Šta je novo?

Orion Telekom

Moje poštovanje,

koristi li neko Orion a da stanuje na Karaburmi i kakva iskustva ima?

Najlepše hvala 🌹
 
Pozdrav.
Ima li neko iskustva sa Orion aplikacijom?
Imam SBB premium, ali zbog arena razmisljam koja je najbolja opcija. U Orionu kazu da je moguce gledati na 3 uredjaja istovremeno. Pa me zanima kakva su iskustva sa samim kvalitetom aplikacije, ima li nekog kasnjenja, prekida, kvalitet slike?
Hvala.
 
Ja sam pre 15 dana uzeo da probam Orion TV i aplikacija je vrlo dobra kao i kvalitet slike na arenama. Za sada ga koristim na eon boxu i na jednom android telefonu. Mana u ovom trenutku (naglašavam za moj način korišćenja) je što gledanje unazad ima samo na dva arena kanala.
 
Da li neko može da napiše otprilike na kojim lokacijama u Beogradu postoji orion optika?
Tražim stan gde postoji mogucnost za Orion, a oni na sajtu nemaju te podatke...
Ne mogu za svaku adresu pojedinacno slati zahtev za proveru...
 
Citao sam unazad godinu dana iskustva sa ovim paketom 1000/200 (samo internet) jer mi nije bila jasna cena od 1850 rsd mesecno, pa ako neko ukratko moze da objasni da li je to stvarna cena i da li vredi uzimati ovaj paket jer po ovome je dosta bolja ponuda od svih ostalih i deluje nestvarno. Opet ne bih se obavezao na 24 meseca ako ce ljudi iz podrske da mi budu cimeri. Hvala unapred.
 
Ustanička, prepaid optika 500/50, par meseci bez ijednog prekida.
 
Banovo brdo neko?
Ovde kod mene imaju razvucenu optiku za razliku od SBB-a i MTS-a.
 
Javljam se i ja za QR kod. Neverovatno da nemaju. Jesam sacuvao sablon, ali poziv na broj se menja. Ne zelim ni copy/paste da radim :D

Takodje, poslao sam supportu pitanje oko brine koja se dosta smanjila, trebalo im nedelju dana skoro da odgovore, i tad je stigla ona glupost da nemam mesta na hardu, da je komp slab itd, pa da to sve isproveravam. Zvali su me posle, ljubazni za 5, ali nisu se ponovo javili kad smo se dogovorili. Verovatno ih neki deda saleteo sa poskidanim kablovima pa se zaboravili.
 
Potrebna mi je vaša pomoć.

Trenutno sam SBB korisnik (zadovoljan), ali pošto ne gledam televiziju i ne koristim fiksni, cena od 4000 din. samo za internet mi je neisplativa. Nudjen mi je Hipernet 14 meseci za dinar, ali na temi vidim da se ljudi žale što se tiče torentovanja (mora da se doplati statička IP adresa itd). Naišao sam na Orion-ov paket Net START 500 Mb/s koji mi odgovara. Bitnija mi je stabilnost u odnosu na brzinu (ako moram da biram), tako da posavetujte me što se tiče toga. SBB me dobro služi (15 godina sam kod njih), mrzi me da mi sad još neko dodatno buši, ali ono što sam već prethodno naveo je prelomilo.

Ako ima nešto na šta treba da obratim pažnju, podelite pliz.
 
Samo da saznas jel imas mogucnost optike na svojoj lokaciji kod Oriona. Jer ako nemas moze internet da im bude dzabe ako nemas mogucnost uvodjenja.

Ja sam sa MTS-a presao na Yettel i mogu ti reci da net radi odlicno, doduse ja sam uzeo javnu ip adresu i pored toga me je izaslo jeftinije od MTS-a a za Orion na mojoj lokaciji ne postoji mogucnost ali da postoji definitivno bih se odlucio za njih.
 
I a pri tom je taj Net Start negde 500 a negde 200 Mbps ;) U zavisnosti od XGPON vs GPON opreme na OLT-u.
 
:giggle: ma cekam da mi puste net, pravio sam pauzu od par meseci i sada imam taj mali signal.
 
@Zuel To kad ne platiš prepaid paket tako radi??? :D :D Da imaš konekciju ali limitiran protok? :D :D Ja za ovih 26 meseci nikad nisam preskakao mesec da ne platim...
 
Da, pa ni ja ne preskacem ali sam bio u italiji skoro 2 meseca i hteo sam da na obe adrese pustim net istog dana. Evo pustili su i izmerio sam brzinu sa huawei ruterom na wifi:
 

Prilozi

  • Screenshot_20220831_145831.jpg
    Screenshot_20220831_145831.jpg
    57 KB · Pregleda: 72
Može mala pomoć, jel zna neko koje mac adrese izčitava oriontv sajt kao mac adrese uredjaja na kojima je instalirana aplikacija pošto mi ne pokazuje mak adresu ni od box-a ( na kom je app instalirana ) a ni od rutera?
 
Pa Box ima 2 MAC adrese? :p (WiFi i ethernet)

A i oriontv.rs sajt koliko vidim barem za dž Android app nalog u koloni "MAC adresa" ne prikazuje MAC adresu nego neki generisan UUID :D
 
Kod mene lista mac adrese svih uređaja regularno, prve dve su ruter i box i te nemaju opciju brisanja sa liste logično
 
Pozdrav drugari,

Ističe mi ugovor sa SBB-om čiji net je radio savršeno. Ne gledam TV tako da sam rešio da predjem na provajdera koji pruža samo usluge interneta.

Živim u Novom Sadu u zgradi koja ima optiku i voleo bih da za što manji keš imam stabilnu konekciju. Vidim dosta flajera i da ekipa iz Oriona redovno obilazi stanare..
Je l' neko iz Novog Sada moze da podeli iskustvo? Najbitnija mi je stabilna konekcija, brzine su svakako visoke. :)
 
Nazad
Vrh Dno