Šta je novo?

Novo a ne radi kako treba?

abacus

Slavan
Učlanjen(a)
24.11.2004
Poruke
1,023
Poena
350
Drugar je kod mene kupio u delovima MSI K8N NEO4-FI,AMD ATHLON64 3000+ BOX S.939 I CLUB 3D 6600GT PCI-E.
Problem se ogleda u sledecem:
U NFSMW ili WarcraftIII Frozen Trone rachunar blokira,nekada nestaju texture,u 3Dmarku05 kada pustite Pixel Shader jedno 20 puta pojavljuju se neka chudesa od textura...
Naravno pomislim ja toliko hvaljena grafika ...ne radi.Promenim VGA,stavim Leadtek 6600 ( to se zadesilo u radnji ) kada ono opet isto ???
Inache sistem svezhe instaliran,najnoviji driveri,BIOS default.
Memorija Kingstone 512MB PC3200,napajanje Chieftec 360W.
Ima li ko ideju?
P.S
Rekao sam mu da sutra donese delove kod mene u servis pa cemo da vidimo chija mama crnu vunu prede :)
 
Poslednja izmena:
ili ti nije neko podesavanje vezano za grafichku dobro podeseno.. ili su se drajveri nesto posvadjali.. pa neko reinstaliranje bi mozda pomoglo
 
Mislim da bi trebala da se ispita stabilnost masine - takve brljotine moze da napravi i CPU i memorija ( tako da ne bih krivio samo graficku za to ).
 
abacus je napisao(la):
Drugar je kod mene kupio u delovima MSI K8N NEO4-FI,AMD ATHLON64 3000+ BOX S.939 I CLUB 3D 6600GT PCI-E.
Problem se ogleda u sledecem:
U NFSMW ili WarcraftIII Frozen Trone rachunar blokira,nekada nestaju texture,u 3Dmarku05 kada pustite Pixel Shader jedno 20 puta pojavljuju se neka chudesa od textura...
Naravno pomislim ja toliko hvaljena grafika ...ne radi.Promenim VGA,stavim Leadtek 6600 ( to se zadesilo u radnji ) kada ono opet isto ???
Inache sistem svezhe instaliran,najnoviji driveri,BIOS default.
Memorija Kingstone 512MB PC3200,napajanje Chieftec 360W.
Ima li ko ideju?
P.S
Rekao sam mu da sutra donese delove kod mene u servis pa cemo da vidimo chija mama crnu vunu prede :)

Bilo bi dobro da propustis jedan OCCT, da vidimo jel stabilna sama masina. Ako OCCT pukne, jasno, sumnjaj u memoriju ili u podesavanja u BIOS-u

Ako OCCT prodje, probaj sa svezom instalacijom windowsa i drajvera...

Pre toga, takodje vidi koliki je napon na +12V grani napajanja dok si u desktopu, i dok se vrti 3DMark ili neka zahtevna igra... Ako on pada ispod nekih 11.5V bice da je napajanje problem.

Puno srece.

P.S. Naravno ako je masina OC-ovana (a verujem da nije), sve prvo vrati na default.
 
Poslednja izmena:
meni to smrdi(ovaj mirise na graficku) ako nisu driveri....
 
Meni je na slicnoj masini bilo potrebno flesovanje biosa ploce. Imao sam slicnih proplema. Probaj.

Pozdrav.
 
driveri-90%...imao sam tu plochu jedno 3 meseca.....inache je jako kvalitetna...pogledaj samo mos fetove//
 
Poslednja izmena:
Pre nego sto pocnes sumnjati u hardware probaj format/reinstall windoze, i promenu verzije drajvera.. ako to ne pomogne onda probaj staviti setovanja u BIOS-u na default pa cak i fleshuj BIOS... ako to ne pomogne onda proveravas hardware sistemom eliminacije... a i napajanje je mozda slabo... Poz!
 
Izvinjenje svima :)
Zamenu koju smo mu stavili Leadtek 6600 ja sam jedno 2 nedelje pre toga flashnuo na 450/650 pa mu je i sa tom grafichkom nekada blokiralo na par sekundi :)
Sada kada smo je stavili na default 300/550 radi savrsheno dok ne dodje nova 6600GT (sutra iz Imtela) !
Hvala na trudu ipak josh jednom !!!
 
ipak, ti pogledaj kako ti je setovana makkina u BIOS-u. da li si malo "boodzio" .... to bi trebalo da radi i sa overclock-ovanom kartom....
 
Nazad
Vrh Dno