Šta je novo?

P900 fleshovanje u fw.910- gde?

Bane-Nis

Čuven
Učlanjen(a)
03.12.2000
Poruke
1,461
Poena
650
Jel je neko od prisutinh vlasnika P900 fleshovao svoj fon na 910 firmware? (zbog podrske vece MS kartice) :,,:
Ima li primedbi, posledica ili nekih drugih uocenih nepravilnosti?
Gde ste fleshovali fon i koliko je kostalo to zadovoljstvo?

Hvala
 
Da li si siguran da je to uopšte moguće? Mislim da imaju isuviše različit hardver da bi to bilo izvodljivo, ali opet, možda i grešim. ;)
 
nidza je napisao(la):
Da li si siguran da je to uopšte moguće? Mislim da imaju isuviše različit hardver da bi to bilo izvodljivo, ali opet, možda i grešim. ;)

Isti je hardware samo je softw. dorada za 16-bitnu podrsku (256K boja) i povecana interna memorija na 64MB.
 
Moguc je potupak, i jedina sigurna nepravilnost je nemogucnost povezivanja sa vecinom bluetooth slusalica ( ostale bluetooth funkcije rade).

P.S. Bane, ako nadjes ko to u Nisu radi napisi ovde posto imene zanima
 
Jaxx je napisao(la):
Moguc je potupak, i jedina sigurna nepravilnost je nemogucnost povezivanja sa vecinom bluetooth slusalica ( ostale bluetooth funkcije rade).

P.S. Bane, ako nadjes ko to u Nisu radi napisi ovde posto imene zanima

Ok zemljak.
Bitno je i ko to KOREKTNO radi. Jer ima dosta bivsih "mesara" koji danas fleshuju telefone.
FlashGSM je dosta jak bio po tom pitanju ali ne radi vise. Cuo sam da postoji neki cika Slave koji je tata za mobilne u Nisu, samo da dodjem do njega. Protumarao sam po netu i video da je moguce odraditi up. na 910 bez problema ali uz pomoc nekog "Fighter" uredjaja. Za blutut sluske neznam jer i ne koristim bas ali bitna mi je kartica. Fleshnes mob i VIOLA support to 2GB Memory Stick!
 
Poslednja izmena:
Imas Slavetov broj na pm, pa javi sta si napravio. Ja jos uvek razmisljam zato sto koristim bluetooth slusalicu, mada mi treba i podrska za veci Memory Stick..

Pozdrav komsija!
 
Jaxx je napisao(la):
Imas Slavetov broj na pm, pa javi sta si napravio. Ja jos uvek razmisljam zato sto koristim bluetooth slusalicu, mada mi treba i podrska za veci Memory Stick..

Pozdrav komsija!

Hvala!!! Sto nisi pitao cika Slaveta o "pozitivnoj studiji izvodljivosti" :D kad ga poznajes? Javicu ti cim kontaktiram sa covekom.

btw: uostalom probas pa ako nece ponovo flash nazad na P900 :d
 
Hey Jaxx uspeo sam!!! P900 je odradjen na P910a. Radi telefon lepo!!! Zadovoljstvo me je kostalo 600 dinara. Setio sam se u poslednji cas (pre nego sto sam pozvao cika Slaveta) prijatelja koji eto igrom slucaja drzi servis mobilnih telefona.
Doduse imao sam jednu boljku pre fleshovanja a to je da mi pokazuje battery low iako je ona na cak 80 i kusur %. Prijatelj mi je rekao da je samo do softverske greske i da cu, ako ne prodje to posle fleshiranja na 910, morati da nadjem nekoga ko ima P910 (ili mozda cak P900) cisto da prekopira neke kalibracione GDFS fajlove iz "zdravog" u moj fon i time da resim slucaj. Pa ako si dobre volje eto ... mozemo da odemo kod lika da tebi fleshne mob na 910 a ujedno da povuce od tebe te potrebne fajlove za moj mob.
Jesi za?

BTW...
ljudi dobre volje iz Nisa...
Ima li ko od vas prisutnih original P910 da mi izadje u susret (cisto samo copy sistema tj. GDFS-a da uradim iz fona) ukoliko ne prodju kalibracioni fajlovi od P900. Oduzicu se nekako.
Hvala
 
super,
ali gde to moze da se uradi u bg-u?
 
iskreno... neznam - svrati u Nis pa da ti odradimo to :D
 
Bane-Nis je napisao(la):
Hey Jaxx uspeo sam!!! P900 je odradjen na P910a. Radi telefon lepo!!! Zadovoljstvo me je kostalo 600 dinara. Setio sam se u poslednji cas (pre nego sto sam pozvao cika Slaveta) prijatelja koji eto igrom slucaja drzi servis mobilnih telefona.
Doduse imao sam jednu boljku pre fleshovanja a to je da mi pokazuje battery low iako je ona na cak 80 i kusur %. Prijatelj mi je rekao da je samo do softverske greske i da cu, ako ne prodje to posle fleshiranja na 910, morati da nadjem nekoga ko ima P910 (ili mozda cak P900) cisto da prekopira neke kalibracione GDFS fajlove iz "zdravog" u moj fon i time da resim slucaj. Pa ako si dobre volje eto ... mozemo da odemo kod lika da tebi fleshne mob na 910 a ujedno da povuce od tebe te potrebne fajlove za moj mob.
Jesi za?

BTW...
ljudi dobre volje iz Nisa...
Ima li ko od vas prisutnih original P910 da mi izadje u susret (cisto samo copy sistema tj. GDFS-a da uradim iz fona) ukoliko ne prodju kalibracioni fajlovi od P900. Oduzicu se nekako.
Hvala

I, kako se ponasa telefon posle flashovanja? Jel si probao bluetooth funkcije? Ja jos razmisljam da li da ga flashujem upravo zbog bluetooth slusalice (koju btw jaaaako retko koristim) ali nije problem da odemo zajedno do tog lika da iskopiramo fajlove. Ako ne nadjes nikog sa p910i kontaktiraj me na pm pa cemo se dogovoriti.

Pozdrav!
 
Bunovan je napisao(la):
Jel se flesovanjem stvarno dobija vise memorije?

Da u smilslu podrske za Memory Stick kartice vece od 128MB. Ne u smislu interne memorije - i dalje je 16MB ;)
 
Cuo sam da fon radi sporije i da mu ostaje samo 5mb.Posto ovo drugo nije tacno kakva je situacija sa brzinom?
P.S. Zar je moguce d u Beogradu ne postoji neko ko bi ovo mogo da odradi?
 
Kakve su impresije posle mesec dana?
Da li su ga ljudi flashovali sa fighter/cruiser ili sa necim drugim?

Pitanje za private mail: Da li ima neko u NS da to radi?
 
Nazad
Vrh Dno