Šta je novo?

OBD uređaji za testiranje motornih vozila

Ja narucio Vgate iCar Pro 4.0, vidjecemo kad stigne. Usput kupio (lifetime) aplikaciju 'Car Scanner'. Kad ustekam u port, ne planiram skidati.
 
1000033672.jpg
Koje ste sve app probali i koja se pokazala najbolje za ELM327?

Vidim pisu da ELM327 treba kupovati samo orginal kao sto je Vgate kupio @Running , da li ima razlike u čitanju između njih i jeftinih kao sto pise u tekstu ispod ?


Da li ima razlike u brendiranih (carista, obdeleven...) ELM327 i generičkih u pogledu šta sve čitaju?

Da li ima nesto novije i bolje od ELM327?
 
Ja sam probao jedan jeftini (kopija valjda) adapter, ne cita mnogo podataka. Nestabilan, bagovit i spor u radu.

Ovaj Vgate ima auto sleep i wake opciju, vuce malu struju u standby-u tako da ga i ne planiram skidati.

Nije losa stvar da se nadje, ne smeta, ne primjeti se i ne trazi leba.
 
@frrka: ima razlike izmedju adaptera. Imao sam neki jeftin - koji je radio OK sa besplatnom verzijom CarScanner aplikacije. Kad sam kupio aplikaciju i pokušao da očitam sve parametre, počeo je da zeza, koči, glavi aplikaciju, itd... Onda sam kupio bolji adapter (sledeći preporuke sa CarScanner sajta) i sa njim sve radi bez problema.
Pozdrav
 
Nisam siguran da li je spominjano na temi, za Peugeot i Citroen vrlo lepo sa dijagnostikom od $5 radi aplikacija FAP. Ima značajno više parametara koji mogu da se prate u odnosu na npr. CarScanner i te druge generičke app. Na primer, zadati i ostvareni pritisci goriva, turbine, detalji o DPF-u (zapušenost, preostala količina aditiva, na koliko radi regeneracije u proseku, kad je odradio poslednju regeneraciju itd)

Plaća se ali se na 4PDA može naći verzija koja radi.
 

Razlika u prozvodjacima vezano za OBD.

Zato je po meni bolje tražiti specifične čitače grešaka.
 
Nazad
Vrh Dno