?
Kako funkcioniše smart, wifi? Gledao sam LŠ kod ortaka koji ima neki LG koji je platio soma evra prošle godine, 3d smart itd... totalno sam se razočarao u smart funkciju, treba mu sto godina da nešto učita, a ukucavanje slova sa njegovog specijalnog daljinca je noćna mora, otprilike prihvati po slovo na desetak sekundi. Totalno sam se smorio...
 
Ko jos koristi daljinski za smart TV :)

Instaliras aplikaciju za daljinski na smartphone/tablet i teraj...

Sto se tice prikaza sadrzaja eksternog diska, na mom TV-u (G30 serija - dakle prilicno bajat...) prikazuje sadrzaj celog diska na jednom ekranu. Skenira ceo disk svaki put kada ga ukljucis i to za iole veci disk ume da potraje i po 10-tak minuta - skoro neupotrebljivo. Ali zato, sa DLNA serverom radi sve u 16

Pozdrav
 
Jel istina da pana plejer ne "vidi" foldere na eksternom hardu, nego trpa na ekran sve filmove pa ti biraš?!
Još nešto, da li sigurno pušta sve titlove, jer sam čitao da negde uz mp4 neće titl(isti naziv za oba), kao i da neće da čita neke avi formate!

ST50 izlista sve foldere u kojima nađe video fajl. Tako da ako imaš sve filmove u odvojenim folderima sve će da ih potrpa na glavni ekran.
Ovo praktično znači da ako imaš odvojene filmove u folderima recimo po žanru a gde je svaki film opet u svom podfolderu, da će ih svejedno izslistati sve bez opcije da izlista filmove iz recimo foldera gde su akcioni filmovi. Na st50 nisam našao način da to sredim a za st60 neka neko proveri da li su ispravili ali mislim da je malo verovatno.
 
Nažalost 90% filmova su mi u MP4 formatu. Imam AZbox Elite i preko njega gledam za sada ( titlovi trećina ekrana ako je potrebno) Kada ne može 3D titlove pravilno prikazati , Panasonic media player mi je beskoristan. Ne pamti niti podešavanja , te je svaki put potrebno podešavanje na našu 1520 dijakritičku postavku kako bi pravilno prikazao naša slova!
Možda se nekad i sažale na nas koji smo platili sitnicu 1200 Eura za TV. Rekao sam moždaaaaa. Jer tih problema nemaju oni koji plate tv 250 eura oni imaju sve i promjenu veličine i dijakrizičke znakove itd... Vivax Quadro, Telefuken , Beko , Durex (šala mala) Pozzzz Ekipi
 
Sto jeste, jeste. Panasonicov media player i nije neki i mogao bi biti mnogo bolji. Sa druge strane, slika je bolja nego na svim tim drugim TV-ima zajedno, a meni je to glavna karakteristika jednog TV-a.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno