Šta je novo?

Otisla graficka?

mimago

Slavan
Učlanjen(a)
25.01.2009
Poruke
516
Poena
319
Pozdrav svima. Reč je o grafičkoj GeForce 8800GT 1BG DDR3. Juče u neko doba (3-4 popodne) mi je nestala struja i to je trajalo mozda sekundu, kada se opet vratila i u međuvremenu mi ta pojava restartovala komp (u trenutku prekida struje surfovao sam po netu i bio mi je upaljen Word...znači, ništa specijalno). Kada se podigao sistem, završio sam ono što sam radio pre nestanka struje i onda ušao u Battlefield 2 (original) i radio je normalno (sve dok se sa avionom nisam slučajno skuc'o u planinu xD) i nakon toga je igra nešto zabola...išo sam Alt+Tab na desktop, vratio se nazad u igru, nešto je seckala i odjednom samo crn ekran, izašao sam iz igre, probao da uđem ponovo i posle onog logoa EA games ide od Dice-a, i tu nešto zabode (sve neke zelene linijice oko crvenog logoa i zabode). Iskuliram to, a onda burazer hteo da uđe u Warcraft i tu mu izbaci error, kao treba DirectX, verzija iznad 8.1?!?! A pre tog kiksa sa strujom sve je radilo savršeno. Onda je probao da uđe u Mahjong Titans i tu mu izbacio error sa prve slike. Onda sam ja probao da uđem u sve to gde je i on probao, i isto. Onda sam pokušao da uđem u Nvidia Control Panel i izbaci mi error sa druge slike. Kada sam otišao na sajt Nvidia da mi detektuje grafičku i odredi driver...u polju gde treba da piše koja verzija driver-a mi je trenutno instalirana, stajalo je ---, a u polju gde stoji najnovija verzija 273 (valjda). Skinem driver, instaliram, ali problemi su i dalje tu. Opet sam otišao na nvidia sajt i opet mi pokazuje kao da nemam instaliran driver. Takođe sam ponovo instalirao DirectX, ali sve je isto i dalje. Inače, ne mogu više da biram Aero temu, a ni da komp stavljam u Sleep i Hibernate. Takođe, ne mogu da uđem ni u jednu igricu. Vadio sam grafičku iz kompa, ali nisam video nikakva okom vidljiva oštećenja. I da, kada palim komp, kod dela gde očitava komponente...umesto crne pozadine i belih slova, sada mi se pojavljuju bela slova sa plavkastim kvadratićima u pozadini. Snimio sam to sa digitalcem, ali pošto ne mogu da pokrenem Windows Movie maker (zbog error-a sa treće slike), morao sam rečima da dočaram. Detaljnije od ovoga ne može xD Šta li je crklo na grafičkoj, da li neko ima predstavu?
 

Prilozi

  • hardware acceleration.PNG
    hardware acceleration.PNG
    13.6 KB · Pregleda: 100
  • nvidia cp.PNG
    nvidia cp.PNG
    11.5 KB · Pregleda: 94
  • video.PNG
    video.PNG
    12.8 KB · Pregleda: 91
Probaj reinstal Win-a pa onda driver-e, mada izgleda da je grafa na`eb`la cim pominjes te kvadratice (cuvene artefakte je l`te). Probaj je u nekom drugom kompu ako mozes, mada izgleda da joj ne gine "rerna metod" u krajnjem slucaju ...

EDIT:sacekaj jos malo ima dosta ljudi sa tim karticama i slicnim problemima koji ce moci svakako vise da ti kazu sta ti je ciniti
 
Poslednja izmena:
Ma nema sile da je do Win-a...upravo zbog kvadratića. Samo mi nije jasno šta je to crklo a da nije sj***lo celu grafičku. U Win-u mi sve što nema direktne veze sa grafičkom normalno radi. I boje su normalne. Zaboravio sam da dodam da i u Messenger-u ne mogu da pokrenem Video call ni sa kim, dok u Setup Audio & Video devices normalno prikazuje web kameru i radi. Imam ja drugi komp, ali u njemu je AGP grafička, tako da niti mogu moju da ubacim u taj komp, niti da grafičku iz tog kompa ubacim u moj...
 
Poslednja izmena:
Moze svasta da bude u pitanju GPU ili memorija, ali ne bih da nagadjam kad vec nemam toliko iskustva sa tim...

EDIT: Mozda bi najbolje prosao kad bi u pitanju bio samo 1 ostecen memorijski cip, jer moze da se zameni za neki ispravan sa crknutih grafulja
 
Poslednja izmena:
Ne znam s' kojim software-om bih mogao da testiram grafičku (ne znam da li može Everest), pa da eventualno tako odgonetnem u čemu je problem.
 
Pa probaj recimo Furmark... nisam se sa tim testom u everest-u bavio ali probaj ako hoces i njega, mada najbolje sa ovim pomenutim...
 
Neće da mi pokrene Furmark...kaže kao da ne može da pokrene ZoomGPU?!
 
Nadji drugu graficku od drugara bocni je i probaj.
 
Našao, bocnuo, probao i radi. Sad još samo da ustanovim šta je tačno otišlo na mojoj.
 
Moze da probas zesebno da testiras memoriju na grafickoj sa ovim
http://www.technibble.com/repair-tool-of-the-week-video-memory-stress-test/
radi na slican fazon kao memtest86+ ali na video memoriji (probao sam, radi u Win7 x64), samo treba mu vremena pa ostavi ako i treba par sati.

a sa ovim mozes GPU da testiras ,zgodan stress test alata, mada je pravljen za starije graficke karte <8800 seriju mada moze da posluzi.
http://freestone-group.com/video-card-stability-test.htm (isto radi na Win7 x64 sad sam probao i zakucava GPU na 99%)
PS: Proctiaj u Frequently Asked Questions ako nece da pokrene test.

Dobar stari program je bolji nego ovaj novi bloatware
 
Poslednja izmena:
Komp mi uopšte ne registruje da imam prikačenu grafičku...u Default Monitor and Properties...tako da u VMT-u polju Device stoji Primary Display Driver umesto naziva grafičke koju imam. Inače, u Device Manager-u piše GeForce 8800GT i pored žuti uzvičnik, a u Device status-u "Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)". Ovaj drugi isto neće da mi pokrene test.
 
izgleda da je izdahnula. Ako bas hoces da testiras grafu na drugom kompu a nemas kod koga, evo nudim ti ja moj komp, kod vuka zivim.
 
Na jednom drugom forumu sam dobio savet da je pečem 10min na 200 stepeni :D
 
Na jednom drugom forumu sam dobio savet da je pečem 10min na 200 stepeni
Ispecenu graficku serviraj toplu uz prilog i sos po izboru. Batali to i nadji polovnu slicnu, ima ih sad po oglasima.
 
Ako je za kantu, zasto da je ne ispece ??
pa kolko ljudi je samo ovde smasilo tako kartu, i igralo se jos par godina na istoj...
 
Realno ako je avanturista, neka googla dobro po netu da nadje pravi nacin za pravljenje takvog poduhvata.
Ja licno nebi upropasćavao kevi rernu, da posle gibanica smrdi na plastiku.
 
to je istina...nekad uspe, a nekad ne. Interesuje me koji je tacno recept za pecenje? :) (koliko minuta, podloga itd.)
 
250 stepeni, 7 minuta..:p
poskidas skuler i tak to naravno
 
skida se kuler i nalepnice ako imaju? A zar se nece na toj temperaturi istopiti plastika od recimo 6pinskog napajanja ili prikljucka za kuler...? Ipak je to 250 stepeni :D

i jos jedno pitanje...ova fora funkcionise za kakave kvarove? (linije, kockice...?)
 
rerna je poslednja opcija pre kante. ja sam peko 9600gt 8 min na 200° i ispalo mi je nekoliko elektrolita sa stampe, a nova rerna gorenje :d bitno je da se poskida sve sto moze sa kartice. prikljucak za kuler moze da se iscupa i posle vrati. nije mi se istopila plastika na konektorima. fora funcionise za hladne lemove i sve sto oni prouzrokuju
 
Ljudi, ja sam elektrotehnicar po struci i dobro znam sta se desava sa kondenzatorom na visokoj temperaturi (sve zavisi od kondenzatora, do kondenzatora), ali opet...vrlo sam skeptican prema ovoj metodi. Medjutim nasao sam recepturu:
http://www.telekran.com/index.php?o...tid=16&id=6724&limit=6&limitstart=6&Itemid=24
http://www.bug.hr/forum/topic/grafi...aficke-kartice-koristenjem-pecnice/67886.aspx
...pa rekoh da podelim sa vama. Kada ovoliko ljudi ima pozitivne rezultate...ja cu da probam prvom prilikom...kada dodjem do jedne graficke koja je vrisnula :D
 
Moram napomenuti da ova fora sa pecenjem stvarno radi.Imao sam slican slucaj, odneo u servis i kazu da nema popravke.Ispeko sam i sad radi kao nova.
 
Vrh Dno