Šta je novo?

OpenAI ChatGPT

ChatGPT to ima. Kada zavrsis razgovor sa leve strane otvoris meni i imas tekst razgovora.
 
Mozda je bilo reci ali ne nadjoh... Koji je OK tool da mi generise sliku/logo sa zadatim postavkama? I kako je inace po pitanju autorskih prava, da li sme takav logo da se koristi u komercijalne svrhe?
Probaj i Midjourney. Za copyright tako napravljenih slika nisam siguran ali vidjam ih svuda po netu
 
Možda bi mogli da otvorimo novu temu gde bi svako napisao neki zanimljivi AI alat i šta može sa njim da se uradi. Tipa kreira slike, prezentacije, itd. Ja pokušavam nadjem neki koji bi na primer od moje slike napravio bolju sliku za CV recimo, ali google je ptetrpan reklamama i ne može se naći ništa što ne zahteva pretplatu, registraciju, pare itd.
 
Ako nekoga interesuje, Mistral 7B je izašao (7.3 milijarde parametara), navodno je bolji od Llama 2 13B po svim testovma.

Magnet link
Kod:
magnet:?xt=urn:btih:5546272da9065eddeb6fcd7ffddeef5b75be79a7&dn=mixtral-8x7b-32kseqlen&tr=udp%3A%2F%http://2Fopentracker.i2p.rocks%3A6969%2Fannounce&tr=http%3A%2F%http://2Ftracker.openbittorrent.com%3A80%2Fannounce
 
To sam video na netu, moguce onda da je montirano.
 
Možda bi mogli da otvorimo novu temu gde bi svako napisao neki zanimljivi AI alat i šta može sa njim da se uradi. Tipa kreira slike, prezentacije, itd. Ja pokušavam nadjem neki koji bi na primer od moje slike napravio bolju sliku za CV recimo, ali google je ptetrpan reklamama i ne može se naći ništa što ne zahteva pretplatu, registraciju, pare itd.
Javi ako nađeš ;)
 
Evo par alata koje sam našao.

1. ChatPDF
ChatPDF is an AI-powered app that will make reading journal articles easier and faster.Simply upload a PDF and start asking it questions.It's like ChatGPT, but for research papers.

2. QuillBot
Nudi prepričavanje, proveru gramatike, proveru plagijarizma i još nekoliko stvari

3. Turnitin
Između ostalog, ima proveru da li je neki tekst pisala AI ili ne. Plaća se.
 
Možda bi mogli da otvorimo novu temu gde bi svako napisao neki zanimljivi AI alat i šta može sa njim da se uradi. Tipa kreira slike, prezentacije, itd. Ja pokušavam nadjem neki koji bi na primer od moje slike napravio bolju sliku za CV recimo, ali google je ptetrpan reklamama i ne može se naći ništa što ne zahteva pretplatu, registraciju, pare itd.
Možeš da probaš da se igraš sa Stable Diffusion. U principu treba da istreniraš model sa svojim slikama. Može da se instalira i na Google colab. Mislim da i ove plaćene aplikacije rade na istom principu, bar koliko se sećam sa tvitera dok je lik objavljivao kako je pravio svoju photoai aplikaciju. Evo jedan youtube tutorijal:
 
3. Turnitin
Između ostalog, ima proveru da li je neki tekst pisala AI ili ne. Plaća se.
Turnitin uopšte nije AI alat bar ne originalno.
On provereva plagijarizam kod studentskih radova (seminarskih, ispita i disertacija).
Oni su relativno skoro dodali AI modul, koji bi prepoznavao kada student unese AI (chatGPT) sadržaj u rad.
Dakle, koriste AI protiv AI. Uglavnom, hvataju ljude uredno, svakodnevno korisitim Turnitin pa znam (angažovan na stranom univerzitetu).

Na univerzitetskom nivou chatGPT sadržaj kriminalno izgleda bar u domenu društvenih nauka.
Verovatno je situacija bolje kada imaš više kvantitaivnih istraživanja,
al opet treba spremiti izbor podataka pa ti lakše ispadne sam to da uradiš neko AI-iju da crtaš šta hoćeš.
 
@sweeper
Imate i ovaj AI generator
... a pojavio se i Meta (Facebook, Instagram) Imagine besplatan i brz generator slika.
Izgleda da nije (još) predviđen za naše područje, a ovde je jedan uporedni test sa Midjourney.
 
iz nekog razloga nece da postavi klip sa yt..
evo ovako da probam: /watch?v=ItG0gyF3x24&list=LL&index=1&t=11s

pa dodajte prefix youtube
 
Bing u/na Edge brosweru i njegov smisao za šalu...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231215-132348.png
    Screenshot_20231215-132348.png
    313 KB · Pregleda: 173
Vise nemam opciju kao ranije u ChatGPT-u da kliknem na mikrofon i da se razgovor obavlja konstantno.
Sada mogu da kliknem na mikrofon, on konvertuje zvuk u tekst i onda moram sa kliknem na posalji.
Da li je i kod vas ovako? Ovo je korak u nazad.
 
Da pdgovorim sam sebi, sada se sve vratilo na staro. Mozda je bio preopterecen server pa je bila iskljucena opcija.
 
"Прва два члана низа су бројеви 1998 и 1999. Сваки следећи члан низа једнак је производу последње три цифре претпоследњег члана низа и последње цифре последњег члана низа. Одреди четири следећа члана овог низа."
Ovo je zadatak za 4.razred osnovne škole. Ili chat-GPT ne zna da ga reši ili ne znam ja.
 
ChatGPT ne rešava probleme algoritamski, već statistički na osnovu treniranih tekstova.
Često ne ume ni da pomnoži dva broja kao obični kalkulator.
Npr. "pogodi" poslednjih par i prvih par cifara (statistički) a "sredinu" potpuno promaši. ;)
Za matematičko-tehničke probleme se obično koristi Wolfram plug-in (traži pretplatu)...

Novi Google Bard (ima Gemini Pro engine) se hvali da rešava i matematiku jer su mu ugradili šta je potrebno...
 
"Прва два члана низа су бројеви 1998 и 1999. Сваки следећи члан низа једнак је производу последње три цифре претпоследњег члана низа и последње цифре последњег члана низа. Одреди четири следећа члана овог низа."
Ovo je zadatak za 4.razred osnovne škole. Ili chat-GPT ne zna da ga reši ili ne znam ja.

Ево три одговора, занимљива ситуација :)

BARD

CH2.png

CHATGP


CH1.png


BING

CH3.png
 
Kod mene ChatGPT sa uključenim Wolfram pluginom daje dobar rezultat:
1703245273811.png
 
Nazad
Vrh Dno