Šta je novo?

Objektivi

Verzija II je koliko znam sad skoro izasla i bilo bi logicno da je dosta bolja od verzije I. Sto se tice toga da je ostriji od 70-200/4, ni to mi ne deluje nesto tako mnogo cudno, cak je i vrlo moguce. A ne znam ko ce ti reci da li je zaista ostriji od 70-200/4 jer mislim da ga kod nas jos niko nema, tako da ces morati da verujes testovima.

Ono s cim sam se ja skoro igrao je 70-300L i ono je nenormalno ostro, kao nisam mogao da verujem. Ali opet i on je oko 600 evra polovan...
 
Pazi kad to sto kazes pokazuje i ovaj test, sad sam pogledao 70-300 L na svim ziznim daljinama ostar skoro isto kao 100-400 L IS II, znaci moze mu se verovati :) Interesantno je da 100-400 L IS II za razliku od drugih objektiva koje sam gledao u ovom poredjenju ima odlicnu ostrinu i sa ekestenderom 1.4x. Sve mi se cini da ce 70-200 f4 L IS da potrazi novog vlasnika :p

Gledao sam i 16-35f/4L IS, koji sam planirao da pazarim, isto tako perfektno je ostar za razliku od durgih sirokougaonih, sem 11-24mm koji je ipak malo preskup za mene...
 
Poslednja izmena:
Nema ni jednog objektiva da je Canon izbacio a da nije ostriji od prethodne verzije. Sve sto su skoro izbacili je jako ostro i nema razloga da se opterecujes ostrinom. Svi ti objektivi su vise nego ostri, toliko da razliku u praksi neces primetiti. Najveca mana 100-400 prve verzije je bila stabilizacija koja nije u rangu stabilizacije na novijim, ali zato taj objektiv mozes da nadjes za ~800e dok je dvojka tek izasla i moraces da das ~2000e... Ako ti vec treba nesto duze od 70-200 mozes da pogledas tamrona 150-600 za upola manje para od 100-400 II
 
Ne opterecujem se ostrinom nego sam faciniran :) 100-400 u celom rasponu bolesno dobar :p Nije mi frka da dam 2000e za nesto sto vredi, mada je sad gledam tamron 150-600 prilicno dobar za te pare... Ako znam da je ovaj 100-400 II najbolje za meni prihvatljivo resenje (kvalitet tezina raspon + dobra ostrina sa extenderom 1.4x), sta god da kupim drugo necu biti zadovoljan, tako da jednom se zivi heheh :p

Evo sad geldam, 100-400 II + 1.4x 560mm ostriji i to dosta od tamron 150-600 na 500mm...
 
Poslednja izmena:
Inače, šta će ti 100-400mm ili još gore 150-600mm? Hoćeš da fotkaš divljač, ptice, avione ili šta već?
 
Narode pitanje...šta je pametnije uzeti u nedostatku finansija a prineti macro objektivima koliko-toliko.Da li uzeti Macro extension tube ili macro sočiva?
 
Posto sam ja experimentisao i to dosta moj ti je savet tube ali sa elektronikom. Imas za 35e na kp. Sociva koja se prodaju su jako nekvalitetna i bacaju cudne dugine boje. Jedino da probas nesto kvalitetnije. Ako imas 50mm i tube su jako dobra kombinacija. Ali macro je jako tezak i trazi dobre zivce i pravi trenutak.
 
Ne verujem da mogu da nađem tube za taj keš pošto imam EOS M sa EF-M objektivom.Mislim da ću uzeti običnu tube ring pa ću probati.Dok mi ne stigne adapter za EF objektive...

Za sočiva misliš pod određenim uglom se vide te distorzije ili generalno?
 
@ Gizmo
Nikad se ne zna... Cesto putujem, dosta toga da bi se uslikalo trazi dobar zum, jednostavno ne moze da se pridje, tako da jedan zum ovog raspona nikad nije na odmet :p Nije previse glomazan, ostar za sve pare, stabilizacija, ima sve sto meni i bilo kome moze da zatreba, + jedini zumu koji daje ostere fotke sa ekstenderom. Malo je potezi ali meni to nije problem, godine sporta su iza mene tako da mi ne bi bilo tesko ni iz ruke da fotkam sa njim, i da ga nosam po sumam i gorama hehe :p Raspon blede nije bitan poste se sa njim slika iskljucivo danju, prosto receno savrsen za svakoga :) Tako ja to vidim, ili mozda gresim ?
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da mogu da nađem tube za taj keš pošto imam EOS M sa EF-M objektivom.Mislim da ću uzeti običnu tube ring pa ću probati.Dok mi ne stigne adapter za EF objektive...

Za sočiva misliš pod određenim uglom se vide te distorzije ili generalno?
Generalno jako lose rade posao. Bar ja nisam bio zadovoljan. Imam za 52mm. Ako si iz bg mozes doci do mene dacu ti da probas
 
@zajebani

Onda ok, zoom je uvek koristan za imati. Nego, pošto apsolutno nikada ne nosim stativ sa sobom, niti razmišljam da nosim, gledam sebi neki zoom da uzmem a uslov je da ipak mora imati stabilizaciju. Hteo sam Canon 70-200mm f4 verziju bez IS, ona je onako jeftinija, nisam siguran koliko tu IS fali po danu, pogotovo na 200mm... Naleteh na Tamron AF 70-300/4-5.6 Di VC USD koji je polovan oko 270 evra, što je džabe bukvalno, ali mi se ne dopada varijabilna blenda... Jel imao neko iskustva sa ovim Tamronom? Videh da od tih pristupačnijih zumova ima i Canon EF 70-300/4-5.6 IS USM, po sličnoj ceni, ali on je nekako mator i zastareo. Može i iskustva i za njega ako je iko koristio. Rado bih ja uzeo Canon 70-200mm f4L IS, ali mi je trenutno van domašaja.
 
Po danu ti ne treba is nista. SS ionako ide preko 500 sa iso 100 na f4.
 
Da, ali to je po vedrom danu i jakom suncu kada su senke oštre i kada nije baš ni poželjno da se fotka. Više me zanima kada su tu oblaci i kada sunce polako zalazi, nešto što je još uvek dan ali su uslovi svetla i dalje ok - dakle pred i tokom golden hour-a. Može li da se tu prođe bez IS-a na 200mm?
 
Pa za nepokretne objekte i subjekte ss 250 na 200mm je sasvim dovoljan za ostru fotku iz ruke. Taj ss ces dobiti uvek po danu i u poslepodnevnim satima. Imas 50mm zavrni na f4 pa vidi koji dobijas ss recimo sada.
 
Canon 70-300 IS je sasvim pristojan objektiv za ~230-250e za koliko se nalazi, nekad i manje. Daleko od toga da je zastareo ili bilo sta slicno. Nije L ali nije ni cena kao L. Za iste pare bih ga uvek pre uzeo nego tamrona 70-300 koji je mozda malo opticki bolji sto je zanemarivo ako se uzmu u obzir potencijalni problemi sa AF i kasnijom prodajom gde verovatno gubis vise nego sa Canonom
 
Mudro zboris Mladene..

@Gizmo
Sta znama, ja nisam sklon tome da pravim kompromise ako ne morem, uvek cu radije malo da pristedim i kupim pravu stvar... Recimo ovaj 70-200 L f4 IS, sta da kazem sem da je perverzija od objekitva, sa ss10-20 moze da se napavi dobra fotka bez problema, a ono sto se dobija kao krajnji rezultat cista je preverzija, e sada pokazalo se da ume da bude malo kratak za stosta, pa reko da ga menjam :p
 
Poslednja izmena:
Ako lova nije problem treba ići barem na 70-200 2.8 stariju verziju. To je moj sledeći objektiv i dok ne skupim pare nikakvi canon/tamron 70-300 is/vc mi ni ne padaju na pamet :D
 
@zajebani

Naravno, kome pare nisu problem ne treba da pravi kompromise, a koliko sam stekao utisak čitajući tvoje postove vidim da nisi ograničen lovom, tako da samo napred :)

@bokica

I tata bi sine, da zarađujem od fotografije možda bih razmišljao o njemu :) Za svadbe i razne događaje, svakako 2.8 i IS u tom slučaju. Jedino u slučaju da se odlučim za unovčavanje takve investicije, tačnije da ga uzmem sa namerom da od takvog objektiva pravim pare, ali ovako amaterski jok.
 
Ajde za iskusne koji prate oglase - koliko često se pojavljuje Canon 70-200mm F4L IS na oglasima kod nas? Jel ga ima i koji je neki prosek cene?
 
Ima ih. 750-800e

Ja već duže vreme čekam još mali pad cene ali sporo ide dole.

Iz HU novo je 1.1k e
 
Gde je najbolje pratiti oglase za polovne objektive?
 
Kod nas ja pratim samo fotoberzu i KP, ostalo ne znam. Tamo ih retko kad ima, pa sam zato i pitao. U međuvremenu sam se dogovorio sa jednim kolegom forumašem, pa će mi uz 24-70 f2.8 ovaj f4L IS raditi pos'o :D
 
Haha, Dandy otkrio da postoji i polovna oprema, sad kad je pljuno 3 soma za nesto sto vredi soma :d
 
Pratite oglase na DizajnZoni, tamo su mahom fotografi a ne preprodavci.
 
Haha, Dandy otkrio da postoji i polovna oprema, sad kad je pljuno 3 soma za nesto sto vredi soma :d

Pa nisam sve što imam kupio novo, a Canon 70D i Sigma 18-35mm nisu ni mogli da se nađu polovni kada sam ih kupovao, a hteo sam baš njih.
Nisam ja gadljiv na polovno, samo što ne želim da pravim kompromise koje ne moram.
 
Pa samo si za te pare mogao da kupis FF koji kida tu tvoju opremu sa kojom si se zakopao, niko ti nece kupiti tu Sigmu za normalne pare.
 
Pa ja ni ne kupujem stvari da bih ih prodavao. 70D i ta Sigma će mi ostati kao sekundarni, kada budem uzeo FF.
 
Bas me zanima koja je poenta toga, osim sto si zakopao pare bezveze :) Ako radis i treba ti backup telo, treba da bude isto FF, ako ne radis, ne treba ti backup telo, bacene pare kako okrenes, za te pare mozes da uzmes jedan dobar objektiv.

Foto oprema koja se kupuje da se ne bi prodavala je samo najbolja foto oprema, sto nije nista od toga sto imas. Sve ostalo se pre ili kasnije prodaje/menja za bolje, zato treba i da se razmishlja da li ces ga prodati i za koje pare, ali pre nego sto si ga kupio.
 
Nazad
Vrh Dno