Šta je novo?

odrzavanje laptop-a i baterija

genuine

Slavan
Učlanjen(a)
17.02.2006
Poruke
1,906
Poena
350
znaci imam dva pitanja oko laptop racunara ( odrzavanja )

1. posto su baterije sa ogranicenim zivotnim vekom to jest bolje reci ogranicenim brojem ciklusa punjenja zanima me da li pri radu kada je laptop ukljucen u struju potrebno izvaditi bateriju i staviti je u isti samo kada je ona potrebna.
pr. recimo samo 3 puta mesecno mi treba da ga prosetam negde i onda samo stavim bateriju..

2. da li laptop sme da se drzi u zatvorenom ( torba i sl) kada je u sleep rezimu.
 
ako koristis laptop na punjacu onda izvadis bateriju
takodje kod punjenja pozeljno je da punis praznu ili skoro praznu bateriju
 
Imaš milion tema sa tim pitanjem... Već i vrapci na granama znaju sve o litijum-jon baterijama i njihovom održavanju... :)

Use search, bre!
 
Ja sam skoro bio u slicnoj dilemi kada sam sa desktopa presao na laptop... Ako mene pitas, bitno je da makar jednom mesecno ispraznis bateriju (ali ne do kraja!) i da je napunis , a sto se tice rada na adapteru, ja ne vadim bateriju dok je lap na struji ali obavezno vadim kabal iz lapa kada je pogasen! Posto sam u par navrata video da to moze da zezne bateriju (srecom ne kod sebe :D ), eto toliko, nadam se da sam bio od neke pomoci :)
 
Poslednja izmena:
A sto sirite temu kad smo pre nedelju-dve OPET nasiroko i nadugacko pisalo o tome,i tako bar jednom u mesec-dva ponavljaju ljudi istu temu a vec ih dosad ima ohohoooooo!!
Pozdrav ,)
 
Nazad
Vrh Dno