Šta je novo?

nV 7900Gt, sad cu da se obrukam...[+gpu temp u idle-u?]

borab

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
8,578
Poena
860
Onaj mali naponski adapter ima mogucnost duplog napajanja.
Da li ste Vi koji imate doticnu karticu na njega zakacili i samo jedan molex iz PSU ili ste oba iskoristili. Takodje, jasno mi je da je zuta boja +12V , da je crna masa, ali zasto stavise crvenu boju na 3-ci pin, kad je on takodje masa?
 
Jedan konektor je dovoljan...
 
Mislim da moras da zabodes oba molexa u taj adapter, pozeljno sa razlicitih grana na napajanju, ako ti napajanje ima 2 ili vise 12v grana (tzv. rail-ova).
 
nV 7900Gt, sad cu da se obrukam...

Onaj mali naponski adapter ima mogucnost duplog napajanja.
Da li ste Vi koji imate doticnu karticu na njega zakacili i samo jedan molex iz PSU ili ste oba iskoristili. Takodje, jasno mi je da je zuta boja +12V , da je crna masa, ali zasto stavise crvenu boju na 3-ci pin, kad je on takodje masa?
 
Poslednja izmena:
pretpostavljam da na napajanju nemas 6pin pci-e konektor posto da ga imas ne bi valjda pitao ovo sto pitas mislim da je max u pravu dovoljan je jedan molex samo gledaj da ga ne deli neki hdd optika moze ali hdd nije pozeljno a ako imas viska neiskoriscenih molex-a ubodi oba i vozi ni meni nije jasno zasto ti adapteri dolaze sa 2 molex-a na 6pin pci-e
 
Sto kaze ivke76, ako imas 2 slobodna, ti zabodi oba, tu nema greske ;)
 
Falcon je napisao(la):
Mislim da moras da zabodes oba molexa u taj adapter, pozeljno sa razlicitih grana na napajanju, ako ti napajanje ima 2 ili vise 12v grana (tzv. rail-ova).
ma jok more! Nema potrebe!
 
inodius je napisao(la):
Crvena zica nije masa, nego +5v

Da si malo bolje pogledao sliku video bi da crvena zica ide tamo gde je masa na molexu, znaci 3-ci pin, jer je 4-ti prazan.
 
borab je napisao(la):
Da si malo bolje pogledao sliku video bi da crvena zica ide tamo gde je masa na molexu, znaci 3-ci pin, jer je 4-ti prazan.
samo ti ubodi jedan, onaj koji ti deluje da je OK, drugi ti ni ne treba i onako to sve zavrsava na istom konektoru, zar ne?
 
nV7900gt gpu temp u idle-u?

Za one koje imaju ovu karticu, mozete li da postujete sledece:
Proizvodjac kartice,
klok na kojoj ista radi,
idle gpu temp/full load gpu temp.

Kod mene je:
Gigabyte
500/1386
53C/73C izmereno programom "nv temp logger" . Istii se vrti u backgroundu i belezi na svaku sekundu promenu temperature dok se vrti neki bench...
Ne instalira se , samo se pokrene.
Evo ga u attach.
 
Poslednja izmena:
#borab
Ti si bas sampion :D
Nakrcao si 4-5 treadova o toj tvojoj karti. Ista prica se ponavlja i kad si uzeo onog x800xl. Daj bre opusti se malo :p
 
Cini mi se da forum sluzi kao mesto za razmenu informacija i tako mu i pristupam. Nikoga ne vredjam i ne prozivam i nije mi jasno zasto se ljutis. Ti si, verovatno, tehnicki potkovaniji od mene, ali nisam video konkretan odgovor na pitanje. Razlog ovog posta je taj, sto sam na netu video razlicite idle temperature za razlicite proizvodjace kartice i nista vise. Ziv mi ti bio i tvoji dobronamerni komentari.
 
borab je napisao(la):
Da si malo bolje pogledao sliku video bi da crvena zica ide tamo gde je masa na molexu, znaci 3-ci pin, jer je 4-ti prazan.
Pardon, izvinjavam se, ja sam samo onako po defaultu rekao da je crvena zica +5v. Jasno je na koju sam zicu mislio :d
 
borab je napisao(la):
Za one koje imaju ovu karticu, mozete li da postujete sledece:
Proizvodjac kartice,
klok na kojoj ista radi,
idle gpu temp/full load gpu temp.

Kod mene je:
Gigabyte
500/1386
53C/73C izmereno programom "nv temp logger" . Istii se vrti u backgroundu i belezi na svaku sekundu promenu temperature dok se vrti neki bench...
Ne instalira se , samo se pokrene.
Evo ga u attach.


asus 575/850(1700) max oc bez artifakta sa 2 12-ice uperene u karticu
54/75c everest/riva tuner(fear/condemned/oblivion maltretiranje) pokazuju isto probacu i sa nv temp logger-om mada za svaki dan kartica radi na default-u jer necu da rizikujem dok ne stavim nekog zalmana posto je default hladjenje na kartici zestoka boolja
 
borab je napisao(la):
Za one koje imaju ovu karticu, mozete li da postujete sledece:
Proizvodjac kartice,
klok na kojoj ista radi,
idle gpu temp/full load gpu temp.

Kod mene je:
Gigabyte
500/1386
53C/73C izmereno programom "nv temp logger" .

Moram da preporucim ljudima jedan prost, a efikasan "program" za dostizanje max temperature GPU. To je Real Time HDR IBL. Verovatno je spominjan pre na forumu. Stvarno optereti karticu, i ne verujem da ce igde vise da se zagreje. A sto je lepo za gledatiiiii ... :)

Koristim Zalman VF900 na MSI 7900GT 550/1800, i ne prelazi 43/52 stepena, a u sobi mi je prilicno vruce (oko 30 stepeni).

Svaka preporuka za ovaj kuler.
 
Poslednja izmena:
Rale45 je napisao(la):
Moram da preporucim ljudima jedan prost, a efikasan "program" za dostizanje max temperature GPU. To je Real Time HDR IBL. Verovatno je spominjan pre na forumu. Stvarno optereti karticu, i ne verujem da ce igde vise da se zagreje. A sto je lepo za gledatiiiii ... :)

Koristim Zalman VF900 na MSI 7900GT 550/1800, i ne prelazi 43/52 stepena, a u sobi mi je prilicno vruce (oko 30 stepeni).

Svaka preporuka za ovaj kuler.

Da, u tom programu na 1280x1024 + 4xAA sam je maltretirao oko 1/2h i temp je bila ona koju sam postovao.
Jeste preporuka za cooler, al gde ga naci? Da li si i mem. hladnjake stavljao ?
 
Pa naravno da sam stavio. Grehota bi bila da nisam :).
 
Iskoristi oba...

Zalmana sam nabavio preko e-dućana. Čekaćeš jedno mesec dana i ima da te oderu ali veruj mi da se isplati jer taj fabrički kuler je ipak prebučan a posebno što je na mojoj kartici sa default setovanjima i poslednjim zvaničnim drajverima radio non stop ma maksimumu :wall:
Trenutno stanje 500/700 temperature 40/50 plus minus dva tri stepena na minimalnom broju obrtaja. Da bi na minimumu čuo taj kuler moraš da mu približiš uho na 10 santimetara i to kad sam ga probao van kućišta na drugom napajanju...do jaja ali stvarno do jaja...isto važi i za onaj 7700Cu za procesor...

Ako je štampa zelena i ima nVidia logo gore desno sa strane kulera napravljeno u Foxconn pogonima a nalepnica je u principu jedina razlika...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno