Šta je novo?

Orion Telekom

Trazio raskid zato sto mi akviziteri nisu dali nista intersantno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako si na optici, ne znam sta ces bolje naci za te novce :)
 
Jel vam se ukoci po nekad ovaj novi android stb?
Meni se desava na home screenu, kad listam kanale ili da streamujem fajl u VLC.
Bukvalno se zamrzne pa moram iz struje da ga cupam.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Jel vam se ukoci po nekad ovaj novi android stb?
Meni se desava na home screenu, kad listam kanale ili da streamujem fajl u VLC.
Bukvalno se zamrzne pa moram iz struje da ga cupam.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
desava se da oce laki da baguje zvuk pa mora se cupa iz struje i saceka 30 min da se ohladi jer se pregreje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, interesuju me iskustva vezana za Orion optiku posto razmatram opciju da je uvedem, hvala! Inace na NBGu sam kod Usca
 
Pozdrav svima, interesuju me iskustva vezana za Orion optiku posto razmatram opciju da je uvedem, hvala! Inace na NBGu sam kod Usca
Imas na ovoj temi 1001 put već napisano....
Optika uzimaj ne razmišljaj za net, tv ako imaš opciju nekog drugu bolje ne uzimaj

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Za fiksni je jedan član pisao da je imao problem da su mu naplaćivali neuspostavljene razgovore prema inostranstvu, tako da ako imaš takvih poziva možda treba zaobići.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 

Fiksni im je krš. Ja ga imam samo zato što mi je pretplata 1 din mesečno, potrošnju praktično nemam, a služi mi tek da mogu nekad da primim poziv i na fiksni ili da pozovem neki 0800 broj koji ne može s mobilnog.

Inače je nepouzdan, ume da se izgubi veza s mrežom, a posle ti treba tri dana dok dok dođeš do nekog u Podršci koji zna šta treba uraditi. Često tarifira odlazne pozive na koje se niko nije javio. Dobijam jednom-dvaput mesečno fantomske pozive koji nisu stvarno pozivi, nego neke greške u rutiranju. I tako... Loše.
 
Ok hvala na informacijama :) Kao razmatram u sklopu dileme da li da prelazim sa VDSL na Orion optiku i o time koliko ima smisla da ako budem prelazio u Orion zapinjem iz petnih žila da nekako ubedim matorce da i fixni broj prebace sa Telekom na Orion (imamo 2 linije, kuća & firma... u firmi je Box4 i na toj liniji keva jaši više zbog NEO minuta fixni<>fixni ; kući je VDSL + fixni van Boxa) da se skine i tih 660 din mesečnog troška... Da mi posle ne izađe na uši i na nos tih 660 din mesečno.

Znači, zaključak Orion "fixni" eventualno da uzmem samo kao dodatni broj i to isključivo ako daju za dž ili ako se za +200 din u Duo paketu u odnosu na Single paket dobija duplo brži net ? :D


Nemam pojma više... ako firma od 3 usluge koje nudi za 2 (IPTV i fixni) svi znamo da su krš neupotrebljivi... nisam ubeđen ni da im internet nema tako fantomskih problema... entuzijazam za njihov FTTH mi svakim danom sve manji :d
 
Poslednja izmena:
Fiksni im je krš. Ja ga imam samo zato što mi je pretplata 1 din mesečno, potrošnju praktično nemam, a služi mi tek da mogu nekad da primim poziv i na fiksni ili da pozovem neki 0800 broj koji ne može s mobilnog.
Ne moze ni sa njihovog fixnog da pozoves dosta 0800 brojeva.
 
orion optika

Hajde da se javnem i zahvalim za informacije o Orion optici. Presekao sam i uzeo 200/20 na akciji pre nove godine (1 mesec free + 8 meseci 999din i ostatak 1899din do ukupno 25 meseci). Posle praznika su sproveli dva vlakna do stana, a posle dva dana druga ekipa donela huawei HG8245Q2 ruter i spojili optiku. Za net iskoristili jedno vlakno, a drugo ostalo za rezervu. Rekose da za 100-ku donose manji ruter, verovatno onaj ruski eltex, a za 200 i vise ide huawei. Ruter kao ruter ima odlican signal wi-fi-ja cak i bolji na 5GHz od mog Asus-a rt-ac68u. Na 2.4GHz cini mi se da je malo jaci asus, ipak on ima 200mW, za huawei nemam inf. Ostale opcije rutera su samo standardne i za moje potrebe siromasne, pa sam ih zvao i proverio da li mogu da mi prebace huawei da radi u bridge-modu i da na njega zakacim moj ruter kao sto sam i do sada koristio na supernovi. Hteli odmah da mi nameste, ali cu da sacekam malo i dam sansu huawei-u. Net za sada radi perfektno, a zakacicu slike speedtest-a u istom periodu, petak vece uporedo: orion 200/20 i supernova 120/15 ka telenoru (a ne prema njihovim lokalnim serverima) na istom kompu.

Orion:
8955697343.png


Supernova:
8955686728.png


Neka potraje ovako i necu ih menjam ;)
Poz.
 
Ovde rekose da Huawei ne moze preko 100,a eltex ide do 1000.
 
Nestade mi net pre 15min uplatio sam pre 2h da ne gase 20 ko ne uplati?
 
Nestade mi net pre 15min uplatio sam pre 2h da ne gase 20 ko ne uplati?
Ne gase. Ili nešto rade ili je ppoe puko ugasi ruter na 5min pa vidi dal ce proradi

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sve je izbrisao ruter nema ni ppoe sad se sam opet restovao na ruski, samo vidim optikal kao up i to optical signal level -19.8dbm, transmit optical level 2.14dbm, temp 63c, vcc volt 3.3v, bias current 17.8ma, optical video level -1.09

Ne znam sta su radili, net se vratio, cela NAT port podesavanja su izbrisana kao wifi sifre.... ovo mi se jos nije desilo da ga resetuju na fabricka podesavanja
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Ima li ovde Kraljevcana? Kakvo je iskustvo sa Orionom kod nas, kakva je optika?
Zelim da se otarasim SBB-a i da predjem na neki Triple paket (recimo, Plus). Kakva je oprema koju daju, i kakvu ponudu bih mogao izvuci kao novi korisnik koji prelazi kod njih sa drugog provajdera?
Dodatno, radi li Eon smart aplikacija preko Orion optike (Fox, SK, N1, NovaS)? Konkretno, matori mi imaju Eon Full, ali ne koriste aplikaciju, pa bih da je ubacim kod mene.

Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Radi Eon bez problema.

Net - odlican, tv - los, telefon - ko to jos koristi...
 
Presao sam na gbit

Ima li neko ideju zasto ne mogu da izvucem vise od 650-700 mbit maksimum i na speedtestu i na downloadu?

Imam media konverter i posle njega unifi ruter ali cak sam probao i na laptopu direkt da napravim pppoe i nema sanse da predje

Upload je konstantno 105-106
 
Proveri windows podešavanja i ako imaš kaspersky ugasi limit metred connection, ako nista ne reši zovi podršku poslaće nekog kod tebe

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Na MacOS sam i nemam kaspersky... nista zvacunih sutra, okej mogu da razumem da nemam 980 ali ovo je 200mbit manje

Koliko je kod tebe? Gde radis speed test, imas neki screenshot
 
Na MacOS sam i nemam kaspersky... nista zvacunih sutra, okej mogu da razumem da nemam 980 ali ovo je 200mbit manje

Koliko je kod tebe? Gde radis speed test, imas neki screenshot
Ja sam na windowsu 940 mi ide max, radim preko speed test appa za win prema Telenor serveru speed.jpg

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Super, hvala ti za info

Max sto sam uspeo da izvucem je 725 tako da cu definitivno da ih cimam

Odakle ti toliki upload :)
 
Nekad ul zabaguje al je uglavnom 99% 100 ravno

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li je neko od vas uzeo ORION PRO LIFE tv paket?
pise da za 10.000din imate neogranicenu pretplatu.
Da li neko ima iskustva sa ovim?
 
Nazad
Vrh Dno