Šta je novo?

Kućna multimedija OLED televizori 50" - 55" iskustva i preporuke

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

veliki tesla

Poštovan
Učlanjen(a)
24.08.2014
Poruke
385
Poena
70
Postovani clanovi, hteo bih da kupim televizor velicine 50 - 55" sa oled tv panelom. Cena od 100.000,00 do 150.000,00 dinara, koja bi vasa preporuka bila?
 
" LG je vođa tima OLED. Oni su uložili najviše u ovu tehnologiju i strateški joj se najviše posvetili. Danas i druge velike firme imaju OLED modele – Sony, Philips, Toshiba i drugi. Međutim, LG ima monopol na proizvodnju OLED panela i konkurenti ih kupuju od njega."
 
moja preporuka je da se prelista ova tema:
 
Pogledao sam temu i u temi napisao nove cene koje se trenutno nude za pomenute televizore, odgovara mi velicina od 55" ali neznam koji bi bio na prvom mestu? Dali imate preporuku za neki drugi model sem ovih?
 
Postovani clanovi, hteo bih da kupim televizor velicine 50 - 55" sa oled tv panelom. Cena od 100.000,00 do 150.000,00 dinara, koja bi vasa preporuka bila?
Ne znam šta ima trenutno u Srbiji za tu cenu ali ja volim android tv/google tv OS pa bih išao na Sony recimo A80j/A90j. Drugi pik bi mi bio LG c1, c2 šta god može da se nađe za tu kintu. QD-oledi su verovatno skuplji.
 
Od mene preporuka za Oled koji god da se odlučiš mislim da nećeš pogrešiti. Ali kupi u pouzdanoj domaćoj radnji da ne bude posle kuku lele. Bar iz mog iskustva se pokazalo da je to što sam odustao od kupovine sa KP bio dobar potez.
 
C11 imam 1.5g prezadovoljan sam. Ponekad bagovi sa apps ali to rešiš za 1min samo power cycle uradiš.
C2 je još bolji ako je ista cena inače bukvalno nema razlike.
Primetan napredak su tek G3 i valjda ti novi Sony A95 i Samsung Oled koji koriste taj isti LG panel koji je 70% jači brightness.
Valjda ce u C4 da ubace panel sa sadašnjeg G3 pa bi možda zamenio za 77 inch model
 
C11 imam 1.5g prezadovoljan sam. Ponekad bagovi sa apps ali to rešiš za 1min samo power cycle uradiš.
C2 je još bolji ako je ista cena inače bukvalno nema razlike.
Primetan napredak su tek G3 i valjda ti novi Sony A95 i Samsung Oled koji koriste taj isti LG panel koji je 70% jači brightness.
Valjda ce u C4 da ubace panel sa sadašnjeg G3 pa bi možda zamenio za 77 inch model
Samsung ima svoju QD-OLED tehnologiju, uopšte ne koristi LG panele. Sada izlazi druga generacija QD-OLED koji će biti u novim Samsung i novom Sony high end.
 
Po vama koji bi ste televizor stavili na prvo , dugo i trece mesto:

  • LG TELEVIZOR OLED55G23LA u Dr TECHNO kosta oko 185.000,00 dinara,
  • Sony TELEVIZOR XR55A83KAEP u Dr TECHNO kosta oko 220.000,00 dinara i
  • LG OLED55C22LB.AEU u Tehnomediji kosta oko 160.000,00 dinara.
 
Za 185-220k se kupuje 65" OLED, ne 55".
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Bicu zadovoljan sa 55" jer mi soba u kojoj bi postavio televizor nije prevelika, Trenutno imam televizor od 49" pa bi mlo veca promena bila dovoljna, vazno mi je po vama od tri modela koje sam napisao u predhodnom postu koji tv bi bio na prvom mestu i zasto.
 
Apsolutno. Preveliki TV je onaj koji ne moze da udje na vrata 😁
 
OK, videcu da neprelazim budjet nego, koja od predlozenih bi sigurno stavili na prvo mesto i zasto:
  • LG TELEVIZOR OLED55G23LA u Dr TECHNO kosta oko 185.000,00 dinara,
  • Sony TELEVIZOR XR55A83KAEP u Dr TECHNO kosta oko 220.000,00 dinara i
  • LG OLED55C22LB.AEU u Tehnomediji kosta oko 160.000,00 dinara.
 
@veliki tesla

Sve su top televizori, ni jedan ne opravdava cenu u odnosu na jeftiniji.
 
  • Like
Reagovanja: PPC
OK, videcu da neprelazim budjet nego, koja od predlozenih bi sigurno stavili na prvo mesto i zasto:
  • LG TELEVIZOR OLED55G23LA u Dr TECHNO kosta oko 185.000,00 dinara,
  • Sony TELEVIZOR XR55A83KAEP u Dr TECHNO kosta oko 220.000,00 dinara i
  • LG OLED55C22LB.AEU u Tehnomediji kosta oko 160.000,00 dinara.
G2 bez razmišljanja zbog dosta svetlijeg Evo panela
 
G2 je najsvetliji od ova tri modela, ima heatsink i 4 HDMI 2.1 porta.
Ako ti webOS ne smeta i planiraš da TV postaviš na zid, mislim da je to najbolja kupovina.
Mada složio bih se sa forumašima da je 65" u perspektivi još bolja kupovina.
Ako kupuješ na KP, za te pare možeš naći i S95B i G2 u verziji od 65"
 
Ja mislim da ti nas malo zaje*avaš🤣 prvo oled pa sad gledaš qled. Ako si gledao do 220k dinara koji moj gledaš onda qled sad?
Uzmi 65" bilo koji od ona 3 sa liste i bićeš oduševljen.
 
Vrh Dno