Šta je novo?

nvidia 8500 gt, riknuo cooler, alternative

nebabgd

Cenjen
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruke
745
Poena
169
nedavno mi crkao cooler na msi nvidia 8500 gt, posle xx dana trazenja resenja ipak se slozih s finansijama za novi cpu...e sad javili se apetiti (a i potreba) da od starih delova sklopim neku konf. koja bi mogla da obavlja osnovne stvari...znaci cpu sekundarac.
imam :napajanje od 400W, monitor crt 17, neku msi mb. sa AMD Sempron LE -1100 proc., i 1 Gb ddr, hard od 40 Gb dosta star ali imam i ext. od 160 Gb...kuciste takodje mislim da imam, ali iako se izgubilo u selidbama nije prob. naci jeftino novo ili polovno...periferije: imam.tast. , mis, neke zvucnike cu vec da "iskopam"

E sad glavni prob. je ta graficka, nvidia 8500 gt na kojoj cooler ne radi,predlozena su mi resenja da stavim 8icu preko postojeceg ali nigde nisam uspeo da nadjem odgovarajuci, tj. da NE BUDE deblji od 1- 1.5 cm.to evo slike graficke.svaki predlog dobrodosao, hvala unapred.
 

Prilozi

  • msi-8500gt-front.jpg
    msi-8500gt-front.jpg
    340 KB · Pregleda: 781
Poslednja izmena:
Koliki je promjer samog ventilatora ? Ima samo on da se kupi.
 
ma ako ti se nece gledat skines taj vent i zveknes neku 12-cu sa niskim brojem obrtaja na taj hladnjak i nemas zime (iliti vrucine)
 
A sto ne stavis standardnu 8-cu....i ovako i onako bice ruzno..ali ce funkcionisati :D
 
e ovo sam prevideo da napisem, a predpost. da je bitno , znači grafika radi, tj. nije riknula skroz ! samo ne može da pokrene zahtevnije aplikacije, jer počinje nenormalno da greje (logično pošto vent. ne radi) primer : pustim neku stariju igru, koju ta konf. može da pokrene i ona posle min. dva počinje da secka, koči...Furmark test graf.na 1024x768 pokazuje 150,160...znači kako se pokrene linija ide ulzalnom putanjom = nekakvo hlađenje je neophodno i za najbezazlenije office korišćenje takvog cpu, ako neću da se bukvalno zapali dok sam pored njega :D

@bacteria, nema samo vent. tražio sam dobrih 2, 3 nedelje.pa mi puko ***** i uzeo na čekove nov. cpu. Ovo hoću da iskoristim najracionalnije sve stare delove, bolja varijanta nego da ih bacim!

@mmsandi, Ateluv...baš me briga kako će da izgleda, to bi ipak bio cpu sekundarac, namenjen za surf po netu, neke sitne stvari, a ako se pokaže stabilnim, može da vuče i torrente što da ne...to da li će se koliko gadno čuti mi više igra ulogu, pošto još ne znam ni gde bih sve to smestio !?

Jesi upravu za 8ice, pogotovo ove kineze od 69, 79 din. ja sam stavio 1. u nov cpu ali okrenut tako da duva napolje...ne da mi ubacuje prašinu u kućište, mada ova grafika (ati 5670 Sappihire ima zatvoreniji cooler od stare msi 8500) i čuje se prilično, tačnije od celoe konf. (30 000 din) najviše se čuje ventilator (ni 100 din) koji čak i ne hladi...verovatno će uslediti blago čupanje crveno/crnog kabla :D
Nemam baš iskustva sa kulerima/ventilatorima za cpu...može preko ovog i 12ica mislim, ako je tiša i ako će bolje da hladi, bitna je samo debljina, tj. fizički ne može na tu ploču da stane deblji od 1 -1.5 cm (u sl. da ne skidam ovaj metalni)
 
Poslednja izmena:
e ovo sam prevideo da napisem, a predpost. da je bitno , znači grafika radi, tj. nije riknula skroz ! samo ne može da pokrene zahtevnije aplikacije, jer počinje nenormalno da greje (logično pošto vent. ne radi) primer : pustim neku stariju igru, koju ta konf. može da pokrene i ona posle min. dva počinje da secka, koči...Furmark test graf.na 1024x768 pokazuje 150,160...znači kako se pokrene linija ide ulzalnom putanjom = nekakvo hlađenje je neophodno i za najbezazlenije office korišćenje takvog cpu, ako neću da se bukvalno zapali dok sam pored njega :D

@bacteria, nema samo vent. tražio sam dobrih 2, 3 nedelje.pa mi puko ***** i uzeo na čekove nov. cpu. Ovo hoću da iskoristim najracionalnije sve stare delove, bolja varijanta nego da ih bacim!

@mmsandi, Ateluv...baš me briga kako će da izgleda, to bi ipak bio cpu sekundarac, namenjen za surf po netu, neke sitne stvari, a ako se pokaže stabilnim, može da vuče i torrente što da ne...to da li će se koliko gadno čuti mi više igra ulogu, pošto još ne znam ni gde bih sve to smestio !?

Jesi upravu za 8ice, pogotovo ove kineze od 69, 79 din. ja sam stavio 1. u nov cpu ali okrenut tako da duva napolje...ne da mi ubacuje prašinu u kućište, mada ova grafika (ati 5670 Sappihire ima zatvoreniji cooler od stare msi 8500) i čuje se prilično, tačnije od celoe konf. (30 000 din) najviše se čuje ventilator (ni 100 din) koji čak i ne hladi...verovatno će uslediti blago čupanje crveno/crnog kabla :D
Nemam baš iskustva sa kulerima/ventilatorima za cpu...može preko ovog i 12ica mislim, ako je tiša i ako će bolje da hladi, bitna je samo debljina, tj. fizički ne može na tu ploču da stane deblji od 1 -1.5 cm (u sl. da ne skidam ovaj metalni)

Prosetaj do Balkanske, "Computer Shop", mislim da imaju relativno jeftine kulere za graficke. Ja sam pre 5-6 meseci platio 600 dinara, za neku prastaru FX5700.
 
e ovo sam prevideo da napisem, a predpost. da je bitno , znači grafika radi, tj. nije riknula skroz ! samo ne može da pokrene zahtevnije aplikacije, jer počinje nenormalno da greje (logično pošto vent. ne radi) primer : pustim neku stariju igru, koju ta konf. može da pokrene i ona posle min. dva počinje da secka, koči...Furmark test graf.na 1024x768 pokazuje 150,160...znači kako se pokrene linija ide ulzalnom putanjom = nekakvo hlađenje je neophodno i za najbezazlenije office korišćenje takvog cpu, ako neću da se bukvalno zapali dok sam pored njega :D

@bacteria, nema samo vent. tražio sam dobrih 2, 3 nedelje.pa mi puko ***** i uzeo na čekove nov. cpu. Ovo hoću da iskoristim najracionalnije sve stare delove, bolja varijanta nego da ih bacim!

@mmsandi, Ateluv...baš me briga kako će da izgleda, to bi ipak bio cpu sekundarac, namenjen za surf po netu, neke sitne stvari, a ako se pokaže stabilnim, može da vuče i torrente što da ne...to da li će se koliko gadno čuti mi više igra ulogu, pošto još ne znam ni gde bih sve to smestio !?

Jesi upravu za 8ice, pogotovo ove kineze od 69, 79 din. ja sam stavio 1. u nov cpu ali okrenut tako da duva napolje...ne da mi ubacuje prašinu u kućište, mada ova grafika (ati 5670 Sappihire ima zatvoreniji cooler od stare msi 8500) i čuje se prilično, tačnije od celoe konf. (30 000 din) najviše se čuje ventilator (ni 100 din) koji čak i ne hladi...verovatno će uslediti blago čupanje crveno/crnog kabla :D
Nemam baš iskustva sa kulerima/ventilatorima za cpu...može preko ovog i 12ica mislim, ako je tiša i ako će bolje da hladi, bitna je samo debljina, tj. fizički ne može na tu ploču da stane deblji od 1 -1.5 cm (u sl. da ne skidam ovaj metalni)

Ma moze sve da stane opusteno samo usrafis kuler koji li vec uzmes 8 ili 12 cm i nema da brines. Isprobao sma to vec na jednoj kartici kod drugara koja je imala pasivan hladnjak ;)
 
eto stara tema postala opet aktuelna...najvise zbog monitora, crt 17" samsung koji je ispravan, ali bih ga radije pustio u fuknckiju, nego da prezimi jos jednu zimu (nezivesnu) u kuci koja se ne greje!

@Gorth pozz, druze, evo opet mene s problemima, budzenje, generalna na suvo - bez dijagnostike itd. :D najvise mi se svidjaju ove cene kod dcom-a...odem tamo ponesem karticu pa uzmem koji najbolje lezi i ima odgovarajuci konektor. :)
p.s.dodao jos 2 gb na konf.prosao gen. test. i inst. mse bez ama ich problema :), ako nekom treba takva ver. w7 tu je pm ;)
 
edit: varijante 1 i 2 su 25 mm, znaci moze, ali ako skinem postojeci cooler.

8 cm je prečnik vent. na grafičkoj.nije ga problem skinuti jer nema šrafove nego se drži samo na ova 2 crna sr**a, ne znam kako se to zove, ali kao tipl, pristisneš manjim klještima ili noktima i izlazi.

edit 2 : skinuo vent. http://img833.imageshack.us/i/25092010014.jpg/ sad već mogu da biram cooler :)
 
Poslednja izmena:
Nemoj skidati metalno telo hladnjaka! samo skini ventilator sa hladnjaka. I nekako nakai 80mm vent na telo hladnjaka ;)
 
Nemoj skidati metalno telo hladnjaka! samo skini ventilator sa hladnjaka. I nekako nakai 80mm vent na telo hladnjaka ;)

uuf, jel baš vašno da ostane to metalno , mesingano telo ? malo je veća zahebanc. skinuti samo vent. a ko što rekoh mb. je tako nekako nakaradno napravljena da su slotovi jako blizu...uostalom na ploči bi i ostala samo graf. i ddr...imam taj hdd 40 gb koji verovatno treba da se formatira i neki combo sam našao koji radi, ono dvd čitač cd rezač :), obaviće posao.

o.k. vraćam met. telo a skidam samo vent., po ko zna koji put nisam zažalio što sam ko manijak kupovao alat, pa imam SVE u 3,4,5 ili više primeraka :D
 
Poslednja izmena:
Ako skines metalno telo hladnjaka, neces moci da ohladis graficku...to parce metala sluzi da odvede toplotu sa grafickog cipa... A taj ventilator polako odvrni sa malim srafcigerom, jer ionako ne radi. Pa nekako montiraj novi ventilator na telo hladnjaka.
 
aha znači graf čip je ovo što se pojavilo kad sam skinuo ceo vent. ova 2x2 cm, kvadratna pločica zelenkaste je boje...imam takav šrafcigerčić od 50 ostalih imam i bar 5,6 kom. tih malih. Dobro si mi rekao, ne bih to znao pa bih verovatno monirao vent. pa se posle čudio zašto greje...znači telo je važno da ostane!
 
Ne bi grejalo, vec bi pregorelo.... sam cip se nenormalno greje tako da bi bez pasivnog hladnjaka koji bi odvodio toplotu i ventilatora koji bi to odvodjene toplote brzo pregoreo....
 
Ne bi grejalo, vec bi pregorelo.... sam cip se nenormalno greje tako da bi bez pasivnog hladnjaka koji bi odvodio toplotu i ventilatora koji bi to odvodjene toplote brzo pregoreo....

e kad si mi već to razjasnio, daj molim te reci jel moguće da je Furmark test grafike pokazivao 140 -160 stepeni Celzijusa !!? To mi je neko preporučio da uradim, još ranije dok nisam znao u čemu je probl. tj. dal je do graf. ili ne...i skinem i pokrenem dotični prog. stavim na 1024 x 768 (normalna je inače 1680x1050), krene ona linija uzlaznom putanjom, ali mi bilo malo čudno da pokazuje 140 C a može da se pipne rukom, pa sam mislio da su ipak F. u pitanju.
jel moguće da je onda to što si malopre rekao, metalno "telo" obavljalo svoju funkciju (pasivno hlađenje, tek sad razumem razliku :)),a ventilator nije !?
od ponedeljka idem da donesem monitor i kućište (ako ga imam ako ne kupiću neko od jeftinijh) i taman prolazim pored dcom. pa ću poneti i graf. da vidim jel može neki od predloženih cooler-a da se ubudži, makar mu skinuo onaj okvir, "kućište", tj. ostavio samo vent. i konektor.
 
Ja kad pokrenem isti program pise mi temp u celzjusima...Ne bi me cudilo da je od pregrevanja otisao senzor... ali ako nije nadam se da kartica nije predugo radila pod tom temperaturom, jer je moguce da je ta temperatura ubije..
 
to mi je odmah palo na pamet čim sam ustanovio da "nešto pregreva" dosta sam oprezno i što kraće radio sve dalje...kad sam video da greje 1. sam čistio ventilator, pa vraćao graf. par puta..uglavnom ne vide se fizička oštećenja, nema crnog oko tog čipa, a zadnji put, kad je bila sklopljena ta stara konf.podizala je o.s. sasvim normalno, samo je na Furmarku i na igrama (znači samo probe od max. nekoliko min.) kočila i seckala,tako da se nadam da je ipak čitava i da će s ispravnim vent.i formatiranim hdd raditi.
U najgorem sučaju, čak i ako 8500 ne radi od ostalih delova vredi sklepati nešto uz neku drugu (bilo kakvu) polovnu grafiku.Sve bitne delove imam.
 
Nazad
Vrh Dno