Šta je novo?

Osvezenje slike 400 Hz CMP vs 200 PMI

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Moze li mi neko reci koliko je ovo bitno kada govorimo o kvalitetu slike. Dvoumim se izmedju dva televizora LG i Vox... imaju sve iste karakteristike samo me zanima koliko je ovo bitno pri odabiru televizora... Inace imaju rezoliciju 1366x768 ili valjda drugacije 720p HD Ready .
 
To ti je gimmick. Prdnjava. Nema TV preko 200hz. Sve ostalo je treperenje lampinjona i ostale gluposti.
Edit : kad već u ovo doba uzimaš TV, uzmi full hd...
Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala, ne bi uzimao hd posto ce se gledati samo obicni kanali preko antete, nece se prikljucivati na kompijuteru
, ... ili nesto slicno.. Nego eto svaki proizvodjac ima neke svoje parametre pmi i hz... pa to zbunjuje.
 
Bez obzira, 1366x768 rezolucije bi trebalo zabraniti u 2018.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
1366x768 je uvreda za kupca u 2018 godini. Da mi neko ponudi takav TV, lupio bih mu šamar. :D
 
Prvo idi u vodeću komercijalnu TV stanicu pa nalupaj Mitroviću šamare što nema nijedan HD kanal, pošto je daleko pre SD rezolucija skoro svih domaćih TV kanala uvreda za korisnika nego postojanje 720p televizora na tržištu, pogotovu ako je reč od 32-inčnim ili manjim televizorima kod kojih se jedva primećuje razlika u odnosu na full HD, osim ako ne sediš na metar od TV-a.
 
a što njemu? veći je problem što (praktično) nema Full HD (1080p) kanala u ponudi provajdera kablovske televizije

neće skoro nestati HD televizori sa (svetskog) tržišta. npr., SONY nudi 32" 720p HDR, što je sjajno ( po ceni po kojoj možeš da kupiš FHD veće dijagonale a bez HDR)
 
Nazad
Vrh Dno