Šta je novo?

Ocenite Half Life 2...

Kako bi ocenili Half Life 2?

  • od 98 do 99.9 :)

    Glasovi: 38 24.5%
  • od 94 do 97

    Glasovi: 51 32.9%
  • od 91 do 93

    Glasovi: 27 17.4%
  • od 86 do 90

    Glasovi: 18 11.6%
  • od 81 do 85

    Glasovi: 7 4.5%
  • od 76 do 80

    Glasovi: 1 0.6%
  • od 71 do 75

    Glasovi: 3 1.9%
  • od 66 do 70

    Glasovi: 1 0.6%
  • od 61 do 65

    Glasovi: 0 0.0%
  • od 56 do 60

    Glasovi: 1 0.6%
  • od 51 do 55

    Glasovi: 1 0.6%
  • od 41 do 50

    Glasovi: 0 0.0%
  • od 31 do 40

    Glasovi: 0 0.0%
  • od 21 do 30

    Glasovi: 0 0.0%
  • od 10 do 20

    Glasovi: 7 4.5%

  • Ukupno glasača
    155
npetar je napisao(la):
A jesi platio da nemas bagove? Sumnjam da original ima ovaj problem sa AI.

Naravno da ima, u tome i jeste problem. U suprotnom bi se znalo da je "novi .exe" los i da je u njemu problem...
 
hl2 je sjajan,ali sam ocekivao malo vise(dosadni su sa vozilima-pretpostavljam da je to danak koji mora da se plati ako hocemo ogromne nivoe),texture bi mogle biti i bolje mada ne znam kako bi se to odrazilo na zahtevnost-da se ja pitam bilo bi tako da sa igrom moze da izadje na kraj samo najbolji hardware, hl2 na gf4mx-ma daaaaaj bre...nema kompromisa po tom pitanju kad je rec o igrama koje treba da postave neke standarde,bas onako kako to radi ID soft.
Stigao sam do onog dela kada treba osloboditi doktora i do sada igra zasluzuje po meni 90-95,videcemo do kraja(utisak moze da se popravi ili pogorsa)....sto se tice zamrzavanja dobra je fora neposredno pre zaglupljivanja ai-a F6 pa F9(jedino tako sam uspeo da nateram onu doktorku da udje u lift-ni kick in the ass nije pomogao..xexe),naravno da je sve vreme bilo upisano u config.cfg ono sto treba biti tamo.
Na kraju meni je ipak Farcry igra godine(takodje ima vozila,ali ne smara sa istim) i predstavlja zacetnika jedne naprednije ere u grafici i gameplay-u modernih fps-a...hehehe,mali crytek je uspeo da ukrade slavu jednom id-u i valve-a
 
jel ste primetili da nema dynamic lightninga od oruzja ? ne svetli ni eksplozija, nema senki od baterlampe...
 
A drugih senki ima ? :d
 
Ja sam upravo dobio gravity gun, uh koliko vozikanja sa onim neuništivim vozilom po vodi, mulju, zemlji, kiselini ili čemu li već, koliko skakanja i prevrtanja...postajalo je i dosadno. Gravity gun djeluje moćno. Ako sam tek dobio gravity gun koliko sam prešao igre, trećinu, polovinu?

Twix je napisao(la):
Zahtevnost igre je nikakva, sto je za svaku pohvalu (sve sam nabudzio na max,i imam oko 60-70fps)

Kako znaš koliko je fps, gdje to da vidim? I kako da to inače vidim za sve igre?


Floyd je napisao(la):
naravno da je sve vreme bilo upisano u config.cfg ono sto treba biti tamo

Ako može objašnjenje o ovome, šta treba da bude upisano u config?

Floyd je napisao(la):
Na kraju meni je ipak Farcry igra godine

I meni je puno bolji od Half Life 2 a pogotovo od Doom 3, uz priznanje da još ni jednu od njih nisam prešao do kraja.


Poslije svakog učitavanja lokacije/snimljene pozicije napiše mi "mode graph uot of date. rebuilding". Takođe sam primjetio da kad startam igru i idem u Load meni za sve snimljene pozicije mi ispiše trenutni datum i trenutno vrijeme a ne ono vrijeme kad su pozicije snimljene. Da li je i kod vas tako i da li se može uraditi nešto po pitanju tih problema? Postoji li neki patch? I ne znam kako je kod vas ali ja sam igru samo prekopirao sa DVD-a i pokrećem je tako, nema instalacije.
Jednom su oni leteći robotići-sjekači samo stajali, upisao sam ai_disable 0 i proradili su.
 
Izvinjavam se Opti, Vampiri su ipak do j@j@! HL2 rulenzi takodje!
 
Ma opusteno Maxo, prihvatam izvinjenje kao i uvek :smoke: O nadoknadi za pretrpljeni dusevni bol cemo naknadno ;)
 
igru imam.Fizika je izvanredna.po meni najbolja do sada.teksture malo losije u nekim segmentima....previse su valjda brinuli o optimizaciji igre pa su malo snizili kriterijume.pistolj precizniji od automata i treba da bude ali samo do 50 metara daljine ukoliko pucas rafalno iz automata.ovako ipak nema logike.ja se nakacio samo na pistolj i ko Dzon Vejn skidam sve sa 100 metara(vizualno bih rekao da je to rastojanje).ipak je igra dobra i zadrazala me je za kompom.
 
pa teksture su pravljene pre ko zna kad, sobzirom da se igra pravi vec 5 godina. Siguran sam da nisu zadnji element koji je pravljen u igri, pre ce biti prvi...odma posle najave :)
 
A da li je neko gledao one HL2 trailere, je ih imam par kuci i po njima pola novoa nije ni bilo u igri sto me je bash zacudilo. Koji vazon izvodi valve dao nam je igru bez pola nivoa i koja ima nedefinisan kraj, mozda planiraju expansion ili neki mission pack. Bilo bi glupo da cekamo novi engine 5 godina da bi saznali kraj igre :D
 
A da li je neko gledao one HL2 trailere, je ih imam par kuci i po njima pola novoa nije ni bilo u igri sto me je bash zacudilo
to je tacno.a izmene?odgovor je:neki pametnjakovic im je ukrao "source code" pa su morali iz pocetka....i nije isto :cigar:
 
Ma da, a backup su im pojeli moljci! :d
 
da da, i ono, "I want that picture I sent you over e-mail returned, you are no longer my friend so give it back !"
 
Vader je napisao(la):
Kako znaš koliko je fps, gdje to da vidim? I kako da to inače vidim za sve igre?

Otvori konzolu (taster ` ), ukucaj cl_showfps 2, onda enter, vrati se u igru i u gornjem desnom uglu imas fps.
 
OptiPlex je napisao(la):
Ma opusteno Maxo, prihvatam izvinjenje kao i uvek :smoke: O nadoknadi za pretrpljeni dusevni bol cemo naknadno ;)

A tek ono sto je rekao za Chaser-a,pa za tu kritiku i tvoju dusevnu bol bi trebalo da ti da svoju graficku i to minimum :D :-devil-:
 
@Vader Sto se vremena snimljenih pozicija tice, kod mene takodje ne funkcionise s' tim sto za svaku snimljenu poziciju pise 00:00:00 sto mi otezava da pronadjem onu koju zelim.
 
2 pocetnik - ma da imao je on izlete i da FC radi bolje na GeForce FX karticama sa 12-bit "preciznim" izvrsavanjem shadera... Lepsi kolorit, kao... :D
 
Ko imao te izlete ? Ja ???
Da me nisi pobrkao sa Muzzy-jem ? :)
 
Igra prosto briljira, po svim aspektima ali ne kontinualno, pocetak po meni dobije ocenu 120%, malo kasnije padne na 20% (ono sa air boat-om smara nenormalno), dok je do kraja ocena 159% tako damu na kraju dajem prosečnih 99.66% kolko je zaslužio.
 
Oh, da, Filipenko, pricao si to, samo ti vrane iz Fallouta popile mozak :D
Elem, ja sam mu (ako ikoga interesuje :D), dao 96!
Nisam ni presao do kraja, igram Vampire! ;) I jedva cekam patch za njih...
 
tek sam sada primetio da nema oko vatre i vrelih objekata lelujanje vazduha (kao u Doom3 i FC) i kada te neko pogodi nema blur-ovanja slike, ako se nevaram to ima veze sa pixelShader-ima!
dosta takvih efekata se moze videti u MOHPA, ManOfValor.....
 
Vader je napisao(la):
Kako znaš koliko je fps, gdje to da vidim? I kako da to inače vidim za sve igre?

U Counter-strike-u imas video stress test (ili slicno),pa to pokrenes posto je engine isti,kao i sve ostalo.....na kraju ti izbaci fps.....
 
Poslednja izmena:
ToxiC je napisao(la):
tek sam sada primetio da nema oko vatre i vrelih objekata lelujanje vazduha (kao u Doom3 i FC) i kada te neko pogodi nema blur-ovanja slike, ako se nevaram to ima veze sa pixelShader-ima!
E bezveze... pa lelujanje vazduha i motion blur imaju i u KotOR-u...
 
Ima na onom jednom mestu u Nova Prospektu, u kuhinji, gde je neki plin, bas se leluja :) a i gori kada se puca u njega
 
byMaX je napisao(la):
Oh, da, Filipenko, pricao si to, samo ti vrane iz Fallouta popile mozak :D
Elem, ja sam mu (ako ikoga interesuje :D), dao 96!
Nisam ni presao do kraja, igram Vampire! ;) I jedva cekam patch za njih...

U zivotu to nisam rekao. Mozda sam govorio da to nema nikakve sustinske posledice po igranje kad ste mozda pocinjali da previse da pricate kako je ocajno itd.
A jedino za sta sam rekao da je bolje na NV-u (a i jeste bolje) jeste kolorit. Efekti su bolji na Atiju (naravno, full dx9 instrukcije) ali po koloritu ati nije mogao da prismrdi nv-u u FC-u. A nazalost, ne moze ni sire...:(
 
Porediti FC sa HL2 je smesno, a jos smesnije reci da je doticna bolja igra... Sto se tice grafike meni lepse izgleda doom3, mozda zato sto sam plasticman :)
 
generalno i za hl2 i za d3.. nishta tu nema revolucionarno samo je sve malo lepshe...
 
Pa naravno da nema nista revolucionarno, ali ja ne znam ni sta ti ocekujes od jednog fps da nataknes vr kacigu i vr rukavicu pa da sve licno upucavas, pomeras itd... Ali u svakom slucaju je dovedeno do savrsentstva u hl2 !
 
pa ochekujem gameplay koji je otishao malo odalje od originalnog hl kako su i najavljivali ali bez smornih arkadnih voznjica ala mario bros kart....bla... verovatno ochekujem previshe...
 
Nazad
Vrh Dno