Šta je novo?

Panasonic Lumix DMC-FX75 ili Fujifilm FinePix T200?

chemist

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2008
Poruke
49
Poena
309
Posto ne nameravam ozbiljno da se bavim fotografijom, a budzet mi je oko 160 eura odabrao sam 2 modela digitalaca: Panasonic Lumix DMC-FX75 (touch screen) i Fujifilm FinePix T200.
Licno, privlacniji mi je Fuji zbog veceg optickog zuma 10x, ali se i bojim da radi losije fotografije jer mislim da je Panasonic Lajkina optika bolja. Oba imaju isti video zapis 720p. Interesuju me vasa iskustva i koja je bolja kupovina jer su u gotovo istom cenovnom rangu?
Unapred zahvalan
 
ja ti lepo kazem fuji f70exr...vidi kolika tema ima ispod tvoje teme o tom fuji-ju....to je najbolji kompakt do 200e :D a koliko vidim ima ga u bmfoto-u za 159e, ti ih pozovi i vidi da li imaju na lageru...
 
Da ima hd video, ne bih ni razmisljao, uzeo bih ga, a ovako u eri HD videa ne bih isao na 640x480. Dajte neki predlog vezano za 8-10x opticki i HD video.. budzet 160 eura;)
 
nije to HD video...tj. mnogo je losiji od pravog HD videa...valjda uzmas aparat da bi pravio bolje fotke, a ne da pravi sto bolji video...ako hoces dobar video i dobre fotke, skupi jos malo para i uzmi canon sx130is :D
 
Ja imam Panasonic dmc-tz8, koji ima isti cip kao fx75 samo veci zum, i poprilicno sam zadovoljan. HD snima super samo su fajlovi ogromni oko 200mb/min i u mov kontejneru.
 
Ma sada su mi porasli apetiti...budzet..razmisljam o Canon PowerShot SX130 IS ili Canon PowerShot SX210 IS...oba modela su nesto ispod 200 eura..cini se da daju dobre fotografije i video..a zum se prilikom snimanja ne cuje.
 
A sto ne bi Fuji F80 EXR. To ti je isti senzor kao na 70- tici dakle super ccd EXR senzor samo sa 10x optickim zumom. HD snimanjem i nesto vecim displejem ali i nesto je skuplji tacno je 200e.
Gledao sam fotografije f70 i f80 i mogu reci bez obzira na malu razliku u senzoru i megapikselima, daju skoro isti kvalitet fotografije. cak toliko slican da neces ni primetiti koji je aparat fotkao.
 
da...i o tom modelu sam razmisljao (Fuji F80 EXR)...cini mi se na osnovu nekih komentara ne daje bas neke fotografije, a i video mu nije jaca strana...cini mi se da se prilikom zumiranja kod videa javlja zamucenje i cuje jace zujanje motora (youtube). Dizajn mi je dopadljiv...dzepni.
Za Canon PowerShot SX130 IS sam cuo dosta pozitivnog...odlican kvalitet fotografija, video takodje (prilikom zumiranja se motor jako malo cuje), dobar opticki zum, svidja mi se sto koristi klasicne AA baterije...jedino sto je gabaritniji..a i do 200 eura daje najvise (bar po forumima)?
 
Poslednja izmena:
da...i o tom modelu sam razmisljao (Fuji F80 EXR)...cini mi se na osnovu nekih komentara ne daje bas neke fotografije, a i video mu nije jaca strana...cini mi se da se prilikom zumiranja kod videa javlja zamucenje i cuje jace zujanje motora (youtube). Dizajn mi je dopadljiv...dzepni.
Za Canon PowerShot SX130 IS sam cuo dosta pozitivnog...odlican kvalitet fotografija, video takodje (prilikom zumiranja se motor jako malo cuje), dobar opticki zum, svidja mi se sto koristi klasicne AA baterije...jedino sto je gabaritniji..a i do 200 eura daje najvise (bar po forumima)?
Pa sve sto si napisao u pravu si. Mada mislim da je fuji u low lightu ipak jaci kako sa fotkama tako i sa videom. No sudeci po postavljenim klipovima zum kod fujija jako muti sliku. No videcu jer ce mi stici fuji F80 iduce nedelje pa cu okaciti fotografije da vidimo da li su bas toliko lose kao sto se pise. :)
 
mislim da Fuji F80 EXR daje video 720p, 25 frejma( Canon 30 frejma), a sto se tice bucnosti i mutnoce prlilikom zumiranja verovatno je zbog brzeg zumiranja od Canona...takav sam utisak stekao na youtube. Sta ja znam...sve su to nijanse...ispada da je sve to negde ta klasa..
 
Nazad
Vrh Dno