Šta je novo?

Palit 8600 gt sonic+ oc by ati tool???

dzonika

Slavan
Učlanjen(a)
04.12.2007
Poruke
305
Poena
319
Jedno pitanje za iskusne forumase... :) Imam ovog palita,i uradio bih oc,a lik koji radi u eurolinku mi rece da je on sam klokovao svoj 8600 sa ati tool-om? Da li to moze ili ne?
Ne znam zasto ali mi se ne crta olovkom po grafi... :) :) :)
Zna li neko ista o ovome????
 
Normalno da mozes da koristis i ati tool za oc karte , ali ja ti licno preporucujem rivu.
Pozdrav
 
Aha..... E sad,jesi ti klokovao tvoju? I zasto rivu? I gde ima da se skine? I koliko moze da se klokuje? Naravo neki klok koji donosi razliku u performansi ali da nije toliko rizican po kartu,jer ako vrisne mogu i ja sa njom slobodno... :) Tipa da radi kao gts.... Naravno,svi mi hocemo i jare i pare.... I...... :) :) :) :) :) :) :)
 
Ok,ali dokle si stigao sa svojom? Jesi uspeo 700/2100?Btw hvala za link.... Sadcu da se bacim na posao... :)
 
Ja sam uspeo sa mojom 700/2100. Trebalo bi da stignes bar do 700/2000.
 
Sve zavisi od samog primerka, tako da se nikad nezna dok ne bude probao.
 
Zato sam i rekao da bi trebalo, a ne da ce da ide 100% na 700/2000.
 
druze video sam da si odradio oc za palit 8600 sonic! ja sam prvo imao problemma sa drejverom!a zatim kad sam to resio!oc je ****** 860/1300!a vidim da vase idu mnogo vise!oc sam radio u rivi!javi za pomoc!
 
Hm, kupio sam karticu pre jedno 2 nedelje, i nisam hteo da je čačkam prvih nedelju dana, da je malo istestiram na defaultu. I, prođe tih nedelju dana, a ja sa def. palitovim driverima rekoh da probam clock preko njegove alatke. na nekih 651/1900 je radila stabilno, ali ja sam hteo više i došao do 670/2000 gde je skoro odmah bagovao. Ako vratim memoriju na 1900 onda je radilo iole ok. Ali prilikom malo testiranja u 3Dmarku, zabagovala se i restartom računara ništa nisam dobijao, jer je kartica brljavila odmah po startupu, pa sam morao da ga ugasim na par minuta. VDO tool je potom vratio frekvencije na staro, jer mi je izbacivao error, na koji sam ja išao na cancel (da li želim da ponovo namestim frekvencije). pošto mi je kućište sa bočnih strana imalo max 5cm lufta, a i sa leve strane jedan kuler od 80mm koji izbacuje vazduh, a namešten je tačno pored grafičke, da potpomaže njen kuler (valjda sam to dobio?). Sada sam kućište relocirao, tako da mu je leva strana skroz otvorena a sa zadnje strane ima nekih 7-8cm (mogao bih i više da ostavim, ali onda mislim da bi bilo problema sa povlačenjem miša tj. zatezanja kabla). Uključim ja lepo rivatuner, on meni kaže da nije testiran sa mojim driverima ( 6.14.11.6921 ) ja ignorišem i nastavim. Reko, ajd da dignem klok odmah na 660/1950 jer je grafička bila hladnija nekih 8 stepeni (po Everestu) a CPU 10. Pustim 3DMark06, uradi sve testove, i sa 5200 (otprilike, ne sećam se tačno cifre sa def. klokovima) skoči na 5596. Ja ono, super, nema artifakata i odem do grada da se nađem sa devojkom. Vraćam se i brat igra TR: Anniversary koji sam dobio uz kartu (sve na max, bez AA 1440x900) i kako sam mu ja rekao da se skloni da bih istestirao karticu i CPU, par minuta posle toga, igra zakuca. Ja mu kažem da se strpi i igra proradi posle nekog vremena (minut, možda) ali prepuna artefakata. Ja alt+tabujem i vidim da je temperatura nekih 50tak stepeni. Uđem nazad u igru, i izađem na quit, na šta mi PC stavi rez. na 640x480 govoreći mi da je driver prestao sa radom i da moram da rebootujem PC. To sam uradio, i sada ne znam šta da mislim o kloku? Da li radim nešto pogrešno, ili šta? A, sada mi je klok downsizeovan sa 625/1800 na 621/1790 (ili tako nešto, za memoriju nisam siguran stvarno). Nisam još uvek probao CPU da OCujem. Help?
 
@Sol-badguy,
Ocigledno nisi procitao shta pise ispod naziva ovog podforuma " kako dobiti trouglice u igrama...".;)
Opusti se,sve su to cari OC-a ,takve stvari moraju da se desavaju dok dobro ne upoznash svoje parce hardvera(a i tada nije iskljuceno).Licno mislim da te memorija ogranicava u kloku a da bi GPU mogao josh malo da se pogura.Samo polako i naci ces odgovarajuci odnos GPU/mem kloka.Poz...
 
Evo pustio sam ATI Tool, ali je zabagovao posle jedno 6 sekundi, i nenormalno sporo počeo da radi, sa artefaktima na sve strane. Ostavio sam ga jedno 10tak minuta, i restartovao komp. Probao sam i CPU na skoro 2.9GHz, i nije hteo da se bootuje, pa sam smanjio, i sada radi ok na nekih 2.5 od prethodnih 2.3 i sa skoro istom temperaturom (29 stepeni).
 
Mozda je bolje da probash sa "riva tunerom".Podizi polako klokove memorije i GPU pa nakon svakog koraga pusti markove ili neke malo zahtevnije igre.Kada se pojave artefakti ili komp zablokira ,spusti malo hercaze i to je to...I obavezno obrati paznju na temperature,pa cak i rucnom metodom...
 
koristite EXPERTool

Problemi po pitanju nesto slabijeg OC mogu biti i u operativnom sistemu u kome nesto ne stima kako bi trebalo, pa je reinstall-acija jedno od mogucih resenja.
 
Da mada,nisu ni svi Paliti isti,mozda mu je zapao nesto slabiji primerak...

Naravno, ali je neko i neko nepisano pravilo da nije lose osveziti sistem, po zameni nekog bitnijeg dela hardware-a, bar time potires mogucnost da je problem OS.,)
 
Ati Tool ima problema sa 8 serijom GPU-a

Njega koristiti samo za 3D preview.

Verzija 0.26 radi, dok novije tipa 0.27 beta 4 ne prepoznaje 8800GT.

Problem je sledeci, kada se stavi npr. MAX Core, on krece da dize clock i testira.

Trebalo bi da ide lagano, a na mom palitu je krenuo sa def 650-700-750-800mhz i to za svega par sekundi.
 
Provalih gde su sada forumi :d (edit buton ftw)

Nego, ovako - ja sam i probao klok preko riva tunera. Dignem OC na 660/1800 pustim 3DMark06, sve on lepo odradi, dobijem nekih 300 poena viška, ali pokrenem igru, i kvrk. Zezne se, zakoči, pa posle nekog vremena proradi, ali sa artefaktima. OS sumnjam da je prob, instaliran je pre nepune 3 nedelje, genuine XP SP2 Home. Da li je moguće da sam i za CPU koji kažu da je dobar za OC i GPU koji je isto takav, oba ubo falična/slabija primerka :(:S:

Da li je moguće da je kinez od 400W problem? Temperatura je odlična, CPU ne prelazi 30 stepeni, a GPU neće preko 55, osim kada pustim ati tool onu kocku, pa ide do nekih 56-7.
 
Poslednja izmena:
Sasvim je moguce da je napajanje problematicno...
 
Poslednja izmena:
Pa, jel mi je onda potrebno neko od 450W ili da prosto kupim firmirano od 400, ili da uzmem opet nekog kineza, samo od 450W?
 
Treba se skupiti tih 50 EUR :S
No, to je druga priča, hvala na pomoći.
 
Upravu si,nije mala investicija tih 50-tak eura...Usvakom slucaju, izbegavaj da klokujes dok se ne skupe pare kako se ne bi izlagao dodoatnom riziku.Imas lepe komponente,steta bi bilo da ih taj kinez(kucni u drvo) zezne...;)
 
Kod mene radi 700/1600/2000 , riva tuner 2.06 bez problema
i to na MS Industrial 400w
Ostatak masine je c2duo na 2.4g itd.

kartica nije neki potrosac.
 
^e, vidiš, kod mene ni ne piše proizvođač napajanja. Samo bela nalepnica sa podacima tipa. voltaža i max. podržano W. :S:
 
^e, vidiš, kod mene ni ne piše proizvođač napajanja. Samo bela nalepnica sa podacima tipa. voltaža i max. podržano W. :S:
 
To je onda neko vito/zito trte-mrte.
Ubodi pa vidi. Trebalo bi da moze.

Potom proveri u everestu ultimate napone po granama (computer/sensor)
/ everest je provereno najprecizniji za ocitavanje napona iz windowsa /
ako ti je +12v preko +11.7, to radi.
Naravno ovo se odnosi na overklokovane komponente na full loadu.

ovo sto sam naveo je apsolutni minimum / teoretski je +11.5v /

U suprotnom kupi LC Power 6550 / ne mora GP / , on ti je oko 40 E
 
Nazad
Vrh Dno