Šta je novo?

Oracle Cloud Free Tier

Troublemaker

Čuven
Učlanjen(a)
01.02.2002
Poruke
884
Poena
620
Moja oprema  
Miš & tastatura
Microsoft Bluetooth Ergonomic Mouse & Logitech MX Keys Mini
Laptop
Lenovo ThinkBook 15 Gen 2
Tablet
Lenovo Yoga Pad Pro (Yoga Tab 13)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy Z Fold 5
Pametni uređaji
Mi Air Purifier 3H
Steam
https://steamcommunity.com/id/acabre
Pristup internetu
  1. Optički internet
Oracle nudi free tier zauvek, naravno sa ograničenim korišćenjem.
Traži kreditnu karticu za verifikaciju pri registraciji (skinu 1$, pa ga vrate), ali za razliku od AWS-a na primer, ne kreću da naplaćuju posle godinu dana automatski ukoliko ne uradiš upgrade naloga. I to je sve u teoriji pošto nisam uspeo da se registrujem. Meni svaki put prijavi grešku i pored toga što mi skine dolar i vrati ga na kraju verifikacije. Da li je neko od vas probao da se registruje i da li i vama prijavljuje grešku?
 
Imam nalog već par meseci, radi super. Sve što mi je potrebno za džabe. Nisam naišao na problem koji ti imaš.
 
Meni je bila uspesna registracija sa domacim mastercard-om.. pocetkom godine.
 
I, šta se sve dobija u tom free tier paketu tj. šta se može terati?
 
U to vreme, u okviru Free Tier je bilo nesto tipa 2x Intel compute, 4x ARM compute, 200GB block storage, 10TB outbound data.
 
I kod mene radi sve super. Mislim da sam u septembru napravio nalog i server mi sluzi za development. Nisam imao nikakvih problema do sada :) Probaj sa nekom drugom email adresom da se registrujes.

S'tim da je kod mene 45GB storage. (4 Core / 24GB RAM)

Kod:
System information as of Mon Jan 16 01:50:17 CET 2023

  System load:  0.00341796875      Processes:               207
  Usage of /:   87.9% of 44.96GB   Users logged in:         0
  Memory usage: 10%                IPv4 address for enp0s3: xx.x.x.xx
  Swap usage:   0%

  => / is using 87.9% of 44.96GB
 
Oracle nudi free tier zauvek, naravno sa ograničenim korišćenjem.
Traži kreditnu karticu za verifikaciju pri registraciji (skinu 1$, pa ga vrate), ali za razliku od AWS-a na primer, ne kreću da naplaćuju posle godinu dana automatski ukoliko ne uradiš upgrade naloga. I to je sve u teoriji pošto nisam uspeo da se registrujem. Meni svaki put prijavi grešku i pored toga što mi skine dolar i vrati ga na kraju verifikacije. Da li je neko od vas probao da se registruje i da li i vama prijavljuje grešku?
Mislim da koristiš prepaid karticu, koje nisu podržane, isti slučaj i kod mene, a koristim prepaid karticu.
 
Može li neko ko je ovo uspešno setovao da napiše ili pošalje proverene linkove za tutoriale kako se podešavaju neke stvari?

Ja sam uspešno instalirao Oracle Linux i mogu da mu pristupim preko SSH, ali ne uspevam da "otvorim" da ga vidim spolja za npr AdGuard Home li Portainer WebUI.

ubr, nije direktno vezano za programiranje pa možda treba odvojiti ovo u poseban thread u npr online servisi. Mods?
 
Ja sam instalirao Ubuntu 20.04,4 core 24gb ram-a,ampere, London South, ali to tako sporo radi da je aj da kažem neupotrebljivo. Neko mišljenje zašto je to tako? Da li treba još neki podatak?
 
Ja koristim ovo nekih godinu dana i mogu vam reci da za servis koji je besplatan, radi vrhunski. Medjutim, imate nula podrske, nikakvu dokumentaciju i sve morate sami da resavate. U neku ruku i razumem ovo, ako vam daju ovako nesto besplatno, podrazumeva se da imate potrebno znanje da to i upotrebite. Ameri ovo hejtuju zestoko, tipa kao gase im naloge, kompanija je na losem glasu itd. medjutim ja imam potpuno pozitivno iskustvo i sve radi onako kako su i napisali da nude. Nalozi se gase jer se servis masovno zloupotrebljava, hostuju game servere itd. Dakle, imate dve opcije, arm i amd64 arhitekturu koje mozete kombinovati u vise servera ili kako god zelite sve dok ste u tom opsegu resursa koje nude besplatno. Moze se napraviti jedan arm instance sa Ampere Altra, 4 OCPU i 24 GB rama ili 2 instance sa 2 OCPU i 12 GB, a moze naravno i 4 sa 1 OCPU i 2/4/6 GB RAM, kombinujete po potrebi. Plus daju i takozvani previous generation u amd64 varijanti sa AMD EPYC 7551 cpu i 1 GB ram, takodje mozete napraviti 2 instance. Ta varijanta je normalno slabija jer je usko grlo RAM, ali za neke stvari obavlja posao gde RAM ne igra toliko bitnu ulogu. Block storage je 200 GB i mozete podeliti na 4 servera po 50 GB ili ako vam treba samo jedan server, onda se moze upotrebiti svih 200GB. Ukupno za nalog (ne po serveru vec za sve koliko god servera da napravite) imate 10 TB/mesec Outbound Data Transfer, sto je vise nego dovoljno za bilo sta. Network bandwidth za arm zavisi od broja OCPU, znaci za instance od 1 OCPU vam daju 1 Gbps, za 2 OCPU 2 Gbps itd. dok za amd64 instance dobijate samo 0.48 Gbps za instance. Iz ovoga se vidi da promovisu Ampere cpu, dal testiraju ili sta rade, ko zna, uglavnom probao sam i jedno i drugo, sve radi ok u zavisnosti od vasih potreba. Od operativnih sistema za instalaciju kroz njihov panel nude i linux i windows servere, od linuxa njihov Oracle, Ubuntu, CentOS, Alma i Rocky. Nazalost Debian, Fedora i Arch nisu u ponudi kroz panel install, ali se mogu instalirati kroz sam KVM preko ipxe-a i netboot .efi imagea iz biosa sto i preporucujem da uradite svejedno iako cete koristiti jedan od gore navedenih koje mozete automatski dobiti instalirane. Ja licno preferiram Debian i to sam i instalirao, setovao od nule sve kako zelim i sve radi bez greske. Samo jos jednom da napomenem, molim vas nemojte ovo zloupotrebljavati, ako vam neko da nesto dobro besplatno, koristite to u dobre svrhe. Ako vam treba premium servis koji cete eksploatisati maksimalno, onda ga i platite, ako ne kod njih onda imate hetzner, aws, linode itd.
 
Ja u Frankfurt serveru nema sanse da dobijem Ampere. Sve zauzeto. Moze samo onaj AMD sa 1GB rama.
 
Da li je nekom prosla neka kartica da nije kreditna?
 
Nije los ovaj server:
# ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## #
# Yet-Another-Bench-Script #
# v2024-01-01 #
# https://github.com/masonr/yet-another-bench-script #
# ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## #

Sat Mar 2 10:54:12 UTC 2024

ARM compatibility is considered experimental

Basic System Information:
---------------------------------
Uptime : 0 days, 0 hours, 2 minutes
Processor : Neoverse-N1
CPU cores : 4 @ ??? MHz
AES-NI : ✔ Enabled
VM-x/AMD-V : ❌ Disabled
RAM : 23.4 GiB
Swap : 0.0 KiB
Disk : 193.7 GiB
Distro : Ubuntu 22.04.4 LTS
Kernel : 5.15.0-1052-oracle
VM Type : KVM
IPv4/IPv6 : ✔ Online / ❌ Offline

IPv4 Network Information:
---------------------------------
ISP : Oracle Corporation
ASN : AS31898 Oracle Corporation
Host : Oracle Cloud Infrastructure (eu-frankfurt-1)
Location : Frankfurt am Main, Hesse (HE)
Country : Germany

fio Disk Speed Tests (Mixed R/W 50/50) (Partition /dev/sda1):
---------------------------------
Block Size | 4k (IOPS) | 64k (IOPS)
------ | --- ---- | ---- ----
Read | 97.28 MB/s (24.3k) | 398.00 MB/s (6.2k)
Write | 97.22 MB/s (24.3k) | 409.83 MB/s (6.4k)
Total | 194.50 MB/s (48.6k) | 807.83 MB/s (12.6k)
| |
Block Size | 512k (IOPS) | 1m (IOPS)
------ | --- ---- | ---- ----
Read | 218.22 MB/s (426) | 194.74 MB/s (190)
Write | 236.88 MB/s (462) | 217.27 MB/s (212)
Total | 455.11 MB/s (888) | 412.01 MB/s (402)

iperf3 Network Speed Tests (IPv4):
---------------------------------
Provider | Location (Link) | Send Speed | Recv Speed | Ping
----- | ----- | ---- | ---- | ----
Clouvider | London, UK (10G) | 3.96 Gbits/sec | 3.94 Gbits/sec | --
Scaleway | Paris, FR (10G) | busy | 3.98 Gbits/sec | --
NovoServe | North Holland, NL (40G) | 4.00 Gbits/sec | 3.99 Gbits/sec | --
Uztelecom | Tashkent, UZ (10G) | 629 Mbits/sec | 1.35 Gbits/sec | --
Clouvider | NYC, NY, US (10G) | 675 Mbits/sec | 999 Mbits/sec | --
Clouvider | Dallas, TX, US (10G) | 494 Mbits/sec | 920 Mbits/sec | --
Clouvider | Los Angeles, CA, US (10G) | 475 Mbits/sec | 794 Mbits/sec | --

Geekbench 6 Benchmark Test:
---------------------------------
Test | Value
|
Single Core | 1078
Multi Core | 3562
Full Test | https://browser.geekbench.com/v6/cpu/5141358

YABS completed in 12 min 28 sec
 
Nije, pogotovo sto dolazi sa javnom IP adresom što mu dodatno povećava upotrebnu vrednost.
 
Ja napravio torrent mašinu i plex server i radi ekstra 😎 4 arm jezgra, 24gb rama i 200gb prostora. Bombonica 🍬
 
ovo full vps? mogu shuknem koji god ocu linux, mislim je ToS ok da ga koristim kao wireguard reverse proxy i da li ima neki limit na portove i protokole, tipa ne podrzava udp i slicno
 
Trebalo bi da jeste. Imas staticku ip adresu dostupnu. Od Linuxa imas ubuntu, redhat, oracle, alma, centos. Mozes da forwardujes koje hoces portove, tcp, udp. Tesko da ces dobiti Ampere sa 4 jezgra i 24 gb rama ako ostanes na free tieru. Moras da upgradujes nalog na pay as you go da bi dobio Ampere inace ostajes na VM.Standard.E2.1.Micro, 1 core OCPU, 1 GB memory, 0.48 Gbps network bandwidth.
 
ja trenutni dajem 50e za 6gb 2core vps u austrije svake godine i korisitim ga kao wireguard reverse proxy i da self hostujem neke tako servise pa me zanima da li mi se vise isplati ovo, efektivno meni treba public ip
 
Ja koristim kao torrent mašinu i Jellyfin server. Pre koristio Plex ali Jellyfin mi mnogo bolje radi.
 
Nazad
Vrh Dno