Šta je novo?

OneCoin 2016

U Kragujevcu je lik koji je aktivno ukljucen u ovu prevaru i koji sebe naziva " cryptocurrency guru" LOL , slikao na par mesta u gradu gde kao primaju Onecoin . U realnosti ,naravno , nema to blage veze vec vise sluzi kao reklama za pecanje naivnih jer su i vlasnici tih lokala verovatno ulozili neku vecu lovu pa sad love zrtve ... blabla truc .

A placanje nema veze sa tom njihovom cuvenom aplikacijom ,koja ne sluzi nicemu . Razmenjuju ko deca klikere izmedju sebe coine up and down only .
Jos im treba poslati inspekciju , pride .

Ali ok , razumem ove sto bucu oko toga,drze predavanja , to su oni koji love lakoverne i jedini koji realno nesto i zarade , u evritjima . Ostali se trampe bezvrednim coinima i cekaju " jos par godina da se omasove pa izadju na berzu .... "

I po mom misljenju temu NE TREBA brisati vec ostaviti da oni koji potraze informacije mogu da procitaju i ukapiraju da je to prevara .
 
Poslednja izmena:
bih na nekom sastanku/predavanju o onecoinu, reko ajd' da vidim i chujem o chemu se radi... ukratko, moj neki zakljuchak 99% prevara tj neodrziv sistem bez stalnog priliva novih "zrtava".

scum alarm No1: novcem koji im se daje se kupuju neki kao tokeni za rudarenje odredjenog broja onecoina koje se kao odvija u njihovim postrojenjima.
pa se ja pitam, zashto se uopshte to i rudari u tako zatvorenom krugu, tj zashto se jednostavno ne kupe vec napravljeni koini? verovatno tako kupuju na vremenu tj da uspore povlachenje ulozenog/zaradjenog novca,
koje je btw limitrano na dnevnom nivou, u zavisnosti od "paketa". mislim, postrojenja 99% i ne postoje, nego samo eto, maximalno sumnjiva pricha.

scum alarm No2: u sushtini jedine vece zive pare ti ljudi koji udju u prichu mogu videti ako uvedu nove zrtve od kojih imaju referale, i tako josh po nivoima.

e sad, mozda se neko javi i kaze, pa dobro, tako isto je i sa bitcoinom i drugim valutama, ako nema svakodnevno ljudi koji kupuju koine, sistem ne bi fukncionisao, ali eto,
rudari makar daju pare za neshto fizichki opipljivi HW, troshe struju, vreme, i znanje da se sve to podesi, prati, odrzava, nije centralizovano...
pa kao, eto to je neka zaledjina i garancija da nece sve otici na nulu.... mada, nikad se ne zna... :D
ako i ode na nulu, makar ostaje taj hw koji ce vredeti neshto, ~50% od placenog npr....

tako da, ko ulozi u ovo, ili je svesno ushao u piramidu, u fazonu, kockam se, znam shta je..nema veze ako izgubim, ili je pak mega naivan i veruje da ce postati milioner za godinu dve ne radeci nishta.
 
Juce je i meni predlozio poznanik da udjem u ovu pricu. Odmah sam skontao o cemu se radi iako nikada ranije za OC nisam cuo. U Kragujevcu se i potura prica kako je vlasnik jedne agencije za nekretnine uleteo sa 20ke. A sve to im pričaju saneri "u poverenju" jer nemaju razloga da ih lazu.

Sent from my SM-N9005
 
Poslednja izmena:
^Može li neko malo upućeniji u ovu tematiku da nam objasni o čemu se ovdje radi?
 
Kao sto rece vidoviti Milan, "Dok bude ovaca bice i vune".
Ko hoce da zaradi na 100$ - 300$ ili poveruje u tako neku nebulozu zasluzuje da izgubi sve.
Ako je naivan izgubice sta ima, a ako je glup izgubice i sta nema.
 
Piramida koja moze funkcionisati samo ako se uvlace novi klijenti koji donose novac ljudima u piramidi iznad njih. U prevodu taj ko vas je uvukao u tu prevaru i onaj ko je njega uvukao i tako dalje. Poslednji koji je ulozio novac-ne moze izvuci ni dinar iz te prevare ako i sam ne uvede novog kupca tih njihovih takozvanih "edukacionih paketa". Drug koji je usao u to mi je pricao da ne moze nigde unovciti te koine.
Mozete samo kupovati neke cilime i slike i razne svastarije koje se nalaze na nekom njihovom zajednickom sajtu gde se nalaze svi ti koji su deo te prevare i medjusobno prebacuju jedan drugom neke onecoine koji se nigde ne mogu zameniti za novac.

Baza price im je paralela sa Bitkoinom koji je isto tako nekad vredeo nesto malo dolara, a danas najcenjeniji koin na trzistu, pa ce tako i oni kad izadju na berzu... [emoji23][emoji23]

Cime ce izaci na berzu ???



Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno