Šta je novo?

OpenAI ChatGPT

Android aplikacija lepo priča dvosmerno, osim što kod mene na Samsungu ne kapira interfon pa moraju slušalice.
 
Kad pričaju s nama onda su kulturni, neće da psuju, vode računa... Kad pričaju između sebe onda se troluju k'o budale, upadaju u reč... Nema tu nikakve kulture...
 
Treba mi ChatGPT ali da ima audio, da li tako nešto postoji i da je kompatibilno sa macOS i/ili Windows 10/11?
da si pitao za jednostavan free način za azure TTS srpskih, bosanskih i hrvatskih neural glasova pa da pomognem..


a možete i da skinete gillisoft ai toolkit recimo pa ostavite samo tts modul. na taj način vam neće biti potreban python već može pomoću komand prompta jer je sve iskompajlirano.
ja sam pravio audio fajlove i preko 10 časova dužine bez ikakvih problema. poz
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Like
Reagovanja: NAS
srpskih, bosanskih i hrvatskih
Bosanski i hrvatski su ok, srpski, nazalost, nema veze sa srpskim. Ovako zvuci hrvatski, ovako srpski. Hrvatski glas je: hr-HR-SreckoNeural, srpski glas je: sr-RS-NicholasNeural

Tekst:
Priznajem, zateklo me je to pitanje. I iznenadilo. Nisam imala brz i jednostavan odgovor. Podstakao me je na razmišljanje. O čemu ja ustvari mislim dok trčim? I šta osećam u tim trenucima?
 
za srpske glasove obavezna je ćirilica.
Uopste mi nije palo na pamet, i ne bi ni za 1000 god. Sad sam probao neki tekst na cirilicom i radi skroz korektno. Meni je cela prica intersantna zbog konverzije epub to mp3, a vecina/sve je na latanici...
 
Ako još nekom treba, python edgetts u exe formatu za korišćenje bez kodova, u par klikova. kratsko uputstvo, nema instalacije
Edgetts Modul

htedoh da okačim na bench u attachment ali 8MB ne može da stane
PS. drugi korak path variable dodati kao admin-desni klik run as admin :)
 
Poslednja izmena:
Ako još nekom treba, python edgetts u exe formatu za korišćenje bez kodova, u par klikova. kratsko uputstvo, nema instalacije
Edgetts Modul

htedoh da okačim na bench u attachment ali 8MB ne može da stane
PS. drugi korak path variable dodati kao admin-desni klik run as admin :)
Nesto nece da mi doda path variable, ali nema veze...
Ne procita lose tekst, ali je nas AlfanumTTS realno bolji, steta samo sto nema za PC i ne moze da se snimi u fajl...
Na brzinu recimo sam primetio da ne ubacuje datume u padez...

Nego jel ima nesto slicno ali obrnuto, da iz videa ili audija trenskribuje u tekst a da radi za srpski?
 
pogledaj:
Whisper
imaš i portovane cpp projekte whispera na githubu pa vidi šta ti je lakše.

a što se tiče path variabli, meni ispravno doda, ali realno nisu ni potrebne ako iz edgetts direktorijuma pokrećeš command prompt.
 
Poslednja izmena:
Da nema slučajno negde iskompajliran exe za windows kao ovaj edgetts paket, da se ne zezam sa python-om?
Ako ne, probaću ovako ako nešto ne zeznem ;)
 
Ima li nekog trika da se prijavi na claude.ai iz Srbije?
 
Prijavio sam se davno za Claude AI, pre mesec-dva mi je stigao mail da je odobren pristup i dodeljeno $5 kredita za isprobavanje Console Dashboarda.
Sada vidim da su mi opet ukinuli i traže broj telefona za verifikaciju, a u listi nema zemalja EU ni Srbije.
Svejedno sam ukucao broj u formatu +3816xyyyyyy i stigao mi kod za aktiviranje računa.
Chat radi, ali ne vidim više Console Dashboard (bio je vrlo sličan OpenAI Playground UI).

240405-083625.png
 
Poslednja izmena:
Ja sam nedavno probao Claude, ali pošto Srbija nije podržana, koristio sam VPN, međutim pogledah malopre, banovali mi account. Pretpostavljam zbog upotrebe VPN-a.
 
Mislim, odabrano drustvo:
1712312260243.png

a mi da cekamo Godoa... :D
 
Ovde evropske zemlje nisu na spisku. Ne znam samo kako je Albanija zalutala :)
 
Mislim, odabrano drustvo:
Pogledajte prilog 437042

a mi da cekamo Godoa... :D
Sta ces, mi i Evropska Unija najgori...

EU ima striktnije zakone u vezi AI-a, pa se kompanije kasnije odlucuju da udju na trziste. Nas kompanije nazalost smatraju delom EU pa nas uvek ukljucuju pod EU zakone. Slicna situacija je sa kripto berzama, dok im izricito ne naglasis da Srbija nije deo EU i da njihovi zakoni ne vaze kod nas. Slicno je bilo i kada je uveden GDPR, pa su nas uvrstili u EU grupu zemalja da prihvatamo cookies, iako nisu morali kao sto neke zemlje van EU i nisu.
 
Jeste, ali su ubacili i neke zemlje van, kao i nas. Slicna situacija sa finansijskim uslugama gde moraju da nametnu ogranicenja i zakone koji bi trebalo da vaze samo za EU redovno uvrste i nas, iako nisu obavezni.
 
Jeste, ali su ubacili i neke zemlje van, kao i nas. Slicna situacija sa finansijskim uslugama gde moraju da nametnu ogranicenja i zakone koji bi trebalo da vaze samo za EU redovno uvrste i nas, iako nisu obavezni.
All 27 EU countries are also EEA countries. Iceland, Liechtenstein and Norway and the only countries in the EEA that are not in the EU. Zvanicno imas 3 dodate, voleo bih da vidim izvor za tvoje INFO. Mislim, trenutno mene to interesuje - ja sam podesio da mi ide samo EEA zona i cekirao + ove tri zemlje... Naravno i UK
 
Mislim da se nismo razumeli, ja govorim kako pojedine kompanije gledaju na EU zakone i kako ih implementiraju. Cesto uvrstavaju drzave koje nisu pod EU zakonima. Kako u oblasti finansijskih usluga, tako i za GDPR.
Sta je EU, sta EEA, i ko spada gde je lako proveriti.
 
Ok, samo sam trazio izvor za tvoja saznanja. Jer na misljenja i nagadjanja ne mogu da se oslonim 🤷‍♂️
 
Ovo sam nasao i prezadovoljan sam, ista stvar kao copilot, radi autocomplete, ima plugin za skoro sve editore, ima ugradjen chat. Iznad svake funkcije imas opcije za explain i refactor. I besplatan je za pojedince. Ja sam sad radio neki projekat u jeziku koji nisam radio do sada, bas mi je pomogao.

Kacim link sa referral, mozda dobijem neki poklon :)

Codeium
Јел ти и даље добро ради Codeium? Ја скинуо плагин за Visual Studio 2022, радило пар месеци, од пре неки дан приказује само празан прозор. Покушао сам реинсталацију плагина, излоговање из плагина, дисејбловање плагина, чак сам и CCleaner инсталирао и почистио реџистри мислећи да се нешто ту пореметило, али ништа није помогло. И даље празан прозор.
 
Radi, evo upravo ga koristim. Ja ga koristim kao plugin u okviru JetBrains Ridera. Ali desavalo mi se da mi nekad zabode i da mi chat prozor ne radi, nego samo auto complete.
 
Nazad
Vrh Dno