Šta je novo?

ovo jos nisam video

kroki23

Slavan
Učlanjen(a)
28.11.2006
Poruke
441
Poena
330
kupio sam polovnu masinu, bez napajanja, kod lika sam testirao bilo sve ok. dosao kuci, pazario cm extreme power 430w. sistem se ne podize, sve se lepo zavrti (procesor,graficka,ploca) ali monitor ne pokazuje nista, svaki 10 put uspe da digne sistem, a i kad se podigne nastaje konfuzija, nekad izbaci plavi ekran, sat radi ubrzano (jedan 1minut traje 5sec) odem u bios vreme i datum trepere,screen saver mi se ukljuci posle 10sec a namesten na 15min....itd. sumnjam na graficku, jednom mi se prilikom igranja countera zamrznuo komp. msi k8n neo 4, athlon 3200+, msi 7600gt dr3 256mb, 2x256 dr400 kingston, maxtor sata 80gb. sta uraditi?
 
za pocetak - clear cmos !
 
prvo clear cmos,pa da vidimo dalje,mozda ces morati da ga flesujes
 
Zašto imam osećaj da nisi zaboo 4 pina u ploču
 
Vrlo je moguce da napajanje nije u redu, bez obzira sto je novo! Najpre proveri da li si sve dobro povezao, proveri graficku,napajanje pa onda clear cmos!
 
Mislim da MSI ne bi ni bootovao da nije zabo 4pin.

Prati data uputstva, clear cmos, napajanje, mem test...

I javi shta je bilo.
 
Ili npr. isprobaj napajanje kod ortaka i tvoju masinu sa njegovim napajanjem.
 
Kao sto su napisali, probaj: clear cmos, napajanje, proveri temperaturu procesora, testiraj memoriju...
 
Kao sto su napisali, probaj: clear cmos, napajanje, proveri temperaturu procesora, testiraj memoriju...

dali je na procesoru kuler lepo postavljen, pasta takodje.....

ps. mozda covek nemoze da se javi jer mu je u medjuvremenu vrisnuo kompjuter. pa kako sad moze da se javi !!!! :d
 
Poslednja izmena:
cmos 99.99%

javi shta bi
 
Nazad
Vrh Dno