Šta je novo?

Opera 9.60

Wand не памти добро шифру на Gmail-у, тј. упамти, али кад кликнем да убаци, поново ме избаци на екран за логовање, па морам кликнути на адресу да се учита :S:. И уопштено ми делује да Wand некако багује с одређеним сајтовима у односу на 9.50 или је то само моја импресија :S:.
 
Ubacih je i ja,iako oduvek koristim Firefox mogu reci da sam vise nego zadovoljan sa ovom operom :) Samo jos koji dan da se naviknem i milina.
 
Mnogo mi je bitan Speed Dial.Da li moze u njemu da se obrise ona opcija Search da bi se dobilo vise prostora za ikonice.Konkretno hocu da imam 6x7 ikona.
 
Kucaj u adress baru opera:config i pod user prefs nadji SpeedDial Search Type, stavi vrednost 0 i save.
 
Poslednja izmena:
Uspelo je ,hvala.Mislim da u Speed Dialu ne moze da stane konfiguracija 6x7 ikona,jer se donji red skoro i da ne vidi.Trenutno koristim 5x8.
 
Moze li malo detaljnije objasnjenje kako da napravim vise speed dial linkova. Stavio sam tu nulu kako objasnjeno ali se nista nije desilo ili se desilo a ja nemam pojma sta.
 
to samo sluzi da sklonis search polje iz speed dial prozora
za vise sd linkova izmenis speeddial.ini fajl

dodas sledece redove

[size]
Rows=<number>
Columns=<number>

C:\Documents and Settings\username\Application Data\Opera\profile\speeddial.ini
 
Hvala na objasnjenju ali ja ovaj file ne mogu da nadjem. Ne znam kako ga nema.
 
296hm3m.png
 
Ljudi ovako sad sam mozda vec dosadan, nasao fajl dodao ono kako je Illidan napisao ali se nista nije desilo. Upisao brojeve u Number polja jel se u size polja nesto dodaje, ito se stavlja na kraj dokumenta.
 
pa dobro, ne znam ja da li ti znas :)

ja sam stavio na pocetak ini fajla

Kod:
Opera Preferences version 2.1
; Do not edit this file while Opera is running
; This file is stored in UTF-8 encoding

[Size]
Rows=3
Columns=4
a opera ga je posle prebacila na kraj
 
Illidan i ostali hvala uspeo sam na kraju. It's alive.
 
Opera није најбоља

Шта још не ваља у Опери?

Једна од фрустрирајућих ствари, а то никако да аутори Опере ураде, је да се букмарковане странице не могу произвољним редом постављати :wall:! То сви интернет броузери на којима сам радио могу, али "најбоља" Опера не може :S:. Срамота је да после толико верзија нису то омогућили!

Дао сам шансу верзији 9.60, али се враћам на Maxthon.
 
^^ Hehe za tebe stvarno nije opera, komplikovan je to browser, idi na nesto lakse, na primer Maxthon :smash:

Ali ajde kome bas treba, kliknes desnim u bookmarkse, doduse mora u panelu, ne moze u meniju na vrhu strane, pa odaberes View>Sort By My Order i redjaj kako hoces. Eto vidis da je opera najbolji browser :) , ali slobodno ti na Maxthon...
 
Poslednja izmena:
Шта још не ваља у Опери?

Једна од фрустрирајућих ствари, а то никако да аутори Опере ураде, је да се букмарковане странице не могу произвољним редом постављати :wall:! То сви интернет броузери на којима сам радио могу, али "најбоља" Опера не може :S:. Срамота је да после толико верзија нису то омогућили!

Дао сам шансу верзији 9.60, али се враћам на Maxthon.
moze i to samo treba vremena ad se odradi :)
imas kolonu nickname gde mozes upisati brojeve recimo 001 za bookmark koji zelis da ti bude prvi i tako dalje. onda sortiras po nickname :D
 
Koja god da je verzija u pitanju naravno da je opera najbolja, pa i malo vise od toga. :)
 
фала ;)

^^ Hehe za tebe stvarno nije opera, komplikovan je to browser, idi na nesto lakse, na primer Maxthon :smash:

Ali ajde kome bas treba, kliknes desnim u bookmarkse, doduse mora u panelu, ne moze u meniju na vrhu strane, pa odaberes View>Sort By My Order i redjaj kako hoces. Eto vidis da je opera najbolji browser :) , ali slobodno ti na Maxthon...
Хвала. Стварно нисам приметио :wall:, али остајем при тврдњи да тако треба бити подразумевано као код свих интернет броузера.

Оперу ћу и даље примарно користити на Висти, мада је нова Ватрена Лисица 3.1 бета доста побољшана у односу на 3.0.3.

На Линуксу Опера је мрак :wall:.
 
moze i to samo treba vremena ad se odradi :)
imas kolonu nickname gde mozes upisati brojeve recimo 001 za bookmark koji zelis da ti bude prvi i tako dalje. onda sortiras po nickname :D

Nickname sluzi za nesto drugo :)

Otkucaj 001 u adress bar i lupi enter ;)
 
Opera 9.60 & Gmail :S: :mad: :wall:

Нема шта, с Опером се једино не могу логовати на мој YouTube налог :wall:. Лепо ће Опера сутра летети из система и стављам нови Firefox v3.1 Beta 1.
 
Појасни, јер Wand ради са осталим сајтовима одлично, једино је Gmail проблематичан.
 
Ne znam za gmail, rekao sam ti za youtube.
 
Ja ne znam kakvi problemi.Imam nalog i na gmail i na youtube i loguje me bez problema automatski.Gde je problem?I na jos xx sajtova.
 
Da li mi neko moze reci da li je dobro odradjena opcija blokiranja nezeljenog sadrzaja u Operi 9.6.1?
Neki utisci?

Pre godinu dana (mozda i malo vise) sam presao na Firefox sa Opere jedino zbog nepostojanja Ad-block plugina u Operi. Malo je reci da je bio to mucan period.
 
Ja ne znam kakvi problemi.Imam nalog i na gmail i na youtube i loguje me bez problema automatski.Gde je problem?I na jos xx sajtova.
Не могу се логовати на Youtube, а на Gmail крене па ме избацим па морам кликнути на адрес бар да крене да учитава.

Da li mi neko moze reci da li je dobro odradjena opcija blokiranja nezeljenog sadrzaja u Operi 9.6.1?
Neki utisci?

Pre godinu dana (mozda i malo vise) sam presao na Firefox sa Opere jedino zbog nepostojanja Ad-block plugina u Operi. Malo je reci da je bio to mucan period.
Имаш два начина: ручно убациш линкове у filter.ini или десни клик на празну површину па Block Content.
 
Nazad
Vrh Dno