Šta je novo?

Orion Telekom

Orion optika ce krenuti da vam puca, kad i ako oversell-uju, pakete neta koje dele sakom i kapom sad, pitanje je samo dal ce vam biti ugovorna obaveza u toku, pa cete morati da trpite do isteka. Generalno shit provajder od vajkada, ovo sa malim cenama je ocajnicki potez da se izvuku iz bankrota u kojem su bili zbog loseg ADSL-a, najgoreg u drzavi....sbb ili telekom, su institucija za ovaj pokusaj firme.

Svacija optika ce pucati ako se to desi. I nema tu ocajnickog poteza zbog bankrota, vec je potez vrh zbog bezobrazluka MTS-a. MTS je razvlacio optiku po celom BG-u, bez info-a i skrivenim cenovnikom koji je na kraju kruzio netom iako su se zaposleni i tada pravili ludi. Orion je samo uleteo, uzeo korisnike i radice to dok imaju kapaciteta. MTS batice sto idu od vrata do vrata sa ponudama, u blokovima ni ne dele flajere vec posle kratke price odustaju kad vide da sa optikom kasne 6 meseci. Istu pricu je mogao odraditi i RV posto drzi ceo ovaj deo, ali njima optika nije ni na kraj pameti (sem ogranka firme koja pokriva maleni deo neki nove gradnje simetricnom optikom).
 
@el_patron
Kako znate da je dupla cena kada još zvanični cenovnik nije ni izašao? To što ti misliš da kriju cenovnik je upravo to,
cenovnika nema jer nije ni zvanično objavljen. Mislim da ni za ovo oko ugovora na 12 meseci nisi u pravu, svugde je
na 24, i na sajtu i kada zoveš koje kakve tzv. akvizitere. A to što neko može preko neke veze ili na lepe oči dobiti na
12 meseci ja to ne računam jer to nije zvanična ponuda i meni nisu dali, nema kažu samo 24!? Veoma neodgovorno i
loše, jer kada zoveš da pitaš kako je neko dobio internet bez fixnog ili iptv onda ne znaju i priča ide da to ne može i
ne postoji kao ponuda!? Na nsbuild forumu ima tema gde čovek kaže da je dobio brzinu 200/20 za 1600 din. zatražio
broj od tog koji mu je dao tu ponudu i zvao a ovaj mi kaže da ne može bez fixnog i iptv ta cena!? Kako rade tako će
i proći.

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
@el_patron
Kako znate da je dupla cena kada još zvanični cenovnik nije ni izašao? To što ti misliš da kriju cenovnik je upravo to,
cenovnika nema jer nije ni zvanično objavljen. Mislim da ni za ovo oko ugovora na 12 meseci nisi u pravu, svugde je
na 24, i na sajtu i kada zoveš koje kakve tzv. akvizitere. A to što neko može preko neke veze ili na lepe oči dobiti na
12 meseci ja to ne računam jer to nije zvanična ponuda i meni nisu dali, nema kažu samo 24!? Veoma neodgovorno i
loše, jer kada zoveš da pitaš kako je neko dobio internet bez fixnog ili iptv onda ne znaju i priča ide da to ne može i
ne postoji kao ponuda!? Na nsbuild forumu ima tema gde čovek kaže da je dobio brzinu 200/20 za 1600 din. zatražio
broj od tog koji mu je dao tu ponudu i zvao a ovaj mi kaže da ne može bez fixnog i iptv ta cena!? Kako rade tako će
i proći.

Pogledajte prilog 254697

Pa ne moze. Prosto je. 20% popusta na kombo 3, 10% na kombo 2. Znaci ne moze cist net, kao ni cist telefon. Kao sto, recimo, opcija Ring Top, Neograničeni pozivi ka fiksnim brojevima u zemlji + Zona 1 za 500 din nije moguca ukoliko se ne uzme Triple TOP kombo. Znaci ponude ne pstoje, jer ne postoji pokrivenost i tako je kod svih. Ukoliko ima pokrivenosti, dolaze na stan sa ponudama BOX PAKETA (opet je kod svih tako) i akcijskom ponudom. To su flajeri i vaze za onoga kome kucaju na vrata. Da napravim paralelu ... U davnim danima kad je Beogrid bio samo wifi mreza (u vreme BGWireless-a), moj drug je dobio besplatnu mrezu, kao i svi iz zgrade u zamenu za postavljanje AP-a na krov. I eto, to nije ponuda Beogrida, vec ponuda za odredjena lica. I ja sad dodjem ovde i kazem da imam Beogrid za dzabe, a ti ih zoves i pitas kako ti nemas dzabe. :D MTS ponuda za one koji imaju pokrivenost je :
h7Zm4TE.jpg. I nema smisla bacati cene na sajt, jer 99% ljudi u Srbiji nema mogucnosti za to i dobice je do 2025-te. Slicno je i sa SBB. Pokrivenost u Beogradu: blokovi 21 i 23, naselja West 65, Zelena Avenija, Trešnjin cvet, A Blok, Central Garden, Savada i SunWill, a u Subotici: naselje Prozivka. Tako ce biti jos dugo dugo jer su glavna konkurencija u BG Orion i MTS. Jeftinija i skuplja varijanta, slicnog kvaliteta. Za nekoh 2-3 godine, MTS ce ih sve pojesti kad spisti cene za vise od duplo. Tako je bilo i sa ADSL-om.
 
Može čist net, meni su nudili 1000/100 pa nisam uzeo. Možda bi mi ponudili sada i 200/20 bez ičega jer im niko u zgradi nije uzeo ni jedan ugovor!
 
Poslednja izmena:
Meni treba cisti net, u zgradi u centru NS imamo uvedenu samo mts optiku (koja neradi). Saznao sam da u mojoj ulici 2 zgrade imaju Orion optiku.
Prijavim se ja preko sajta, pozovu me, i sobzirom da hocu samo cisti net, nude mi wifi ?! Pitam zasto nemoze optika, pa kao mozda ce moci jednog dana, sada samo wifi...
@%$#%!
 
Da li je moguće da Orion u svojoj TV ponudi nema HBO? Ne uspevam na njihovom sajtu da ga nađem, čak ni kao deo nekog dodatnog paketa.
 
@el_patron
Kako znate da je dupla cena kada još zvanični cenovnik nije ni izašao? To što ti misliš da kriju cenovnik je upravo to,
cenovnika nema jer nije ni zvanično objavljen. Mislim da ni za ovo oko ugovora na 12 meseci nisi u pravu, svugde je
na 24, i na sajtu i kada zoveš koje kakve tzv. akvizitere. A to što neko može preko neke veze ili na lepe oči dobiti na
12 meseci ja to ne računam jer to nije zvanična ponuda i meni nisu dali, nema kažu samo 24!? Veoma neodgovorno i
loše, jer kada zoveš da pitaš kako je neko dobio internet bez fixnog ili iptv onda ne znaju i priča ide da to ne može i
ne postoji kao ponuda!? Na nsbuild forumu ima tema gde čovek kaže da je dobio brzinu 200/20 za 1600 din. zatražio
broj od tog koji mu je dao tu ponudu i zvao a ovaj mi kaže da ne može bez fixnog i iptv ta cena!? Kako rade tako će
i proći.

Pogledajte prilog 254697

Ne znam sta bih ti rekao. Poslao sam im mail pre nego sto sam otisao da potpisem ugovor, zahtevao sam da mi daju ugovor na 12 meseci i odborili su. Kada sam otisao tamo i rekao da hocu da potpisem na 12 meseci, devojka na salteru je rekla da ne moze, pokazao sam joj mail i odjednom je moglo. Mozda je ranije moglo, a sad ne moze i ne ulazim u to, ali ti kazem da sam bez ikakve veze dobio ugovor na 12 meseci i vidim da cu potpisati i sledeci posto nikakvih prekida ni problema nisam imao do sada.

U zgradi imam Beogrid, MTS, Orion i Vektor(mozda i PTT, nisam siguran) i videcu da li ce MTS izbaciti neki cenovnik do isteka ugovorne obaveze. Svakako ne volim MTS kao firmu tako da kontam da cu ostati na Orionu ako ne bude problema sa netom u buducnosti.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li je neko mozda probao da streamuje na recimo twitch-u ili youtube-u sa orionovom optikom, ako jeste kakva su iskustva?
 
Ne znam sta bih ti rekao

Ništa brate, to čujem od tako vas nekih pojedinaca koji imaju neku ili sreću i dobiju na neke fore i fazone, a ostaloj buraniji nema i ne može!?
Sa banana firmama zbog toga ne treba imati posla uopšte, mi ostali ispadamo ludi što uzmemo na 24 meseca i nama moraju da uvale nešto
a drugi dobiju samo net iz pitaj Boga kojih razloga!? Zato sam rekao od mene neće videti dinara, čekam Mts koji je ako barem ništa pojam i
kompanija za ove.
 
Ništa brate, to čujem od tako vas nekih pojedinaca koji imaju neku ili sreću i dobiju na neke fore i fazone, a ostaloj buraniji nema i ne može!?
Sa banana firmama zbog toga ne treba imati posla uopšte, mi ostali ispadamo ludi što uzmemo na 24 meseca i nama moraju da uvale nešto
a drugi dobiju samo net iz pitaj Boga kojih razloga!? Zato sam rekao od mene neće videti dinara, čekam Mts koji je ako barem ništa pojam i
kompanija za ove.

Eto ja znam recimo ko sve radi u telekomu i zbog toga necu da im ostavljam novac. Fiksni ne koristim skoro 10 godina. Ti izracunaj koliko je to love za nesto sto dosta ljudi u srbiji uopste ne koristi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ni ja ne koristim fixni ali ga zbog vdsl moram imati. Slažem se da se slabo koristi, ali na to ne možeš tako gledati !? Možda si ti
imao satelitski int. pa ti fixni nije trebao,ili wifi,ili šta već znam,ali većini je ipak taj fixni i dan danas neophodan da bi imali adsl.
Ok,uštedeo si pare koje si sigurno potrošio na nešto što je nekome isto tako kao tebi fixni nebitan, a taj isto tako može da kaže
da je baš na tome uštedeo. :) Ja npr. nikako ne bih za sebe mogao reći da sam uštedeo što ne pušim,ili što nisam uplatio let na
Mars 2029 god. ali fixni mi je zadnjih 20 god. od modema,isdn a,adsl,vdsl,...još uvek "potreban".
 
Iskreno, meni je dosta uslovljavanja za sve i svasta, moram da placam dimnicarinu (dimnjak se nekoristi u zgradi), moram da placam deratizaciju (nemam bube a i da ih imam sam cu da ih potamanim ili privatno da zovem), moram da placam rts pretplatu (nemam tv), moram da placam fiksni (ne koristim ga).... mozda sam nesto izostavio, ali poenta je da se sa optikom pojavila mogucnost uvodjenja iskljucivo interneta, i sad ipak ni to nemoze tako lako.
 
Ne znam sta bih ti rekao. Poslao sam im mail pre nego sto sam otisao da potpisem ugovor, zahtevao sam da mi daju ugovor na 12 meseci i odborili su. Kada sam otisao tamo i rekao da hocu da potpisem na 12 meseci, devojka na salteru je rekla da ne moze, pokazao sam joj mail i odjednom je moglo. Mozda je ranije moglo, a sad ne moze i ne ulazim u to, ali ti kazem da sam bez ikakve veze dobio ugovor na 12 meseci i vidim da cu potpisati i sledeci posto nikakvih prekida ni

Vidi batice zahtevaj ti da ti daju i na 6 meseci,možda ti odobre šta znaš kod banana firmi sve može..probaj ne košta te ništa :D
 
Ni ja ne koristim fixni ali ga zbog vdsl moram imati. Slažem se da se slabo koristi, ali na to ne možeš tako gledati !? Možda si ti
imao satelitski int. pa ti fixni nije trebao,ili wifi,ili šta već znam,ali većini je ipak taj fixni i dan danas neophodan da bi imali adsl.
Ok,uštedeo si pare koje si sigurno potrošio na nešto što je nekome isto tako kao tebi fixni nebitan, a taj isto tako može da kaže
da je baš na tome uštedeo. :) Ja npr. nikako ne bih za sebe mogao reći da sam uštedeo što ne pušim,ili što nisam uplatio let na
Mars 2029 god. ali fixni mi je zadnjih 20 god. od modema,isdn a,adsl,vdsl,...još uvek "potreban".

Nije poenta mog posta u ne placanju fiksnog. Poenta je osvrt na banane firme. Taj telekom je veca banana od ostalih koji se barem trude. Telekom je rupa bez dna i ne zelim da ih finansiram. Ne sa tih 600rsd mesecno koje sam spominjao, vec i sa ostalim uslugama, o kojima ne bih sada ovde.

Kao veliki korisnik pregovaram sa njima kad god stignem.

Isto to radim i kao privatno lice. SBB me je zajebao recimo, Orion nije. Od PTTa sam dobio dugi niz godina ono sto sam trazio, Beotela takodje.

Jednostavno ne zelim da me neko uslovljava koroscenjem usluge koja mi nije potrebna, kao i njihovog uredjaja.

Cenim i tvoje misljenje, ali se ne slazem sa konstatacijom banana firme. Stojim iza tvrdnje da su sve firme kod nas na ovaj ili onaj nacin banane - i to ne samo telekomunikacione. Sve se svodi na procenat prodaje, a rast od 1500% sigurno nije dobar za akvizitera. Jednostavno taj rast nece biti odrziv sledece godine sto automatski znaci nista od njegovog bonusa. Zato ce se pojedini akviziteri polomiti oko tebe, drugi nece. Mislim da je samo tajming bitan...

Mozda i gresim, ali kod mene u firmi to tako funckionise, jednostavno prodavci nece da prodaju puno, jer je target sledece godine ne moguce stici...

*mjau**mjau**mjau*... banana drzava...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta?

Pa nista, vi placajte MTS duplo skuplje, a vreme ce pokazati kako ce Orionova optika funkcionisati. Najmanji je problem raskinuti ugovor ukoliko duze vreme ne isporucuju deklarisanu brzinu.

Tacno tako... ovde se neke monopoisticke firme dizu u nebo a SBB bio na stubu srama godinu dana zbog unufy... zapitam se ponekad da li i koliko se placaju zaposleni kod istih da ovde pisu? :S:
Mogu samo da zamislim oni koji tvrde da je drzavno i 100% u vlasnistvu jednog najbolje sta ce biti kad uspotave 100% monopol e samo po pitanju cena vec i po pitanju ulaganja... zato mi nema nimalo logike ocekivat Orion da ce biti los a MTS super, jednostavno to je nepoznanica i ako bude monopola ili dupola-a u svakom slucaju ce biti veoma lose!

Jednostavno uvek treba ofrsirat underdog firmu i omoguciti bar postavljanje infrakstrukture.. a ne zirit neki strah i pisat kako je WIFI losh! (jeste losh kod njih 98%!!) i posle lupat ljudima minus jer troluju optiku jer oni koriste wifi!?

Ja cu ih prvi napljuvat ako budem imao ucestalih prekida i ako ne mogu da rese u doglednom vremenu, ali ovde da fantaziram kako to nista ne valja jer su vodjice po zidovima plsticne, je smesno posto MTS jos ni nije postavljao vodjice do stanova vec samo do kutija! koje uglavnom idu vertiklano kroz zidne postojece vodove
 
Poslednja izmena:
Tako je mex87. Iskreno su mi vise fer bili oni koje je vecina pljuvala a razocarali me oni 'ozbiljni'. Kad se nivelise, sve je isti paket.
 
Ja neću da pametujem za druge, meni orion optika fino šljaka preko dve i po godine, prvo 100/5, sada 200/20. Ne sećam se da sam ikad imao prekid.

Ping je dobar za WoT i sl, uglavnom oko 30-40ms, torenti idu preko 20MB/s, upload na OneDrive i sl. ide preko 2MB/s.

Za 1890 din mesečno, sasvim mi je OK. Dok god ovako radi, ne vidim zašto bih nekom platio više, sasvim dovoljno za moje potrebe.

Znam da Orion TP nije najsjajnija, ali u odnosu na šta sam sve doživeo sa Telekomom i to sa poslovnim korisnicima, još su i dobri :)
 
Poslednja izmena:
Ja neću da pametujem za druge, meni orion optika fino šljaka preko dve i po godine, prvo 100/5, sada 200/20. Ne sećam se da sam ikad imao prekid.

Ping je dobar za WoT i sl, uglavnom oko 30-40ms, torenti idu preko 20MB/s, upload na OneDrive i sl. ide preko 2MB/s.

Za 1890 din mesečno, sasvim mi je OK. Dok god ovako radi, ne vidim zašto bih nekom platio više, sasvim dovoljno za moje potrebe.

Znam da Orion TP nije najsjajnija, ali u odnosu na šta sam sve doživeo sa Telekomom i to sa poslovnim korisnicima, još su i dobri :)

I na ovo se sve svodi. Al dzaba nekima pricati
 
Prvi problem sa orionom (optika). Juče ujutru skontam da nemam net kad sam ustao. Pošto sam jurio na posao, pozovem ih kasnije, oko 4. Kažu da probam da resetujem ruter, kažem nisam kući, oni kao ajde zovi kad budeš. Zovem uveče oko 9, resetujem, ne radi i dalje naravno, oni kažu proslediće terenskoj službi da dođu. Sutradan (danas) oko 3 zovu, došli bi. Ja u čudu. Uglavnom, došli, za 7-8 minuta utvrdili da je optika u prekidu između mene i nekog njihovog uređaja u zgradi. Krenuli da traže i 2 sprata ispod mene pokidana kanalica. Rešili to za 15 minuta. Iskreno, prezadovoljan sam reakcijom :)

Od mene za sada 10.
 
10 bi bilo da su došli ujutro u 7-8, a ne u 15h... i da su dan ranije oni remote odradili reset tvog rutera.

A siguran sam da će se pojaviti neko i da napiše nešto u stilu da je kanalica metalna umesto plastična da ne bi došlo do kidanja :d
 
kako da odrade reset rutera kad je pokidan kabl :d
 
Pa da su probali da pristupe remote skontali bi da ne mogu da mu pristupe i onda zaključili da je ili crkao uređaj ili postoji prekid i poslali ekipu na lice mesta isti taj dan kad je problem prijavljen.
 
ipak postoje neke procedure, ne moze se odmah slati terenska ekipa jer to kosta...
 
Pa da su probali da pristupe remote skontali bi da ne mogu da mu pristupe i onda zaključili da je ili crkao uređaj ili postoji prekid i poslali ekipu na lice mesta isti taj dan kad je problem prijavljen.

Pa ako se ruter zaglupeo, nisu ni remote mogli da mu pristupe. Daxyco realno nije ni prijavio problem od kuće, nego s posla kad se setio.
Reset modema je ipak prvi korak pre nego što neko pošalje terensku ekipu.

Sasvim je uobičajeno za svaki helpdesk da se prvo proba sve što može da se uradi remote pre nego što se šalje terenska ekipa.
Budući da je u pitanju kućni korisnik bez ikakvog SLA ugovora, rekao bih da je ovde vreme odziva bilo sasvim korektno.
 
Da li neko ima iskustva sa Wifi netom u prigradskim naseljima i kakva su?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Zaboravih da kažem, da, rekli su da ne mogu da pristupe ruteru pa da ga resetujem ja ručno da bi bili sigurni da moraju da dođu.
 
Pa ako se ruter zaglupeo, nisu ni remote mogli da mu pristupe. Daxyco realno nije ni prijavio problem od kuće, nego s posla kad se setio.
Reset modema je ipak prvi korak pre nego što neko pošalje terensku ekipu.

Sasvim je uobičajeno za svaki helpdesk da se prvo proba sve što može da se uradi remote pre nego što se šalje terenska ekipa.
Budući da je u pitanju kućni korisnik bez ikakvog SLA ugovora, rekao bih da je ovde vreme odziva bilo sasvim korektno.

Prvi korak je da se proveri da li je sa optickom trasom do korisnika sve u redu a to su lako mogli da ustanove, ako je optika u prekidu uzaludno je i glupo terati korisnika da resetuje uredjaj.
 
Ako je ruter isključen, mogu li to da provere?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno