Šta je novo?

Opera 11 - Final

Meni je verge usporavao, ali sa ovom betom 11.60 bolje radi.
 
Zna li neko da mi kaze gde se u Opera skin.ini definise
kako izgleda pozadina(boja) za Operin save dialog,
boja za speed config panel i
izgled buttona u view tabu i find(search) tabu?

HVALA!!!!!
 
Upravo sam skontao ctrl+alt plus click&drag up and down

nice
 
A ko ce se sa tim zamajavati, daj link svoje teme da vidimo sta si napravio!
 
Od jutros, iz nekog razloga, dobijam zestok CPU usage (preko 60%) kad gledam flash content sajtove na operi. Chrome i IE rade bez ikakvih problema. Cudno...
 
mislim da bi naslov ove teme administratori trebalo da promene u

"opera final"
 
Nema potrebe. 12 jos nije izasla tako da je ova dovoljna. Kada izadje 12 final onda ce biti otvorena nova tema :D
 
ja vozim v12 već dva meseca bez problema .
 
tunjevina :D
 
Jesu sta sredili bitnije u novoj verziji ?

TT by galaxy S
 
Mejl klijent je skroz promenjen.
 
pa i nije. meni izgleda kao da su ga na silu izmenjali cisto da izgleda novo. uz minimalno podesavanje izgleda kao i ranije (kako meni vise odgovara inace).
 
Kako se prebacuje na HTML5 umasto usranog Flash-a?
 
Nemoguce da je subjektivni utisak, nova verzija je uzasna. Imam otvorenih 30-ak tabova (trebaju mi svi trenutno), a toliko koci da mi cak ovaj tekst ne izlazi brzinom kojom kucam. A ne kucam bas toliko brzo. 1.500MB zauzece RAM-a, 25% CPU, i koci kao djavo - pre par sati na staroj verziji sve normalno radilo.
Mrzim kad moram da se vratim na stariju verziju!

Edit: 11.52 opet leti - napomena za one koji koriste i mail klijent, prijavljuje neku gresku tipa "not possible to use mail settings on old Opera" ili nesto slicno. Razmislite dobro pre nego sto instalirate novu verziju.
 
Poslednja izmena:
11.60 najbrza do sada, ali ima problema sa nekolicinom sajtova koje ff bez problema otvara..
 
Meni se recimo napokon torrentleech prikazuje bez bugova. Sto u ranijim verzijama nije bilo tako. Ja zadovoljan sa 11.60.
 
Evo i ova pocela da baguje na TL-u. Na Exploreru uvek radi ok. :(
 
Kakvu gresku imas sa TL, ja ga koristim godinama i nisam primetio nikakav bug?
 
Imam i ja gresku u svakoj verziji opere, sve se izmesa, tj. kategorije se pogube, a i takodje sve se rascentrira.
 
Konkretno, mislis na tl ? Ja trazio na netu neko objasnjenje, fix ali nista nisam nasao. Ispada da samo ja i ti idemo na TL sa operom :D
 
Da, dok je bila njegova stara i po meni lepsa verzija sve je glatko radilo.
 
;)
 
Ima li nesto korisno za Operu kao sto je DownloadHelper za ff, znaci kad se bilo kakav
video format pojavi na stranici da moze da se downlod-uje?? :wave:
 
download media bar ekstenzija. pojavi se dugmence u donjem levom cosku kojim mozes da downloadujes video. mozda ne radi bas za sve stream sajtove, ali radi na dosta njih.
 
DMB radi sa svim sajtovima koji ili keširaju video strim u keš brauzera ili ne ubijaju URL strima odmah po njegovo kreiranju.

Juče mi je prsla opera na nekoj kompleksnijoj strani posle jako dugo vremena...
 
Nazad
Vrh Dno