Šta je novo?

Omiljene avanture?

Syberia 1 i 2
Alone in the dark 4
 
Jel imate za preporuku neku avanturu, ali da nije Point and click, nego da mogu normalno da upravljam, znaci iz treceg lica ili slicno...
Igrao sam Syberiu 2, i smorila me malo, ali nije losa uopste, samo ja ne gotivim to igranje sa misem celu igru...
Znaci nesto onako dobro, sa dobrom pricom, da se uzivis totalno u igru... ;)
 
Nesto starije: Post Mortem, Black Mirror, Broken Sword III, Runaway

Tenutno je aktuelna odlicna avantura Still Life (nastavak Post Mortema), igram je ovih dana, nakon nje planiram da igram The Moment of Silence.
 
jox je napisao(la):
naravno.... serijal majmunskog ostrva!

bravo jox :) ja bi pomenuo jos i diskworld :)
mada...za one koji nisu citali Praceta, diskworld moze da izgleda bolesno uvrnuto (sto i jeste, ali kad se procita bilo koja knjiga sve legne na mesto :D )
 
Ja sam uzivao u Day of the Tantacle i Indiana Jones an the fate of Atlantis i naravno Monkey island, a od novijih Syberia 2. Interesantna mi je bila i Shivers 2, ali ona mi je malo vise logicka igra. Sta ima jos dobro novije sto vredi igrati, a da nije Myst serijal, posto mi je malo z******?
 
Moja omiljena je The Longuest Journey.Posle nje Broken Sword serijal pa Grim Gandago.

Za HAL-a pitanje.Kakav je Still Life.Citao sam da zagonetke idu iz krajnosti u krajnost,da ima nekih sasvim nelogicnih.
 
Poslednja izmena:
Meni Syberia 2.. A posle njih...Black Mirror, Broken Sword III.
Ako zelis, kao sto kazes "da ne igras samo misem", onda bi mogao da prodje stari dobri Indiana Jones and the Emperor's Tomb.
 
Alex je napisao(la):
Moja omiljena je The Longuest Journey.Posle nje Broken Sword serijal pa Grim Gandago.

Za HAL-a pitanje.Kakav je Still Life.Citao sam da zagonetke idu iz krajnosti u krajnost,da ima nekih sasvim nelogicnih.

I ja sam dugogodisnji igrac avantura, i sve ove novije koje izlaze su po meni mnogo lakse od ranijih avantura tipa Monkey Island, Indiana Jones itd.

Sto se tice Still Life stigao sam do 4 chaptera (ne znam koliko ih ima) igrajuci po 2 sata dnevno recimo zadnjih 3-4 dana. Igra te sama vodi i na svakom chapteru imas otprilike jedan malo tezi logicki problem. Problemi nisu bez logike sigurno (ne bi imalo smisla), juce sam naisao na jedan malo tezi, u pitanju je obijanje jedne brave. Trebalo mi je jedno 2 sata sigurno, dok nisam uzeo papir i olovku i zapisao sa strane po kojim "zakonitostima" se pomeraju odredjene poluge.
Mislim da je OK da naidjes na tezi problem, ali da postoji logican nacin da ga prevazidjes.
 
Gox je napisao(la):
Meni Syberia 2.. A posle njih...Black Mirror, Broken Sword III.
Ako zelis, kao sto kazes "da ne igras samo misem", onda bi mogao da prodje stari dobri Indiana Jones and the Emperor's Tomb.

Syberia je sjajna igra i njen nezvanicni nastavak bice Lost Paradise, negde sledece godine.

Black Mirror mi je posebno draga igra, igrao sam je dok je nisam zavrsio. Podsetila me je na ranije avanture, grafika nije kao kod Syberie recimo, ali zaplet, atmosfera su odlicni. Takodje odlicno dozirane zagonetke.
U pripremi je i drugi deo ove igre.
 
Poslednja izmena:
Preporucujem Still Life pre svega zbog veoma dobre price. Ko je igrao Post Mortem znace o cemu se govori u ovoj avanturi. Grafika je odlicna. Jedina mana su neke veoma nelogicne zagonetke kao sto je pravljenja kolaca po receptu koji kao da su pisali Teletabisi. I pored tih mene igra je super
 
Jos se secam svoje prve avanture: Frankenstein (tekstualna na C64), koja je i bila prva igra koju sam odigrao do kraja.
Najinteresantnija - Grim Fandango; ova avantura ima sve: fenomenalnu pricu, logicne (ali i nesto manje logicne zagonetke ;) ), humor, grafiku (za ono vreme)
Najteza - Black Dahlia (nisam je nikada zavrsio). Uzgred, ima li je neko, mislim da je isla na 7 CD-ova.
Od starih sam jos uzivao u, npr. Ripperu. Od novijih definitivno Syberia.
 
tarzan1321 je napisao(la):
Jedina mana su neke veoma nelogicne zagonetke kao sto je pravljenja kolaca po receptu koji kao da su pisali Teletabisi.
Avantura sa najnelogičnijim zagonetkama koju sam ja igrao je bila Legend of Kyrandia 3: Malcolm's Revenge (1994)... Ali je bila odlična :smoke:

Inače, avanture koje su mi ostale u sećanju (otprilike hronološki):
Secret of the Monkey Island
Day of the Tentacle
Amazon: Guardians of Eden
Indiana Jones and the Fate of Atlantis
Legend of Kyrandia 3: Malcolm's Revenge
Gabriel Knight: Sins of the Fathers
Grim Fandango
The Longest Journey
The Black Mirror
Syberia
 
Ova je ubedljivo najteža Riddle of the spinx, stara 3-4 možda i 5 godina.
 
Sanitarium, teska (za stomak), pomalo morbidna, ali odlicna avantura. Stara je oko 3-5 godina, ide na 3 cd-a.
Day of the tentacle
Monkey serijal
 
tarzan1321 je napisao(la):
Preporucujem Still Life pre svega zbog veoma dobre price. Ko je igrao Post Mortem znace o cemu se govori u ovoj avanturi. Grafika je odlicna. Jedina mana su neke veoma nelogicne zagonetke kao sto je pravljenja kolaca po receptu koji kao da su pisali Teletabisi. I pored tih mene igra je super

Pazi sto se tice recepta neke stvari mozes da odvojis u startu, sta se na sta odnosi. Ja sam otisao na Internet ubacio u Google ime kolaca (mozes i sastojke) i dobio ogroman broj linkova sa tim receptom. Onda samo malo treba da ih poslazes sastojke koje imas i to je to. Tacno vidis, sta se ide na kasiku, sta najvise ide (2 solje) itd.
 
Ja bi pored cuvenih DOTT i Monkey serijala dodao i starije Larryjeve avanture i jednu jako simpaticnu Sam&Max Hit The Road
 
Zar ste zaboravili na LBA2: Twinsen's Odyssey? Upravo je sada igram po ko zna koji put.
 
Poslednja izmena:
meni syberia serial
i ono kako se zove nesto tipa escape from the secret island
 
The Longest Journey. Jedna od najboljih priča koje sam ikada video u igrama, a igram ih od '90 :) klasična P&C izvedba, a na jesen stiže i nastavak, Dreamfall.

Od ostalih tu su Monkey Island serijal, Syberie, one igre s početka i sredine devedesetih (Beneath the Steel Sky, Discworld, DotT, Indiana Jones) koje nikad nisam prešao što zbog toga što nisam znao dovoljno engleski tad, što zbog toga što su tad igre bile dosta teže nego sad.
A, da, i Lari :)
 
Majmunsko ostrvo
Post Mortem
 
Ubedljivo najbolja avantura po meni je Shivers 2 - Harvest of Souls (ovo mogu da igram bezbroj puta)
A posle nje tu su Syberia 2, Real Myst.....
 
Najteza: The Dig (LucasArts)
Najlepsa: Full Throttle (LucaAsrts)

pa posle njih na kilometarskoj udaljenosti razni Broken Sword-ovi, Syberie i ostala (vise ili manje) uspesna ostvarenja.
 
Still Life sam priveo kraju, dobra avantura, zanimljiva prica.
Da li je neko probao avanturu: The Moment of Silence
 
Syberia: prelepa, odlicna muzika i dobra prica
 
Nazad
Vrh Dno