Šta je novo?

Orion Telekom

ima li negde mapa pokrivenosti te orionove 5G mreže? Ne mogu apsolutno ništa da nađem o tome na internetu...

5G trenutno postoji u Novom Sadu, Beogradu (Borca,Mirijevo,Karaburma), Vranju, Kovinu, iz dana u dan je ta mreza sve veca i veca..Montira se dobra oprema ukoliko je bazna stanica blizu i ukoliko je dobar link, upload speed moze bez problema da ide preko 20mbps.
 
5G trenutno postoji u Novom Sadu, Beogradu (Borca,Mirijevo,Karaburma), Vranju, Kovinu, iz dana u dan je ta mreza sve veca i veca..Montira se dobra oprema ukoliko je bazna stanica blizu i ukoliko je dobar link, upload speed moze bez problema da ide preko 20mbps.
A koliki je download? Ja potpisao ugovor adsl 20Mbps + open iptv za 1699 din. mesečno, za sada sam zadovoljan
 
Ja imam isto taj paket, ne prelazi 1.4mbps download, a po merenjima imam 15mb.
 
Ja po merenjima imam nekih 16mbp, a download mi je do 1,75mbps max. S obzirom da imam i IPTV - nije loše
 
A koliki je download? Ja potpisao ugovor adsl 20Mbps + open iptv za 1699 din. mesečno, za sada sam zadovoljan

Ukoliko tehnicke mogucnosti dozvoljavaju (dobra opticka vidljivost, radio veza, neopterecen link), moze bez problema da se izvuce download 20mpbs,a upload je bolji nego kod ADSLa, u proseku oko 2mbps.
 
Ja sam se prijavio za onaj kombo net, tv i telefon. Treba ovih dana da dodju da provere tehnicke mogucnosti.
Borca je u pitanju
 
Samo da kažem da mi program XLite za fixni,sada radi korektno posle podešavanja.
Ranije je bilo problema,ali su se iz KS potrudili i istestirali,i sada je sve ok,bar kod mene.
 
Samo da kažem da mi program XLite za fixni,sada radi korektno posle podešavanja.
Ranije je bilo problema,ali su se iz KS potrudili i istestirali,i sada je sve ok,bar kod mene.

Nema jeftinije varijante za inostranstvo od Skajpa definitivno. Za nekih 70 dinara dobijes 120 minuta ka fiksnoj u Nemackoj, dok je kod Oriona za 5,5 din minut.
 
Nema jeftinije varijante za inostranstvo od Skajpa definitivno. Za nekih 70 dinara dobijes 120 minuta ka fiksnoj u Nemackoj, dok je kod Oriona za 5,5 din minut.

Ja govorim o samom pozivanju u srbiji preko ovoga,ne inostranstva ili o cenama poziva.
Ranije sam imao problem jer nije radilo,sada posle podešavanja i testiranja sve radi kako treba.Zasada je tako.
 
Nešto zanimljivo što je Orion Telekom izbacio.Tek je u BETA fazi,ali izgleda da nije loša stvar.
Koliko sam razumeo,neće biti obavezno da ste njihov korisnik usluga.Ovo mu dodje kao prepaid u mobilnoj,ali za fixni,i ne bi trebalo da ima bilo kakva ograničenja kredita ili važnosti broja.

http://ringplus.rs/
 
Poslednja izmena:
Vidim da su juce promenili softver na iptvu. Sklonili pristup internetu i online prodavnicu, sto znaci da vod nemaju u planu za buducnost. Umesto da dodaju opcije oni ih smanjuju.
 
Meni je stigao sms da ažuriram IPTV softver. Sviđa mi se kako izgleda :) intuitivniji je i user friendly
 
Kod mene ima i pristup internetu i VOD, mogu da surfujem ali nijedan video nema u ponudi. Nije mi se updateovao Dune....
 
Citao sam ranije na ovoj temi(ne znam sad na kojoj stranici to bese) da se neko dogovarao sa Orion sluzbenicima da mu se smanji pretplata za adsl, pa me zanima da li je jos to neko radio, s obzirom da su im cene nenormalne u poredjenju sa kablovskim operaterima(sbb npr. i dr.).
Ja trenutno placam 2170 din. za brzinu "do 5 mb/s" + veran sam korisnik(bice 10 god. u novembru). Nisam pod ugovorom, da napomenem i to.
 
Ja trenutno posle traženja raskida ugovora i MIK-a imam 10/1 net i IpTV za 1700 dinara, to je zaista bila ponuda koja se ne odbija. Takođe sam tražio ugovor na godinu dana umesto dve, i dobio. Trenutno planiram za par meseci kada ističe da tražim još brži net za iste pare... Ja sam korisnik još iz doba SezamPro pa možda zato imam neke beneficije, ali mislim da je to što sam tražio MIK presudilo, jer su me popodne zvali a sutra mj poslali novi ugovor kurirskom službom...
 
Ne videh u nazad da neko spominje ovaj Orion premium, kakva su iskustva ljudi ?
 
Hvala jokjuar za odgovor.

@kayy_
Da bi mogao uopste da imas taj premium mora bar 8-10 ljudi iz tvog ulaza(ulice) da uzmu taj premium paket. Cena je stvarno ok. za brzinu koju nude, jer kao sto rekoh ja placam 2170 din. za paket "do 5mb/s", pa ti sad vidi.
 
Popunih onu anketicu na sajtu pre neki dan i kolko vec sutradan dobih poziv. Uslovi postoje. Nisam pametan sta da radim, ne znam koliki je downtime, od kad se otkacim od starog dok oni ne puste signal. Imao sam njihov 16/1 paket do pre godinu dana i realno, nisam nikada mogo da izvucem toliko
 
Popunih onu anketicu na sajtu pre neki dan i kolko vec sutradan dobih poziv. Uslovi postoje. Nisam pametan sta da radim, ne znam koliki je downtime, od kad se otkacim od starog dok oni ne puste signal. Imao sam njihov 16/1 paket do pre godinu dana i realno, nisam nikada mogo da izvucem toliko
Koliko sam skontao ovde na forumu se niko ne žali na Premium uslugu.
Ti su verovatno pre imao ADSL i imao si lošu paricu pa zato nisi mogao da izvučeš ono što plaćaš. Premium usluga ide preko optike tako da ti nebi trebalo da bude problema.
 
@kayy_

Jesi srecan. :D Kod mene ne moze. :( Ja da sam na tvom mestu ne bih se predomisljao uopste.
 
Sutra cu da se prosetam do njih da mi potvrde jos jedared i da potpisem (na godinu, dve je previse)
@pablo
I dalje nisam siguran u potpunosti da je to cista optika, no sta je tu je :)
 
Sutra cu da se prosetam do njih da mi potvrde jos jedared i da potpisem (na godinu, dve je previse)
@pablo
I dalje nisam siguran u potpunosti da je to cista optika, no sta je tu je :)
Pa nije FTTH nego je FTTB. Odnosno optika do zgrade a dalje ide valjda LAN kablovima?
 
Samo da podelim utiske sa citaocima ovog foruma u vezi mog slucaja za paket od 5mb/s za 2100 i kusur dinara koliko sam ga placao.
Odem u poslovnicu i kada sam trazio MIK kod, pitaju me za razlog, ja kazem sta je razlog. Nakon toga dobijem 10/1 po daleeeko nizoj ceni.

Evo i jedna pohvala za Orion, da ne bude sve da lose pricamo.
 
Gde im je dostupna ta premium opticka mreza???
 
Najbolje je da proveris, tj. nazoves ih, kazes im adresu i reci ce ti odmah da li si "pokriven". ;)
 
Čini mi se da su samo Beograd, Lazarevac i Mladenovac u igri...
 
Sto se Bg-a tice, treba imati srece pa da budes u naselju/ulici koja ima instaliranu tu optiku da bi mogao da dobijes premium pakete. Verovatno vazi i za ostale gradove.
 
Ne videh u nazad da neko spominje ovaj Orion premium, kakva su iskustva ljudi ?

Videh sada na netu i po ovoj akcijskoj ceni ko moze naravno daju 100/20 za 4999 din,a inace je 9999 din.E sada npr nije los ni telekom vdsl,jer je po meni veca pokrivenost sada telekom vdsl,nego ova orion premium mreza,a telekom daje do duse 100/2 za 3999 din,i jos kad se na to doda naknada za fiksni 659 din mesecno izadje 4658 din,a iskustva sa vdsl uslugom su odlicna,bar ja imam takvo iskustvo.
 
Nazad
Vrh Dno