Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

 
 
 
Drajver na svaka 3 dana :ROFLMAO:
 
studio driver je jos uvek od 10.10 :)
 
Ljudi, ima li neko situaciju da instalira poslednji (ponuđeni ili windowsov) driver za stariju nVidia kartu i da ne radi HDMI audio. Konkretno 9600gt na Win 10. I ne samo to, poprilično sam siguran da puštanje videa online ne radi lepo zbog grafičke. Primera radi iz starije slabije mašine kad sam izbacio 9600gt gledanje videa online više nije pravilo problema na integruši sa i3-3250.

Kada se ubaci AMD karta, radi HDMI audio.

Koju verziju drivera preporučujete za ovu situaciju?
 
Ljudi, ima li neko situaciju da instalira poslednji (ponuđeni ili windowsov) driver za stariju nVidia kartu i da ne radi HDMI audio. Konkretno 9600gt na Win 10. I ne samo to, poprilično sam siguran da puštanje videa online ne radi lepo zbog grafičke. Primera radi iz starije slabije mašine kad sam izbacio 9600gt gledanje videa online više nije pravilo problema na integruši sa i3-3250.

Kada se ubaci AMD karta, radi HDMI audio.

Koju verziju drivera preporučujete za ovu situaciju?

342.01 je verzija koju si probao?

EDIT:
Šta ti je prikazano u ovom dijelu NVCP?

EDIT2:
9600GT zahtjeva da priključiš SPDIF kabl na grafičku za HDMI zvuk.

 

Prilozi

  • 1698933564254.png
    1698933564254.png
    77.3 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena:

Evo ga još jedni 😀
 
mnogo ljudi ima problem sa plavim ekranom i zabadanjem racunara u stanju mirovanja. primer koristim ga nista sve normalno, ostane u idle i saceka me zaboden racunar nista ne reaguje. zbog toga i izbacuju mnogo se zali na black screen freeze i random bugcheck sto je kod mene slucaj.
 
^ koji model grafičke je u pitanju?
 
1060
 
^ jedino da vratiš stariji driver dok ne izađe noviji driver koje će to rešiti
 
sta pise na BSOD? sta pise u event vieweru za error i critical events?
 
ipak kod mene nije problem bio sa drajverom. poceli su vec posle ovih poruka nasumicni bsod vezani i za network driver, pa sam poceo da sumnjam dalje. onda povezem da od zadnjeg ciscenja racunara mi jedan vent radio ubrzano odnosno bios mi promenio na pwm a oni su preko napona u kontroli, to namestim i dalje nisam gledao. ustvari je meni tad kad sam ocistio racunar resetovao bios i napon rama na 1.2v a brzina ostala na 2993mhz. ukljucio sam xmp na 1.35v i sad je sve u redu izuzev taskbara i njegove transparentnosti. ciscenje racunara i update drivera su bili dan za danom pa sam vezivao za driver, problem.
 
 
Gforce experience da li instalirati to uopste? driver only je ok?
 
driver only instaliram otkad imam nv graficku u kompu (riva tnt bese prva)
 
^ plus ko želi može da snima igranje ako kači na YT… ne smeta da se instalira.
 
Uvek cistim ddu-om prethodni drajver.
Novi instaliram sa nvcleanstall, cist drajver, bez gluposti, telemetrije i ostalog.
 
ne, nikada to nisam radio
 
Obavezno brisanje starog drajvera pa instalacija novog?
Ne moras ali je preporucljivo. Ja osobno napravim custom instalaciju preko nvcleaninstall (imas tutoriala po yt), i zatim DDU (i na sljedecem restartu kompa nemoj internet imat da ti windows automatski ne skine drivere).
 
Nema potreba da preko nvcleaninstall bilo sta radis, ima na guru3d da se skinu vec cisti drajveri. Ima za gtx i rtx pa moze da se bira.
 
brisanje starog drajver, ulazak u safe mod, otvaranje DDU i preko njega detaljno ciscenje...pa onda instaliranje novog drajvera...https://www.guru3d.com/download/display-driver-uninstaller-download/
 
Nazad
Vrh Dno