Šta je novo?

Pametni satovi sa Aliexpressa

Koliko vam drži baterija na Btalk 2 lite? Kod mene 3 dana samo, očekivao sam duži battery life.
nesto je to malo, baterija drzi 6-7 dana.
jedino ako nisi sve zivo ukljucio...i arcis ga 100%

Može li više od 3 Watch Face da stave u memoriju Zeblaze Vibe 7 Pro i kako?
Nije valjda da svaki put kad hoću da promenim Watch Face, to moram preko telefona da uradim?
Moze 3 ukupno
2 fabricka koja ne mogu da se menjaju i jedan custom
 
Kojim punjačima/adapterima ih punite? Kažu da je najbolje sa punjačem od 1A, jel to baš mora ili je preporuka?
 
^I za koliko vremena napuni sat(jel ti beše isto imaš Zeblaze Vibe 7 Pro)?
 
Nisam nikada vodio racuna o vremenu ali mozda 90-120min

Obicno stavim kada je nekih 20% i kada mi ne treba.

sta je jos specificno i neobicno za vibe 7pro
On bateriju ne prikazuje kao sto danas vecina uredjaja radi u procenat vec po 10%

tako da vam baterija pada u koracima 90,80,70,60... na sta sigurno niste naviknuti, moracete se malo "opustiti";)
 
Narucio klincu vibe 7pro, za te pare, kakav god da je, necu se buniti.
 
Moji utisci o Vibe 7 Pro su za sada više nego odlični. Nisam se nadao da su Kineski no name modeli baš tako kvalitetno izrađeni, a i da tako dobro rade.
I zaista mislim da nema potrebe trošiti novac za skuplje modele renomiranih proizvođača(imao sam pre 7, 8 godina i Samsung Gear S3 Frontier i onu Samsung fitnes narukvicu). Opasno su Kinezi "skinuli" Koreance 😉

Tako da sam posle samo jedan dan kupio i Zeblaze Ares 3 Pro sinu za rođendan(mada mu je tek polovinom Maja rođendan).
 
Uzeo sam GT4 pro max posle razmatranja oko 2 dana koji da uzmem, stigao u petak posle mesec dana, vidim nekoliko vas pitalo za njega na 8. strani. Na ovu temu dam naisao jer sam trazio neki nas forum za kineske satove iako sam visedecenijski clan bencha 😀 Prvi utisci : nema prilagodljivo osvetljenje, nema to-do listu, ne mogu da se cuvaju teme vec koju skines to ti je mada imaju neke 3 njihove odlicne. Zvuk je bas slab iskljucio sam totalno za pozive i muziku, baterija nesto ne obecava 7 dana al videcu. Za pohvalu je izgled, dobio sam braon koznu i metalnu pored bele silikonske narukvice, inace 1. mi je smart sat pretpostavljam da na njega idu ove univerzalne 22mm narukvice ispravite me ako gresim? Ako imate predlog koji sat ima ovo sto sam nabrojao od nedostataka predlozite dacu zeni ovaj 😀 Pitajte ako vas nesto zanima
 
Da li kod vibe 7pro može da se namesti, da kada idem da pešačim da se mere metri, a ne koraci ?
 
Uzeo sam GT4 pro max posle razmatranja oko 2 dana koji da uzmem, stigao u petak posle mesec dana, vidim nekoliko vas pitalo za njega na 8. strani. Na ovu temu dam naisao jer sam trazio neki nas forum za kineske satove iako sam visedecenijski clan bencha 😀 Prvi utisci : nema prilagodljivo osvetljenje, nema to-do listu, ne mogu da se cuvaju teme vec koju skines to ti je mada imaju neke 3 njihove odlicne. Zvuk je bas slab iskljucio sam totalno za pozive i muziku, baterija nesto ne obecava 7 dana al videcu. Za pohvalu je izgled, dobio sam braon koznu i metalnu pored bele silikonske narukvice, inace 1. mi je smart sat pretpostavljam da na njega idu ove univerzalne 22mm narukvice ispravite me ako gresim? Ako imate predlog koji sat ima ovo sto sam nabrojao od nedostataka predlozite dacu zeni ovaj 😀 Pitajte ako vas nesto zanima

Moze slike od tog sata?
 
Da li kod vibe 7pro može da se namesti, da kada idem da pešačim da se mere metri, a ne koraci ?
Mislim da to upise za ukupnu aktivnost, koliko je km predjeno.
Ovo mi je zanimljivo, meri otkucaje iako je sat u fioci par dana :)
 

Prilozi

  • IMG_3189.png
    IMG_3189.png
    283 KB · Pregleda: 153
Moze slike od tog sata?
Izvoli. Primećuje se da je font obaveštenja ružnjikav i ne znam zašto neće da osveži vreme, učita ujutru i eventualno popodne, sve sam čekirao u telefonu, optimizaciju ukinuo, xiaomi 11...
 

Prilozi

  • IMG_20240414_121938.jpg
    IMG_20240414_121938.jpg
    301.1 KB · Pregleda: 99
  • IMG_20240414_121948.jpg
    IMG_20240414_121948.jpg
    186.1 KB · Pregleda: 82
  • IMG_20240414_121958.jpg
    IMG_20240414_121958.jpg
    183.2 KB · Pregleda: 85
  • IMG_20240414_122039.jpg
    IMG_20240414_122039.jpg
    209.9 KB · Pregleda: 100
^Što se tiče zvuka.
Ja sam sad već oko 50% na gluv i kad ja čujem i mogu da pričam preko sata(Zeblaze Vibe 7 Pro), a da ga ne prislonim na uvo, onda možeš misliti kako se čuje...
 
Probao otkucaje srca na Senbono HK89,postoji identican Colmi i31,otkucaje srca meri i bez coveka.
Eto moze i ostali da probaju na onima koje imaju. :)
 
Vibe 7pro lepo meri otkucaja... na stolu ne radi.
Posto vrlo cesto nosim garminovu traku za grudi i imam visegodisnju arhivu merenja pulsa, vrlo lako primetim uredjaj koji ne meri lepo puls.
meni je recimo puls u mirovanju oko 40bpm to ni jedan sat ne moze da navede kao random podatak
Daleko su svi ovi kinezi od uredjaja koji kvalitetno mere ali neki mogu da posluze, a neki varaju.


ostao sam duzan video klip kako btalk meri puls, pritisak, i ostalo na stolu

 
Koje koristite nraukvice za Vibe 7 Pro ?
 
Vibe 7 pro napunjen prosle subote ujutru. Vecinu dana nije nosen (bio u fioci :) ) i nosen samo kad se islo iz kuce po par sati i tad sam dobijao po par notifikacija. Jednu noc sam ga nosio da vidim kako prati san i ove nedelje ce se vise nositi jer ne radim od kuce pa ce mo videti kako drzi baterija. Inace, jutros na poslu pebaci sa 70% na 60% a kao sto rekoh, napunio proslu subotu...za sad deluje odlicno baterija.
 
kako znas, kada ga nisi ni nosio?

To sto je stajao u fijoci ni malo nije merodavno, jer je bio u mirovanju.
 
Meni izdrzi neki 5-6 dana, ali ja nocu gasim AOD i iskljucim sve notifikacije, to je u stvari isto kao da nocu aktiviras battery saver, najvise produzi trajanje baterije

jako iritira sto to ne moze da se podesi da radi sam.

Baterija moze bas dosta da drzi zavisno od nacina koriscenja.
recimo merenje pulsa tokom dana nema gotovo nikakvog smisla, samo trosi bateriju.
 
Da da za Vibe 7 pro je to to za trajanje baterije. Kada radi AOD onda je 3 najviše 4 dana. Kada mi je ugašen AOD onda opušteno izdrži 15 dana. Jedino što mi je tad ugašeno je da ne pali ekran od 20h do 08 ujutru na okret ruke. Nema automatsko podešavanje pa osvetli celu sobu kad se okrenem u krevetu. Ni posle 4 meseca se nije promenio kapacitet baterije.
Malopre mi je stigao Honor i detaljnije poređenje za 15tak dana dok ga istestiram. Za sada mi je ogromna prednost što ima senzor osvetljenja pa sam podešava osvetljenje ekrana(ovo radi i za AOD). Huawei aplikacija je svemirski brod za FitCloud. Može da se bira između 5-6 različitih AOD(nisam još video da li može da se prebaci na telefon neki drugi skin za AOD). Skinova za sat ima 14 u memoriji ako sam dobro video. Ima altmetar i barometar. Nekako mi je udobniji za nošenje jer mu je narukvica nekako zakrivljena(ne može lepo da se spusti, da onaj deo sa senzorima bude na stolu, već pada na bok)
 
kako znas, kada ga nisi ni nosio?

To sto je stajao u fijoci ni malo nije merodavno, jer je bio u mirovanju.
Zato i kazem da ce ovih dana kad ga nosim 10-tak sati na ruci biti merodovnije (prosle nedelje svega par sati na dan, ostatak u fioci). Kod mene iskljucen AOD, ukljucen raise to wake stalno i osvetljenje na 3 u mraku na 2.
 
Upravo stigao i Zeblaze GTS3.
Blago "razocarenje", ako se tako moze reci za "pametni" sat koji je kostao 7.5e i u poredjenju sa Vibe 7 Pro, prvenstveno u ekranu, tj u rezoluciji. Sat je veoma lagan, bukvalno se ne oseti na ruci.
Samo OS deluje malo bogatiji u odnosu na V7P, koristi DaFit aplikaciju koja je slicna opcijama kao FitCloud Pro.
Svidja mi se aplikacija za vreme, koja daje prognozu za narednih 7 dana, sto na V7P nema. Ima merenje krvnog pritiska, SpO2 itd, watchface-ovi su cista kopija sa Apple Watcha-a.

Evo poredjenje sa AW i V7P:

1713277557056.png
 
Koje koristite nraukvice za Vibe 7 Pro ?
Koristim trenutno onu koja je fabricka , ali definitivno cu promeniti. Cak izgled same narukvice mi se svidja ali sam materijal ne, ova elasticna guma ili sta vec mi ne prija. Ima isto da se naruci pa cu da istrazim malo.

Sto se tice samog koriscenja sata od kada sam uzeo Vibe 7 pro , nosim ga svaki dan 24h. Ukljucene notifikacije ( app, viber, poruke, pozivi), alarm, ne koristim Aod iako izgleda pristojno. Baterija odlicno drzi, sada je na 20% , a koristi se preko 10 ak dana.

Kao sto je Marinko rekao ne suditi o uredjajima ako ga sam ne koristis. Meni licno mnogo pomazu sve recenzije u izboru tehnike, nekad se ispostavi da komentari budu tacni , a nekad koliko god ljudi hvalili meni licno uredjaj ne prija.

A sam ekran i izgled samog sata Vibe 7 pro na fotografijama mozda i ne deluje toliko atraktivno, dok sam utisak da kada stavis sat od 17e i dobijes kvalitetan ekran i izgled, zaista je odlicno.
 
Da li si siguran da rade Viber notifikacije na Vibe 7 Pro?
Meni se čini da mi nije radila, ali ne mogu da potvrdim 100%. Moraću ponovo da proverim.
 
jel se može naleteti ovde na neki povoljni sat sa kojim može da se pliva (slana voda bi bila plus) i da ima nfc za google novčanik
inače ne razumem se nikako u pametne satove a i prvi put sam ovu temu otvorio :)
 
jel se može naleteti ovde na neki povoljni sat sa kojim može da se pliva (slana voda bi bila plus) i da ima nfc za google novčanik
inače ne razumem se nikako u pametne satove a i prvi put sam ovu temu otvorio :)
Sto se tice plivanja ja sam koristio Xiaomi Mi watch lite.
Doduse cena mu je tada bila znatno manja. Ali kupanje sa njim redovno , plivanje na bazenu. Sasvim korektno.
Deluje kao igrackica, mali je i plastican.
Sportske aktivnosti biciklizam i plivanje sam najcesce koristio. Sat i dalje radi (predat zeni za nosenje :) )
Sto se tice slane vode tu ti ne mogu pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno