Šta je novo?

Open with prikazuje 3 movista i 2 vlc-a

Goxy

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2002
Poruke
3,960
Poena
710
Zašto mi se dešava kad desnim kliknem na neki avi fajl u opciji open with prikazuje 3 ista movista i 2 ista VLC-a tj. iste verzije?
 
Zato što ti ih imaš još negde na disku raspakovane! OS X ih vidi i zato ti nudi kao mogućnost više istih. To je nažalost malo glupo rešeno u OS X-u ako smem da primetim jer su mogli da naprave da sistem gleda isključivo i samo Application folder a ne ceo disk i cela stvar bi onda drugačije funkcionisala, ovako...
 
Zato što ti ih imaš još negde na disku raspakovane! OS X ih vidi i zato ti nudi kao mogućnost više istih. To je nažalost malo glupo rešeno u OS X-u ako smem da primetim jer su mogli da naprave da sistem gleda isključivo i samo Application folder a ne ceo disk i cela stvar bi onda drugačije funkcionisala, ovako...

Sta ako iz nekog razloga ne drzis sve u Applications folderu? Zar nije malo glupo ogranicavati ljude gde ce da "instaliraju" svoj aplikacije?
 
Sta ako iz nekog razloga ne drzis sve u Applications folderu? Zar nije malo glupo ogranicavati ljude gde ce da "instaliraju" svoj aplikacije?

Pa to je tačno, ne treba ograničavati ljude, ali mislim da nije glupo a evo i zašto!

Nisam nikada radio izmeštanje Home foldera na drugi disk, ali da bi tako nešto uradio i da bi cela stvar funckionisala propisno, potrebno je da ga kopiraš na drugi disk i onda u System prefereces, u delu za Administratora ako se ne varam, kažeš mu gde se nalazi novi. Dakle ako tako nešto postoji za Home folder (a postoji) onda ne vidim ni ja takođe niti jedan razlog zašto recimo Application folder ne bi mogao da bude tretiran identično ili slično! Tipa recimo, otvoriš System Prefereces i kažeš mu u tom istom delu odakle regulišeš Home folder, da pored osnovnog Application foldera gleda recimo i još jedan pride koji se nalazi recimo na drugom disku. I eto, cela stvar bi bila rešena u dva klika mišem ali ne bi bilo brljanja...

Suštinski gledano ovako je jednostavnije, jer će os uvek da vidi aplikaciju ma gde je ti stavio, premda se preporučuje (a neke aplikacije to i zahtevaju) da svi programi stoje u Application folderu. Pa onda cenim da kad je već tako, ima logike i da se cela stvar reguliše na način na koji sam to opisao.

A što se tiče duplikata ima više programa kojima se oni mogu detektovati. Ja recimo koristim MacPaw Gemini, a ima i drugih koji su besplatni i koji verujem jednako to dobro rade...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno