Šta je novo?

Panasonic Lumix FZ50 VS. Canon Powershot SX10 IS

N_i_k_o_l_a

Slavan
Učlanjen(a)
28.12.2007
Poruke
14
Poena
304
da li je neko imao iskustva sa ovim aparatima i koji biste mi preporučili?
 
Ako bas zelis izmedju ova dva ja licno bi pre isao na Canon ... Oba kostaju zaista mnogo para a cim im povecas iso preko 200 ne vredi slikati, pre bih razmislio o bilo kakvom dslr aparatu ako su ti slike bitne a ako ti je bitna kamera, kupi neki ixus kao fotic i kamericu :) veruj mi imao sam prilike da slikam sa do duse jeftinijim aparatima ali iz sektora prosumer, nije za poredjenje sa najjeftinijim dslr-ovima.
Nista licno ! pozZ
 
Stvarno ovi aparati jesu preskupi..
Ako ces ozbiljno da se bavis i imas love,vidim po ceni oba,onda lepo uzmes neki dslr entry a ako ces bzvz. onda neki ixus ili canon powershot
 
dslr su mi ipak skupi i ne cima mi se da kasnije trosim novac na objektive, bliceve, filtere, stative....., kompaktni aparati me ne interesuju, tranutno me interesuje samo prosumer kategorija....jel neko od vas imao iskustva u koriscenju ova dva modela koje sam naveo? u sustini treba mi kvalitetan,robustan i sveobuhvatan super zoom aparat ..... ;)
 
Poslednja izmena:
kupi polovan fd6500
 
dslr su mi ipak skupi i ne cima mi se da kasnije trosim novac na objektive, bliceve, filtere, stative....., kompaktni aparati me ne interesuju, tranutno me interesuje samo prosumer kategorija....jel neko od vas imao iskustva u koriscenju ova dva modela koje sam naveo? u sustini treba mi kvalitetan,robustan i sveobuhvatan super zoom aparat ..... ;)

Imam FZ-50 i slike su fantasticne. Malo su popravili noise na visokim ISO setinzima, koji su bili skoro pa neupotrebljivi na FZ-30. Istina i tada je pravio dobre fotke, samo si morao da ga provuces kroz neke dobre noise filtere u Photoshopu.

U firmi imamo i profi opremu (sada Nikon D3, imali smo ranije i D2h i D2x) i naravno da nijedan Lumix ili prosumer Canon ne moze da pridje DSLR kvalitetu. Problem sa DSLR su stakla - kupis recimo telo sa 70mm objektivom i onda posle nekog vremena shvatis da ti treba i 200mm. Pa posle i 300mm. Pa posle i 400mm. A pre toga naravno i neki siroki 17mm.... sve u svemu nikad kraja ulaganjima, a dobra stakla su skupa ko vrag.

Ja sam se zato odlucio za FZ-50 i to bas na preporuku mog fotoreportera, posto zna da necu slikati nista visoko profesionalno, niti mi trebaju fotke kvaliteta za bilbord. Mogu da kazem da se nisam pokajao.

Sve se naravno svodi na to da dobro znas da iskoristis manuelne setinge na njemu, ali verujem iz tvog posta da ti to nije problem. Kad je dobro svetlo cesto slikam i u Auto modu koji je krajnje korektan, osim ako mi treba neki poseban efekat.

Inace jedan nas poznati fotoreporter koji slika po svetu je uzeo malog Lumixa da mu sluzi za slikanje u "vrucim" situacijama, gde ne sme da vadi svoju bolju i glomazniju opremu. Kaze da daje sasvim solidne fotografije pri dobrom svetlu, a ja to samo mogu da potvrdim.
 
Nazad
Vrh Dno