Šta je novo?

Opera

Mene zeza Opera sa pustanjem 720p snimaka. Nema sanse da se gleda, stalno secka, uopste nije tecan snimak. Procesor je opterecen na momente i do 100%. Na drugom forumu, covek mi pomogao da resim to u Chrome-u, posto se isto desavalo i tamo, instaliranjem h264ify ekstenzije.

Posto ne postoji za Operu, prvo sam skinuo neki dodatak koji omogucava instaliranje Chrome ekstenzija u Operu, medjutim posle instalacija, nista se ne desava. Probao sam vise puta, svaki put sam pratio upustvo, ali ne vredi. Stoji da je instalirana, medjutim nista.

Pa sta to gledas 4K kada ti toliko cepa cpu? Imas slabu grafu?
 
Koristim AdBlock jer prolaze reklame pored ugradjenog.

360 Security sam stavio kad mi je ponudio pri instalaciji browsera, probao sam bez njega, isto.
On samo izbaci da li je neki sajt bezbedan po tome kakvu ocenu taj sajt ima u njegovoj bazi, ako sam dobro shvatio.
 
Koristim AdBlock jer prolaze reklame pored ugradjenog.

360 Security sam stavio kad mi je ponudio pri instalaciji browsera, probao sam bez njega, isto.
On samo izbaci da li je neki sajt bezbedan po tome kakvu ocenu taj sajt ima u njegovoj bazi, ako sam dobro shvatio.

Adguard ili ublock, adblock je sra nje. :)

Mada meni ne prolaze reklame , dobar je integrisani ad blocker u Operi ;)

Jesi li primetio da 360 kida malo resurse kada to radi? i da li si bezbedniji tako , zbog te ocene ?!
 
Poslednja izmena:
Nisam primetio da skida resurse, desilo mi se vise puta da izbaci za neki sajt da je prijavljen kao phishing sajt.

Kad to uradi, on ga ne otvori, nego izbaci prozor gde pise da sajt nije bezbedan i opcije da se vratis nazad ili nastavis o svom riziku :D

Lose sam se izrazio, nije to neka brojcana ocena, nego na osnovu nekih prijava ili cega god oni obeleze sajt kao phishing, pa kad probas da udjes on te upozori.
 
Poslednja izmena:
Pa sta to gledas 4K kada ti toliko cepa cpu? Imas slabu grafu?

Ma kakav 4K, 720p HD snimke :) Matora je konfiguracija, Amd x2 240, 4gb ram i 8600gt graficka. Koliko sam razumeo coveka, ona ekstenzija za Chrome, rasterecuje procesor, jer pusta preko graficke. Tako nesto mi treba i za Operu, objasnio sam vec da sam nasao neko upustvo, medjutim kod mene to ne radi.
 
Tebi pravi problem VP9 koji je default na YT, mada bi Opera trebala da vrati na h264 na slabijoj konfiguraciji...
Probaj u advanced settings da uključiš use hardware acceleration when available, mada se možda ta opcija odnosi samo na UI, nisam siguran.
 
Tebi pravi problem VP9 koji je default na YT, mada bi Opera trebala da vrati na h264 na slabijoj konfiguraciji...
Probaj u advanced settings da uključiš use hardware acceleration when available, mada se možda ta opcija odnosi samo na UI, nisam siguran.

Uspelo :)

Hvala puno!
 
Ima li neko problema sa VPN na ovoj zadnjoj Operi ???
Juce radilo sve ok, a danas nece da se konektuje sa VPN...??
Probao sam sa reinstalom Opere, brisao kes, cak sam vratio i staru sliku windowsa, nista nije pomoglo.
Ne znam da li su zeznuli ovi iz opere nesto ili je mozda SBB nesto menjao ??

Edit:
Proradilo...probao sam u medjuvremenu neke druge extenzije za VPN i ajde da probam ponovo kad radi.
Mozda su Operini serveri zzezali, bacio sam pogled na Opera forum i dosta se ljudi zalilo na VPN.
U svakom slucaju sad je ok..;)
 
Poslednja izmena:
Da, nije radilo, tj. prestalo oko 13h, mislio sam da je zbog proxyja na poslu, posle vidim da ni kod kuće nije radilo.
 
i opet ne radi sinhronizacija, svaka im cast...
 
pa tacno da vise nikad ne apdejtujem operu. morao sam da instaliram win7 i nema sanse da se sinhronizujem. tacno cu rucno da dodajem i batalim ovaj njihov sync. safari je mama za sve pretrazivace...
 
Ajde, ako vam nije tesko, proverite kako pise u Operi naziv pesme.

Od juce pise ovako:

Capture.jpg


Dok u Chromu pise kako treba:

1.jpg


Nije mi jasno sta se desava :)
 
ja je obrisao sa svih kompova kao i opera nalog i nekako se navikao na chrome po prvi put koji mi je sada ok. safari je primarni a chrome cisto da se nadje...
 
Ode opera u k... presao na drugom kompu gde mi je win 7 na FF :) za sada sam zadovoljan :D
 
ode odavno :)
bilo je lepo dok je trajalo...
meni ff najmanje lezi, posebno me nervira sto sam pusta yt klipove u pozadini.
safari i chrome zbog nekih ekstenzija je najbolji kombo ipak.
 
ne radi joj sync pa moram svaki put rucno da prebacujem bukmarksove. na macOS-u se ne vidi koji je aktivni tab kad prelazim kursorom preko bukmarka tako da je odletela definitivno.
cuo sam da se pominje yandeks, mozda ga i probam na pc-ju, mada mi je po prvi put chrome ok uz neku dark horizon temu...
 
Nisam primetio da ne radi sync. Ulogujem se i svi su tu. Jedino posto ih imam sa vise racunara, moram da prekopiram one koji mi trebaju, 2 klika misem..

Ako si navikao na operu, Yandex ce ti se dopasti, probaj obavezno
 
Jedino što vredi probati je Vivaldi.
 
ja sam cackao nesto oko linuxa i instalirao relativno cesto windows u zadnje vreme zbog nekog kursa pa se uglavnom javi problem na novom sistemu kad treba prvi put da se ulogujes u operu. svaki drugi apdejt ne radi i bas je pocelo da me nervira.
nisam nesto posebno navikao na operu nego sam poceo da je koristim na pc-ju i u njoj snimio bukmarksove ali sam je definitivno batalio i obrisao nalog.
najvise sam navikao na safari ali posto je ocajan na winu primoran sam da trazim zamenu. probacu malo kasnije ovaj yandex koji si pomenuo.
jedini problem ce biti ako nema ekstenziju za enpass.
vivaldi mi isto zbog necega nije odgovarao a probao sam ga u par navrata, ne mogu da se setim sta je bilo u pitanju...
 
Poslednja izmena:
Safari za Win je ukinut pre pet godina, tako da je kao i da ne postoji. Vivaldi ti verovatno ne odgovara jer sync je i dalje u izradi. Ali je generalno jedini browser sa zanimljivim i naprednim funkcijama kao i stara Opera.
 
Je li Yandex koristi sopstvene ekstenzije ili je kompatibilan sa Chrome Store?
 
Nisam siguran, mislim da koristi chrome ekstenzije. Ova enpass se konretno zove Enpass Password Manager extension for Opera, a kad udjes u spisak ekstenzija pise Compatible with Yandex.Browser, tako da su to verovatno chrome ekstenzije.

edit:
Yandex Browser is based on Blink, Chromium, Opera Turbo and other software.
 
Poslednja izmena:
Ja za ovo koristim youtube enhancer addon na FF

probao sam ranije neka dva addona, mozda i taj ali onda moram svaki put da kliknem na play da mi nesto pusti a treba sam da se aktivira video kad kliknem na odredjeni tab kad imam vise otvorenih.

Safari za Win je ukinut pre pet godina, tako da je kao i da ne postoji. Vivaldi ti verovatno ne odgovara jer sync je i dalje u izradi. Ali je generalno jedini browser sa zanimljivim i naprednim funkcijama kao i stara Opera.

znam, video sam da je safari prastar i uopste nema veze sa novim na meku. ne secam se sta me je odbilo od vivaldija, secam se da mi je u startu bio malo konfuzan. imam sve ekstenzije za sada na chromeu pa ne bih da natrpavam vise eksplorera...

Ima neku enpass password manager ekstenziju, ako na to mislis

to je ta, probacu uskoro pa ostavljam ako bude ok.
 
Je li Yandex koristi sopstvene ekstenzije ili je kompatibilan sa Chrome Store?

Evo sad sam probao neki Reader View, kompatibilan je. Mada Yandex vec ima ugradjen svoj, ali to mi prvo palo na pamet. Meni je Y default browser mozda vec i godinu dana unazad.
 
Vrh Dno