Šta je novo?

Palm Zire 31 ili .....?

Davidoff

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2004
Poruke
133
Poena
319
Ovako odlucio sm se za kupovinu PDA uredjaja,ovaj palm mi se cini kao ok za tu cifru(oko 150e).Sta vi mislite o istom?Ili jos bolje ako ga neko ima neka napise svoje utiske.

Naravno ako neko ima neki predlog neka kaze,bilo bi lepo! :banana:
 
Tungsten E

Dakle, nije los ali potrazi tungsten e. Za malu razliku u ceni dobijas zaista ozbiljan PDA. Moj sada koristi supruga; ubi ga od igrica ali joj ne poravi probleme kao sto ni meni nije.
Cak mi deluje brzi od T5.
 
Taj Palm za koji si pitao ima jednu pozitivnu osobinu i 2 velika mane. Njegove pozitivna strane jeste brzima procesora od 200 mhz. Zbog velike brzine Palm opertivnog sistema i njegove male zahtevnosti brzina rada Zirea 31 nadmasuje brzinu bilo kag simbian telefona.

Prva njegova mana jeste kvelitet njegovog displeja koji je uredjen u zastareloj STN tehnologiji i koji ima rezolucije od samo 160*160 sto je znatno manje od rezolucije ekrana drugih palm uredjaja koji imaju najcesce rezoluciju ekrana od 320*320 piksela. Ovaj ekran ima citav niz nedostataka kao sto su los prikaz sadrzaja ekrana na suncu, sporo osvezenje ekrana sto smeta u nekim igricama dok njegova mala rezolucija smeta prilikom pregleda fotografija na njemu.

Druga veca mana koje nadam se da si svesan jeste ta sto vecina novijih programa za Palm operativni sistem na njemu nece raditi. Kao sto ti je verovatno poznato najveca prednost Palm operativnig sistema nad Simbianom UIQ operativnim sistemom jeste obilje od preko 20 000 aplikacija koje postoje za njega tako da mislim da je glupo kupovati palm koji ovu prednost nemoze da iskoristi.

Tu je jos niz manjih nedostataka u odnosu na druge palmove kao sto su to sto su to sto poseduje samo 2 tastera za brzo pokretanje aplikacija ( ako nisi nikad koristi palm napomenuo bi ti da se tim tasterima moze dodeliti funkcija da pritiskom na njih pozivas bilo koji program na palmu ), naspram 4 kod drugih palmova. Zire 31 takodje poseduje samo 16 MB memorije sto je duplo manje od Tungstena E sto je mana koju mozes da otklonis kupovinom dodatne memoriske kartice. Kuciste je na Zireu izgradjeno od plastike za razliku od kucista kod Tungstena E koje je kvalitetnije i koje je od metala.
 
Kuciste Tungstena E nije od metala vec je isto od plastike ali deluje "metalno" i neuporedivo kvalitetnije od Zire-ovog. Provereno empirijski :D
Sve preporuke za Tungsten E, razlika u ceni (mala) visestruko opravdana.
 
Nazad
Vrh Dno