Šta je novo?

Orion Telekom

Rešiće oni to ali ima da se načekaš jedno dva-tri meseca dok oni skupe sva dokumenta, prva destinacija Orion Telekom, kada se dobije od njih odgovor na prigovor i ako je tu Telekom Srbija spomenut onda Ratel šalje njima prigovor, a na osnovu dokumentacije Orion Telekoma, a kod Telekoma imaš nekoliko službi kroz koje prolazi zahtev, imao sam sličnu situaciju ali bez posrednika (Orion-a) pa znam za Telekom i njegove službe, svaka piše obrazloženje za sebe (Tehnička služba, briga o korisnicima, direkcija za komunikacije...itd...)= ima ih vazdan...

Sve u svemu srećno sa rešavanjem problema.

Inače jedna od važnijih informacija kada se radi o Ratel-u. Ko god odluči da se žali prvo neka napiše pisani zahtev (na tome Ratel insistira) i slanje preporučenom pošiljkom i navede se obavezno sa povratnicom, kako bi imali i pisani trag da su to oni primili... da poštar kojim slučajem negde ne izgubi pismo :D

Ako odgovor ne stigne u ugovoru navedenom datumu, ima koji je rok žalbe piše u svakom ugovoru, onda lepo destinacija Ratel sa svom dokumentacijom (call centar, email poruke, datumi rešavanja problema, od kada problem postoji, sve do najsitnijih detalja, svaku stavku navesti i ako treba slobodno i obrazložiti)....

Znas sta je meni problem.. Kupio sam drugi stan i selim se tamo, pa sam u dilemi da li uzeti SBB trio mix ili Orion onaj TViT paket, ukoliko se ovo resi kako treba mozda bi i uzeo orion cisto zbog ping-a koji je kod sbb-a lud, nista ne moze se igra, konkretno CS, ali to je i manje bitno, bitno mi je da ukoliko uzmem SBB, moracu da placam ovim ciganima ovaj ADSL ovde u ovom stanu do isteka ugovora, osim ako ga ne izdam, a nije mi zaista do 1500 din mesecno, odu pare na svakojake gluposti, nek odu jos neko vreme i na to, ali necu lopovima i bagri da placam..
 
meni je prestao da radi oko pola tri. ruter i dalje pokusava da se nakaci na server...
 
Evo od jutros ne može ni jedan sajt da se otvori uključujući i njihov, kucam preko mob neta. A kad sam zvao servis bio sam 15ti na listi čekanja.
 
Evo od jutros ne može ni jedan sajt da se otvori uključujući i njihov, kucam preko mob neta. A kad sam zvao servis bio sam 15ti na listi čekanja.

Evo ga konačno sunce im kalaisano i retardirano...

Pa od noćas ne mogu da osposobe internet, ma*u im nesposobnu. Ostalo mi bilo za danas 5 sati posla, ako mi klijent naplati penale, ja ću od oriona ovo potraživati, zasigurno.

Koja je ovo grupa *****a i mamlaza, to je zastrašujuće...

@radoje
Ma ima ljudi kojima posao zavisi od neta. Evo ja zbog ovog kašnjenja mogu dobiti em penale, em mogu biti neisplaćen uopšte jer kasnim sa završetkom, em mogu dobiti negativan review, što mi je ubedljivo najgore :mad::mad::mad:
 
Poslednja izmena:
Hehe, a glasovna poruka na 4 100 100 , u fazonu Telekom je kriv i njihovi radnici trenutno rade na otklanjanju kvara.. :D Znaci LOL.. NIkad nizasta oni nisu bili krivi.. Jaoojjj ...:mad:
 
I ja sam imao problem sa netom. Nestao je noćas oko 3. Profunkcionisao normalno pre 15ak minuta. Hvala Bogu! Mogli su da budi i brži...ipak im je prebalo dosta da sve vrate u normalnu. Prebacuju odgovornost na Telekom, ali pitanje ko je kriv...
 
I ja sam imao problem sa netom. Nestao je noćas oko 3. Profunkcionisao normalno pre 15ak minuta. Hvala Bogu! Mogli su da budi i brži...ipak im je prebalo dosta da sve vrate u normalnu. Prebacuju odgovornost na Telekom, ali pitanje ko je kriv...

Pazi, ako se ti zoves ORION TELEKOM onda nema sta da cekas i da zavisis od drzavne firme i od nje zakupljujes opremu i da ona tebi na neki nacin bude davalac usluge... Msm ludorija... Drugi operater, jeftiniji, ddzab bu, mi cemo da potisnemo Telekomov monopol, mi cemo ovo mi cemo ono.. vi ce te da ne kazem sta, samo da mi istekne ugovor, a molim Boga i ranije!
 
Poslednja izmena:
I ko mene nije radio net od sinoć.....ovo mi se ranije nije dešavalo. Evo sad po prvi put :smash:
 
Naravno da ih treba kritikovati, ali ipak treba biti svestan da je internet dinamican i da je prirodno da se nekad dese ovakvi problemi. To se desava i u mnogo razmijenijim zemljama...
Meni je ovo PRVI PUT da ostanem bez neta Orionovom krivicom (mogao sam da otvaram neke sajtove, ali ne sve). Pritom placam veoma povoljno. Medjutim, probem nastaje ako prekidi postanu ucestali! Razumljivo je koliko to mozde da utice na rad onih ciji posao direktno zavisi od kvaliteta interneta. Medjutim, budimo relani, prekid je nastao usred noci (oko 3 h ujutru), kada je mali broj korisnika na internetu, te u tom smislu steta nije velika.
Nadam se da se ovo nece ponavljati, jer cu u suprotnom morati da promenim provajdera. Svako ima pravo da za svoje pare trazi ono sto je dogovoreno ugovorom...
 
Meni svaki treci, cetvri dan, bude slican ovakav prekid, znaci crvena lampica za net i nijedan sajt ne moze da se otvori, nekad 10 min, nekad 60min .. Kamo lepe srece da je samo ovo sad.. :(
 
Pa lepo ih promeni. Da sam ja na tvom mestu ne bih ceo ni jedan dan. Cim ti istekne ugovor, pali kod drugog provajdera...
 
Pa lepo ih promeni. Da sam ja na tvom mestu ne bih ceo ni jedan dan. Cim ti istekne ugovor, pali kod drugog provajdera...

Evo da citiram samog sebe, dosadih vise i Bogu i ljudima ovde na ovoj temi.. :( Inace ugovor mi istice na 8,9 meseci, a situacija je ovakva:

Znas sta je meni problem.. Kupio sam drugi stan i selim se tamo, pa sam u dilemi da li uzeti SBB trio mix ili Orion onaj TViT paket, ukoliko se ovo resi kako treba mozda bi i uzeo orion cisto zbog ping-a koji je kod sbb-a lud, nista ne moze se igra, konkretno CS, ali to je i manje bitno, bitno mi je da ukoliko uzmem SBB, moracu da placam ovim ciganima ovaj ADSL ovde u ovom stanu do isteka ugovora, osim ako ga ne izdam, a nije mi zaista do 1500 din mesecno, odu pare na svakojake gluposti, nek odu jos neko vreme i na to, ali necu lopovima i bagri da placam..
 
Ostaje onaj apel da čim neko vidi poskupljenje na sajtu javi ovde pa kome to teba kao razlog za raskud neka reaguje :(
 
Kako vam radi u ranim jutarnjim casovima (posle 12 navece..). Meni uzas u zadnje vreme, pokazuje da imam net a nista ne mogu da otvorim, nekad i skroz pukne..
 
procitaj poslednju stranicu, svi imaju problema :D
 
Evo ga konačno sunce im kalaisano i retardirano...

Pa od noćas ne mogu da osposobe internet, ma*u im nesposobnu. Ostalo mi bilo za danas 5 sati posla, ako mi klijent naplati penale, ja ću od oriona ovo potraživati, zasigurno.

Koja je ovo grupa *****a i mamlaza, to je zastrašujuće...

@radoje
Ma ima ljudi kojima posao zavisi od neta. Evo ja zbog ovog kašnjenja mogu dobiti em penale, em mogu biti neisplaćen uopšte jer kasnim sa završetkom, em mogu dobiti negativan review, što mi je ubedljivo najgore :mad::mad::mad:

Problem je sto ogromna vecina ljudi radi nelegalno preko neta, tako da ne mozes da krivis provajdera zbog eventualnih penala. Daleko da podrzavam ovu situaciju, ali realno je tako.. Mozda ti je resenje (dosuse skupo) uzmes kablovski backup net.
 
Problem je sto ogromna vecina ljudi radi nelegalno preko neta, tako da ne mozes da krivis provajdera zbog eventualnih penala. Daleko da podrzavam ovu situaciju, ali realno je tako.. Mozda ti je resenje (dosuse skupo) uzmes kablovski backup net.

Sta znaci da rede nelegalno preko neta???
 
Problem je sto ogromna vecina ljudi radi nelegalno preko neta, tako da ne mozes da krivis provajdera zbog eventualnih penala. Daleko da podrzavam ovu situaciju, ali realno je tako.. Mozda ti je resenje (dosuse skupo) uzmes kablovski backup net.

Ni ja nisam razumeo ovaj odgovor, kakve veze imaju tehnicki problemi Orion Telekom sa nelegalnim radnjama? Ako se provajder zalaze da pruzi uslugu dostojnu ugovora onda tako i treba da bude, ako pruza uslugu koja radi 12/24 kakve je to usluga i na kom nivou...
 
Poslednja izmena:
Meni radi odlicno. Ja zbog ovakvih stvari i nisam pod ugovorom i ne menjam nista dok mi lepo radi i dok imam SAVRSEN ping zbog online gaminga. Zato placam 2k mesecno za 4/512 i cim se pokvari veza ja odo na lelekom. Nije mi toliko bitna brzina vec kvalitet veze. Inace znam da za manje para mogu da imam brzi net.
 
Recimo da nije pravno regulisano.
Nevezano za sve to, ne verujem da ni pravna lica mogu da naplate eventualnu stetu.
 
@Radoje69

Sta je to sto neko radi nelegalno i kako da se prijavi pa da radi legalno? Jel ti znas koje su nelegalne radnje preko neta? Hakovanje necijeg racuna, kupovina preko tudjih kartica i tako slicno a ne znam cime se Exodusbgd bavi ali evo moj kolega je iz Nisa i radi za nekog lika iz Amerike slike u photoshopu i ima rok kada koju sliku mora da vrati i za istu ce mu budu pare uplacene na racun i samo jednu sliku da ne poslaje na vreme nece za nju dobiti pare.

A i sto bi se neko prijavljivao da radi preko neta pa da ga nasa drzava klepa, nije dovoljno sto nas iovako i onako na sve nacine klepaju sa porezima i pdv-om nego sada treba da neko bude budala pa da se sam prijavi drzavi da on zaradjuje pare preko neta pa i na to jos da mu lupaju porez i pdv.
 
Problem je sto ogromna vecina ljudi radi nelegalno preko neta, tako da ne mozes da krivis provajdera zbog eventualnih penala. Daleko da podrzavam ovu situaciju, ali realno je tako.. Mozda ti je resenje (dosuse skupo) uzmes kablovski backup net.

Lol, kakav je ovo odgovor? Pa ne prodajem ja lažnu viagru preko neta niti kradem brojeve kreditnih kartica.

Svi rade kako mogu - snalaze se... Što, da neću možda od ove jedva prosečne srpske plate koju skrpim freelancingom da odvajam državi još 66% na ime poreza i ostalih nameta? Pa ja se jedva krpim i ovako, jedva skupili kod mene u familiji za ogrev ove zime.

btw ovoj državi tih nekoliko hiljada freelancera unese mesečno u državu čist keš od nekoliko miliona evra.

edit: nisu ovakve primedbe nikako na mestu, jer čak i da ništa ne radim, već da samo igram igrice po netu i blejim na fejsu, taj novac za te namene je neko već morao zaraditi, a ovde u Srbiji se novac većinom krvavo zarađuje. Dakle Orion mora da ispoštuje nas kao korisnike i što izdvajamo (za naše uslove) značajne sume za internet.
 
Poslednja izmena:
Sve je to tacno, ali druga strana uvek moze da te pravno prozove, ako bi trazio bilo kakvu odstetu zbog lose usluge provajdera (koji je ionako ne garantuje 100%). Inace, uglavnpm se slazem sa prethodnim diskutantima.

BTW, sta mislite i znate konkretno o Premium Net ponudi?
 
Poslednja izmena:
@ Radoje69

Ali bitno je provajder trazi da svakog meseca platis net na vreme i da ne kasnis ni jedne sekunde iako se taj isti provajder obavezao da imas internet 24 sata 30 dana u mesecu.
 
Cekajte ako vec ne garantuju 100%, zasto meni u ugovoru nisu stavili neki clan ili kako vec da su moguce prekidi par puta mesecno ??
Pa naravno da nece, a reklame su pune NAJbrzi, NAJpovoljniji itd...
 
Cekajte ako vec ne garantuju 100%, zasto meni u ugovoru nisu stavili neki clan ili kako vec da su moguce prekidi par puta mesecno ??
Pa naravno da nece, a reklame su pune NAJbrzi, NAJpovoljniji itd...

U ugovoru koji je na njihovom sajtu oni su se maksimalno ogradili od bilo kakvog ne funkcionisanja usluge, ako je problem kod Telekoma oni se ogradjuju od bilo kakve odgovornosti i na to nece uticati, tako u ugovoru stoji, ako ima zagusenja, problema tu oni ne mogu nista... itd...

Sve u svemu oni mogu da se zovu Orion Telekom - Mi Vama ne pomazemo, a vase je da placate racune na vreme... moze mnogo slogana da bude u opticaju...

Takodje u ugovoru se nigde ne navodi dostupnost usluge kao posebna stavka, nego je sve uopsteno tj. ogradjivanje maksimalno... u prevodu ako ne radi oni tu mnogo ne pomazu bar tako kaze ugovor...

Takodje je zanimljiv Clan 4 stavka 1, gde oni kazu da nude uslugu standardnog kvaliteta, sta god im to znacilo...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno