Šta je novo?

OS X za MacBook Pro late 2013

Tomiprunet

Cenjen
Učlanjen(a)
10.04.2020
Poruke
2,249
Poena
185
Pozdrav.
Imam MacBook pro late 2013 i hardwer kao na slici

Hteo bih da uradim downgrade os x-a . Koji os x mi predlazete kao najbolji za tu konfiguraciju? uglavnom se najvise koristi za browsing ali bi voleo i neki stariji photoshop
 
nnč. pošlje instalacije treba da blokiraš smaranje sa apgrejdovanjem na novije macOS, iz terminala kucaš:

sudo softwareupdate --ignore "macOS Monterey" sudo softwareupdate --ignore "macOS Big Sur" sudo softwareupdate --ignore "macOS Catalina"
 
Imam jos jedno pitanje.
Skinuo sam Mojave na ssd (tj na tom externom disku mi je instaliran os x Big Sur, i ovo pisem sa tog OS na externom SDD. E sad da li ja mogu pokrenuti Mojave na ovom Big Sur i instalirati preko originalnog , tj na originalni sdd od MacBook Pro? da bude clean install?
 
Koliko ja znam, to neće da može.

Formatiraj flešku od bar 16GB iz disk utility, MS-DOS FAT, dodeliće joj naziv UNTITLED.
Skini Mojave iz App Store-a.... https://apps.apple.com/gb/app/macos-mojave/id1398502828?mt=12
Kada ga skineš, smestiće se u Application
Kucaj u terminalu sledeće: sudo /Applications/Install\ macOS\ Mojave.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/UNTITLED --nointeraction
ukucaj password, press return i sačekaj da se napravi bootabilna instalacija
Izvadi taj SSD iz MBP, poveži ga na neku Win makinu, instaliraj MiniTool Partition Wizard Free, ubij komplet particije na tom SSD-u, vrati u MBP, ubodi flešku, startuj MBP držeći taster option, pojaviće ti se boot meni, klikni na USB i statrovaće se instalacija.
 
Da li zna neko kako da podesim cloud . mail . ru da kad hocu da kliknem na save as ( neka fotografija ) da mogu da sacuvam na cloud mail.ru folder?
 
Pozz...da ne otvaram novu temu.
Cerka ima macbook air mid 2013
Na laptopu je Sierra...kaze apple da je poslednji Big Sur.
Kako da apdejtujem na big sur ?
 
Prvo backup, nakon toga System Preferences, Software Update i klik na Upgrade Now.
 
Nazad
Vrh Dno