Šta je novo?

Ovo je misterija... Pomoc

nidzakv

Slavan
Učlanjen(a)
19.06.2012
Poruke
3,830
Poena
445
Moja oprema  
Laptop
Legion 5 pro
Mobilni telefon
S21 Ultra
Steam
esknikola
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav svima, imam jedan problem koji me muci godinama, tj i nije neki problem ali je veoma iritantno, i jednosavno mi ne da mira, ne mogu nikako da shvatim u cemu je problem.

Voleo bih da se javi neko ko se zaista puno razume u infrastukturu SBB-a i Telekoma i njihovom medjusobnom povezanoscu..

E ovako..

Vec 7 - 8 godina igram cs i ostale igre preko neta i zadnje 3 -4 godine imam taj problem, ping mi non stop skace(tzv LAG SPIKES) sa normalnih 10-15ms do nekih 30ms na sekundu i odmah se vrati u normalu. Ponavlja se u intervalima od 10 sekundi i igrica(cs dota2 csgo) zalaguje i zabada u tim trenucima, kao da fps padne na pola vrednosti i ako je zakucan na propisanu vrednost. Vrlo je iritirajuce, i non stop imam utisak kao da je ping jedno 3x veci nego jeste.

Do pc-a nije jer je probano na jos 3 racunara u kuci. Kad se igra LAN, sve je ok, sljaka fluidno...

A sad, krece misterija.... U medjuvremenu sam uzeo SBB bas zbog ovoga i nadao sam se da ce da se rasi problem ali nije, sve je isto...

Znaci interesuje me, ako neko zna, kako je to moguce????????? Kakva je povezanost telekomovog adsl-a i kablovskog neta na nekom lokalnom nivou? Neki zajednicki cvor, opticki kabal?Bilo sta? Sigurno mora da ima nesto jer kod burazera koji je u drugom naselju na drugom kraju grada sve radi ok, ping varira negde u proseku oko 4 -5ms, dok kod mene ubise lag spajkovi...

Ovako otprilike izgleda ping, bilo ingame ili u cmd-u kada pingujem nesto (i adsl i sbb kabal) 15 15 15 15 16 16 35 15 15 16 16 30 15 15 15 15 36 itd...

Ocigledno da postoji neko zagusenje negde, neki kvar, ali nikako ne mogu da shvatim sta je, i kakvo je moguce da se isti simptomi i na adslu i na sbb kablu?

Neko?
 
Samo Sbb-ov CISCO epc3925.. Kad sam bio na adslu bio je onaj beli havajac hg520c...
 
Kablom su povezani, sve je staro 4 - 5 meseci.. I na adslu je sve bilo ok, i to sam probao da menjam..
 
Значи 3-4 компа на каблу, неки вуку торенте, неки гледају youtube а неки ко зна шта а теби лагује?
 
nizdokv, i ja imam isti problem. bukvalno.
Imam SBB i koristim ga vec godinama i sve je bilo u redu. Koristio njih modem.
Pre mesec dana sam uveo digitalnu SBB i dobio sa CISCO epc3925 i 15 Mb brzinu.
Od tada na Battlefield 3 ping je toliko jak da ne mogu da ga igram.

P.S proveri PM.
 
@M&M Hocu brale...



Значи 3-4 компа на каблу, неки вуку торенте, неки гледају youtube а неки ко зна шта а теби лагује?

Jedan komp je prikacen kablom, a ostale sam samo donosio da probam, tj da otklonim mogucnost da je do mog pc-a problem.
 
Povezanost na koju sumljaš ne postoji pogotovu što i sbb i telekom imaju svoje nezavisne mreže.
Ako si ubeđen da nije do kućne sredine/instalacije/kompova etc. kreni od toga do koje adrese ideš, odnosno na koji/e servere se kačiš i gde se oni nalaze, uradi neki trace.
Jedino što mi pada napamet ako igraš na inostranim serverima pogotovu evropskim je DE-CIX na kome i Telekom i SBB (nezavisno jedni od drugih) rade peering sa inostranim provajderima.
 
To sto ti imas je problem sa jitterom ne problem u pingu generalno, i to nije nesto sto moze toliko da ti smeta i ne bas lako da se otkloni. Internet veze su se neverovatno puno razvile tokom zadnjih godina da ce ovakve stvari postajati sve cesce i sve dok nam ne stigne IPv6. Problem nastaje sa promenom ruta u odredjenim intervalima kada se paket salje usled zagusenosti mreze i to moze dovesti do promene pinga na nekim paketima. E sad mozda gresim ali gledajuci ovaj ping chart sto si okacio to mi jedino pada na pamet.


Najbolje da probas uraditi ping do prvog gateway-a provajdera da vidis da nije problem u samoj zagusenosti mreze do provajdera.

Uradi tracert vise puta da vidis da li paket uvek ide istom putanjom.
 
Pa da, problem je kod drugog hopa, gde i nastaje zagusenje.. Tu su i varijacije pinga, tj jitter.. Ali nije mi jasno kako je moguce da je identican problem i kod adsl-a i sbb-a, pa dal sam toliki maler??

Plus je na kablu 20% veci ping kod mene...
 
nabavi klasican ruter ili svic i onda kaci na SBB modem koji si dobio
jer neki rade neki ne, to mi je rekao lik iz podrske sa terena, bolje uzmi samo obican modem SBB i svoj ruter...pa probaj
 
30 ms pinga prema serverima ne bi trebalo da bude problem...
 
Nazad
Vrh Dno