Šta je novo?

Otkazivanje ili loš drajver grafičke kartice?

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Pozdrav svima. Kupio sam polovnu grafičku karticu MSI R9 270X HAWK 2Gb i radi odlicno i daje odličan FPS. Međutim, primetio sam da na Fumark testu MSI Afterburner pokazuje temperaturu 90-102C, na Fumark-u pokazuje 43C i tako dugo sam držao, pipnuo grafičku i osetio da ima nekih 40C i da heat sink nije vruć. Izašao sam iz programa Fumark i ponovo ga pokrenuo i tada su MSI Afterburner i Fumark pokazivali iste temperature, 67-71C. Isto važi i za igrice. Prvi put pokrenem i pokazuje 80-96C i kad izađem, pokrenem Fumark ugasim ga i pokrenem igricu, temperatura bude normalna. Menjao sam sistem, instalirao sve neophodne drajvere, bios-i ažurirani. Nikakav nesklad ne postoji. Kućište otvoreno, grafička nema prašinu itd. E sad, kada odem na radeon additional settings, izbacuje grešku kao ne može da startuje! Kada sam instalirao jednu igricu, na kraju instalacije pokazala mi je prozoz na kome piše da su sve komponente odlične osim drajvera za grafičku karticu? Molim Vas da mi pomognete, ja pojma nemam o čemu se ovde radi.
 
Hmm kada kućište postavim horizontalno, sve je u redu. Verovatno je problem u kulerima...
 
..koja graficka koja se trenutno moze pazariti je u rangu ove moje gtx650ti? (od ovih iz emija)
 
Jel odmrmorila graficka pa uzimas novu ili?

Rx 460 2gb je solidan upgrade, vise zbog 2gb rama nego zbog snage karte, ali je i jaca karta od 650ti, pogotovo u dx12/vulkan titlovima.

Zavisi sta ocekujes.
Ima za oko 21-22k 1050ti, pa sledeca rx 470 za 26-29k u zavisnosti od modela.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
nije nego ako se to desi jer necu imati odakle da pabircim po netu i odlucim pa da znam unapred... video sam tu od 14.000 din kazes slabija je od moje?? ima za 109e 750ti na kp, inace stavio sam drajvere sa diska od graficke 314.22 :) pa da vidimo sta ce da kaze

p.s lose sam procitao da je jaca, jaca je rx460 logicno :)
 
Poslednja izmena:
Rx 460 je karta u rangu 270x, koja je bolja osetno od r7 360, a samim tim je bolja i od 750ti jer su 360 i 750ti rame uz rame.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Problem je bio u loše fiksiranoj grafici :D
 
nije nego ako se to desi jer necu imati odakle da pabircim po netu i odlucim pa da znam unapred... video sam tu od 14.000 din kazes slabija je od moje?? ima za 109e 750ti na kp, inace stavio sam drajvere sa diska od graficke 314.22 :) pa da vidimo sta ce da kaze

p.s lose sam procitao da je jaca, jaca je rx460 logicno :)

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_270X_Gaming/24.html
Ovde imas tu tvoju pa ces otprilike znati gde se tacno nalazi. S obzirom da su gcn karte iste od kako su izasle, amd mozda ima jos koji procenat prednosti zbog drajvera.
Najveci problemi kod ovih reviewera je sto sve strpaju na max i onda razlike mogu poprilicno da narastu i da ne prikazu kolika je ustvari prava razlika, pogotovo ako se pojede VRAM :D
 
Hawk je generalno traljav sa dotrajalim kulerima, tako da procisti ih i bice sve ok.
Ja sam imao 5770 hawk, zakocio mi se kuler, pa 460 hawk, zakosio se kuler, pa 660 hawk zakocio se kuler :D
Samo skinem, ocistim, stavim tovatnu mast i cepale posle.
 
Nazad
Vrh Dno