Šta je novo?

Novo pojačalo do 200e

Ma... mislim da proveris koji ti utikaci idu na istu fazu pa da prikljucis na neki utikac koji nema velike potrosace i prekidace na sebi. Imas 3 osiguraca koja ti ulaze u stan, kucu... na te 3 faze sam mislio.
 
Moj preedlog ti je da zamenis taj prekidac (verovatno je dotrajao) i da proveris kontakte na lusteru (mozda je u pitanju los spoj negde). Tako ces stvarno resiti problem koji imas, a moze da se pretvori u jos veci ako ga ne resis. Pozovi nekoga kome nije strana elektrotehnika, a nemoj da pustas nekog molera da ti to radi.
 
Izinjavam se sto dizem temu iz mrtvih ali treba mi hitan odgovor. Sutra se naravno pravi zurka za NG i u igri je Denon PMA 710AE i 2 Magnat Ribbonwire2 na kojima pise da su na 4 oma 60w nom/80w max, dok je je denon na 4 oma 85w. Koliko je bezbedno da se 'odvrne' na pojacalu da ne zveknu zvucnici i da siba tako 3-4h? Zvucnicu su u dobrom stanju
 
Rated Output Power
(4 ohms, 1 kHz, THD 0.7%)
85 W + 85 W

Rated Output Power
(8 ohms, 20 Hz - 20 kHz, THD 0.07%)
50 W + 50 W

Kao sto vidis boldiranu informaciju, taj Denon moze da isporuci 85W po kanalu, ali mereno na 1Khz, a kad bi izbacili precizniju i tacnu informaciju za ceo frekventni opseg, to bi na 4 oma iznosilo negde oko 70-80W najvise. To je tu negde odnos snage koji zvucnici mogu da istrpe, i snage koju taj Denon moze da pruzi. Svakako nemoj da odvrces do kraja, a ako ima neki vat rezerve u pojacalu, to je samo plus, jer ce bolje kontrolisati zvucnike, tako da nema veze cak i da je Denon dosta jaci od zvucnika, sve dok se odmereno koristi. Dakle, za svaki sistem je najbitnija samokontrola, pogotovo u vecerasnjim uslovima. :D Lep provod :guitar:cheers
 
e, hvala mnogo na odgovoru :). Ja sam kontao da je bezbedno samo do pola da ga odvrnem, ali ovako je skroz ok...tj do kraja necu sigurno jer je prejako. Pozdrav i takodje lep provod cheers
 
Nadam se da nisi nista sprzio za Novu. :)
"Odvrtanje" se radi do granice kada pocinje izoblicenje zvune slike, tj kada pocinje da se cuje neki zvuk koji ne bi trebao da se cuje (nadam se da me razumes). Onda se malo vrati potenciometar i to treba da mu je maximum koji se koristi. Crkavanje moze da prouzrokuje mnogo stvari, kao npr kvalitet i jacina signala uredjaja koji reprodukuje muziku (plejera), kvaliteta mreznog napona (220V), u kakvom su stanju zvucnici ... Znaci natenane ispitas uredjaj pre "koncerta" polako okrecuci potenciometar na pojacalu i cim primetis i najmanje izoblicenje, brujanje, krcanje i sl stajes i vracas nazad 10-tak posto. Nemoj bolovati od odvrtanja do kraja ili od sto vecih brojki na uredjajima, jer to nema neke velike svrhe. Pojacalo od 100W po kanali ima odprilike 10% jacu "proizvodnju" zvuka od pojacala sa 50W po kanalu. Snaga pojacala nije direktno proporcinalna jacini zvuka koji se dobija. Nadam se da me kapiras.
Pozdrav i sretna repriza. :wave:
 
Evo da se javim. Sve je proslo ok. U pirncipu smo tako i radili....kad se javljao neki neprirodan zvuk, vracali smo malo nazad...odnosno u prevodu, nije pojacavano preko 2/3. Pozdrav :)
 
Nazad
Vrh Dno