Šta je novo?

Od 5 do 5,5" za 300-350e ?

šile

Cenjen
Učlanjen(a)
03.09.2013
Poruke
973
Poena
170
Planirao sam da pazarim nesto do 200e ali je budzet ne planirano povecan do nekih 350e i sad se lomim.
Treba mi nesto oko 5 - 5,5" sa solidnom baterijom i sto boljom kamerom.Telefon cu pazariti krajem meseca u Nemackoj, gledao sam svasta nesto i sad tek nemam pojma sta da uzmem Z1, S4, G2... ili nesto drugo?
U obzir moze da dodje i neki bolji kinez bez problema
 
Kineze preskoci iz jednostavnog razloga,ne postoji servis kod nas
Definitivno G2 ,mada ni sa Z1 ili S4 apsolutno neces pogresiti
G2 iz jednostavnog razloga sto je po meni sveukupno najbolji telefon,najlepsi(mada je to stvar ukusa) i definitivno najinovantniji
Kuc kuc opcija i dugmici pozadi su fenomenalna stvar (veoma brzo se naviknes na te dugmice)
I naravno baterija koja sije sve telefone redom
Da ne zaboravim, ekran skoro od jedne bocne ivice do druge
i spakovan u kuciste za telefon od 4,7 i ca tako da ne izgleda ni glomazno
 
Poslednja izmena:
Ako moze da se nadje polovan N3 u Nemackoj za 350e.. onda bez razmisljanja N3. Najbolje resenje na duge staze u svakom smislu. Mada nisu ni ostali losi, daleko od toga ali Note je phablet bez vecih mana a pomenuo si do 5,5'' ekran, ok N3 ima malo vecu dijagonalu (5,7'') ali sam uredjaj u odnosu na to nije preglomazan. Kamera/kamkorder su mu i dalje u samom vrhu sto se androida tice.
 
Poslednja izmena:
Kineze preskoci iz jednostavnog razloga,ne postoji servis kod nas
Definitivno G2 ,mada ni sa Z1 ili S4 apsolutno neces pogresiti
G2 iz jednostavnog razloga sto je po meni sveukupno najbolji telefon,najlepsi(mada je to stvar ukusa) i definitivno najinovantniji
Kuc kuc opcija i dugmici pozadi su fenomenalna stvar (veoma brzo se naviknes na te dugmice)
I naravno baterija koja sije sve telefone redom
Da ne zaboravim, ekran skoro od jedne bocne ivice do druge
i spakovan u kuciste za telefon od 4,7 i ca tako da ne izgleda ni glomazno

i sto boljom kamerom

...
 
sta fali kameri kod G2 ,malo losija u mraku preko dana fenomenalna
Ne slikaju svi po diskotekama i parkovima ,vecina ljudi kameru koristi danju ,tako da je tu kamera kod G2 odlicna ,imao sam ga znam sta pricam
 
Kineze preskoci iz jednostavnog razloga,ne postoji servis kod nas
Ako postoji u Nemackoj onda nije problem posto moze lako da se desi da ostanem duze od 12 meseci.
Nisam preterano zagrejan za njih ali oppo find 7, one+ i slicni mi deluju baas ozbiljne masine.Pogledacu i N3 polovan kada budem gore i ako je malo van gabaritan ali pre bih nesto novo, u slucaju da ocima budem presudjivao Z1 pobedjuje sigurno
 
Za mesec dana u Nemackoj ce sigurno jos malo pasti cene svih telefona koji su se pojavili prosle jeseni. Kod nas je nov N3 sada oko 420e u proseku po oglasima, cak sam video i za 399e a ima ih i za 450e mada ce ti morati da spuste cenu. Polovni, stari ''nekoliko meseci'' su oko 370e u proseku. Moj savet da u Nem. potrazis makar polovan odlicno ocuvan N3 jer je stvarno najbolje resenje za duzi period u svakom smislu.

Odlicni su Oppo F7 i One + ali tek treba da se dokazu u praksi da sve radi bez problema a i pitanje je koliko ce kostati novi.. i kad ce se pojaviti.
 
Poslednja izmena:
Sacekacu ja i duze od mesec ako se (vrlo moguce)odlucim za njega,u tom slucaju moram da dam pare na cuvanje nekome jer poznajuci sebe brzo ce da zavrse po Minhenskim pivnicama i slicnim objektima a to mi ne bi bilo prvi put
 
Pa bolje pivnice nego parce plastike, samo u tom slucaju podrzavam da batalis kupovinu N3 :)
 
Za svaki telefon ces naci gomilu njih koji imaju problem sa baterijom. Pitanje je kako ko koristi sta. I koliko njih prijavi problem :)
 
Vidim da neki imaju problem sa baterijom na N3

Odgovorio ti je alfaunits. N3 ima najmanje problema generalno i trazi najmanje provera prilikom kupovina, na LG G2 ces juriti fikseve za kameru, da li se izgrebalo socivo kamere ili da li krcka maska, na Z1 ces morati da proveravas displeje da ne bi kupio primerak sa starim, ispranim panelom tj sa bas losim uglovima gledanja, S4 je ok u sustini ali je svejedno losiji od Note 3..
 
Poslednja izmena:
Planirao sam da pazarim nesto do 200e ali je budzet ne planirano povecan do nekih 350e i sad se lomim.
Treba mi nesto oko 5 - 5,5" sa solidnom baterijom i sto boljom kamerom.Telefon cu pazariti krajem meseca u Nemackoj, gledao sam svasta nesto i sad tek nemam pojma sta da uzmem Z1, S4, G2... ili nesto drugo?
U obzir moze da dodje i neki bolji kinez bez problema

Galaxy s4 all the way. A, ostalo popij.
G2 je meni licno mnogo ruzan, a to sto nema memorijsku i ne moze da se otvori rukom ne poboljsava situaciju.
A, ako vec razmisljas o G2, uzmi u razmatranje i N5, posto je u principu isto, a realno je N5 i dosta lepsi i dosta jeftiniji(i jednom i drugom je kamera djubre, ali mislim da g2 ima nesto bolju bateriju).
Tako da ili Note, ako ti nije ogroman (doduse svakako nije u cenovnom rangu koji si naveo), ili s4.
Meni je licno najbolji telefon cele prosle godine Z1, tako da uzmi i to u obzir ako mozes sebi da ga priustis.
 
Do sada sam koristio xperia ray i sp kao sluzbene tel. pa cu mozda prvo da pogledam n3 cisto radi promene. Ako uspem da nadjem dobro ocuvan n3 uzimam, a ako ne nov z1 definitivno.
Sutra razduzujem samo kartice bez telefona tako da necu morati da zurim sa kupovinom :)
 
To je tvoja odluka, ako ne nadjes N3 (a potrudi se da ga nadjes :)) onda ce i Z1 biti dobar izbor ma koliko neki hejtovali. Samo ipak juri Note a ako ne nadjes onda pokusaj da proveris da Z1 nema ispran ekran tj bas lose uglove gledanja i kontrast kao SP koji si imao. To je los panel, onaj najbolji Z1 ekran direktno gledano ima odlican prikaz i kontrast ali takodje ima losije uglove gledanja od G2 i slicnih IPS-a. Jedan od 2 dobra z1 panela bi morao da ima otprilike ovakav prikaz - https://www.flickr.com/photos/johnkarakatsanis/9938431474/in/set-72157635888624304

Ako odustanes i od N3/Z1 i G2/S4 su takodje odlicne opcije, G2 ima bolju autonomiju od Z1/S4, brzi cipset od S4 ali i nekoliko softverskih problema sa kamerom i sl (dosta toga moze da se resi).
 
Poslednja izmena:
Ako je glavna potencijalna mana Z1 losiji ugao gledanja super,jer mi ni na SP to nije pretstavljalo neki veci problem (verovatno navika)
Razmisljao sam da SP prodam ili doplatim za N3 dok sam ovde ali posto palim za 7-10 dana verovatno nista od toga
 
Ja sam drzao u ruci Z1 i ne razumem na sta se ljudi zale kad pricaju o uglovima gledanja. Ono sto sam ja drzao u ruci je letelo.
Samo preporucujem da se malo igras sa telefonom pre nego sto ga kupis posto realno Z1 ide odlicno uz mene i moj stil, ali retko kom mom prijatelju se dopao. Dosta je glomazan, jako spicast i ima veliki okvir oko ekrana. Meni nista od toga nije smetalo, cak nasuprot, ali ponavljam xperia z serija nije za mnoge sto se dizajnta tice, tako da definitivno ga odmeri pre nego sto ga uzmes.
I jos jedna stvar, ako si jak na slusanju muzike, otpisi G2 odmah posto nema sd slot i uzmi u obzir one odvratne flapove koje ima z serija, meni licno nisu dealbreakeri flapovi vec cena, ali definitivno nesto sto treba uzeti u obzir.
 
Poslednja izmena:
Imao je drugar celih 5 dana Z1 (upao mu u vodu dok smo pecali ali iz camca na sred save) tako da nisam stigao osim vizuelno da ga pogledam.
Sto se slusalica tice to mi je totalno nebitno,od 98' do danas mislim da sam ih 2 ili 3 puta zabo u telefon. U svakom slucaju cu gledati prvo sve da ih koliko toliko "prpustim kroz sake" pa tek onda donesem definitivnu odluku.
Hvala svima na pomoci
 
Nije, ali je hteo mene da baci u vodu za njim jer sam mu pre toga rekao da proba snimanje pod vodom. Kada je bucnuo u vodu reko brate pa nisi ukljucio kameru :D
 
Ne znam gde ste pecali ali kada je susa i nizi vodostaj ta reka cesto moze da se pregazi celom sirinom na nekim delovima, uz IP58 mozda se neko nizvodno obradovao :d :d
 
Imao je drugar celih 5 dana Z1 (upao mu u vodu dok smo pecali ali iz camca na sred save) tako da nisam stigao osim vizuelno da ga pogledam.
Sto se slusalica tice to mi je totalno nebitno,od 98' do danas mislim da sam ih 2 ili 3 puta zabo u telefon. U svakom slucaju cu gledati prvo sve da ih koliko toliko "prpustim kroz sake" pa tek onda donesem definitivnu odluku.
Hvala svima na pomoci

au covece da je meni ispao ja mislim da bih skocio za njim makar rudarsku opremu nosio xD
 
Nazad
Vrh Dno