Šta je novo?

Mobilni telefon Novi telefon posle 3 godine

Koji mobilni telefon kupiti

Čkalja

Cenjen
Učlanjen(a)
14.11.2016
Poruke
1,102
Poena
145
Posle 3 godine dosao red da se zameni Honor 20 Pro, odradio je telefon svoje posteno , ali sam pocinje da daje znake za zamenu....

Iz Android sveta bih isao na OnePlus 10 Pro i prosto mi je neverovatno da se niko sa foruma nije usudio da pazari, mada u temi vidim i sta su razlozi, polovan/nov mogu da pribavim za 600-700e sto mi je skroz ok cifra da dam za telefon. Isao bih na varijantu od 256 GB memorijskog prostora

Iz iOS sveta kog nikada nisam bio deo bih isao na 13 PM jer poznajem ljude iz svog okruzenja koji su zadovoljni kako sa 12 tako i sa 13 serijom, ponajvise Pro modelima, ali bih zbog dijagonale ekrana isao na Pro Max.
Ono sto me najvise vuce ka istom je battery life koji mi je u ovom momentu ubedljivo najveci kriterijum za telefon..... Znam da bi ovde cifra morala da bude verovatno bliza 900e sto je vise od onih 600-700 za 10 Pro, ali sta je tu je.....

Ako imate jos nesto da preporucite otvoren sam za predloge, Mi serija mi se ne dopada dizajnerski nazalost, znam mnogi ce reci " pa gledas u ekran, ne gledas u zadnju stranu ", ali eto, jeste mi u neku ruku kriterijum i iskreno 1+ mi je ovde daleko lepsi od iPhone-a, ali oprostio bih 13ci dizajn zbog te famozne baterije.....

Da li eventualno sacekati s23 seriju jer npr. s22+ mi je savrsen telefon ergonomski i dizajnerski ? Da li uzeti od prijatelja zenin 12 Pro Max da se proba iOS ? Svaki savet dobrodosao :)
 
Ako ti je baterija najveća stavka onda iP u svakom slučaju. Zavisi šta želiš pored te baterije. U svakom slučaju za tu kintu uzmi pixel ili samsung s21/22. Ostalo je sve inferiornije.
 
U ovom trenutku mi je jeste baterija najveca stavka..... uz tu bateriju sta znam, mozda bih kameru ili ekran stavio na drugo mesto, verovatno pre ekran. Pixel sam razmisljao 7 ili 7 Pro, ali baterija im nije jaca strana po testovima...... a dizajnerski mi je super, lagano bih uzeo 7 Pro.... dokle god je Exynos u EU za S seriju ja cu preskociti, zato kazem mozda bih se i strpio za s23 ako bude Snapdragon.....
 
Ako mislis da bi mogao da se naviknes na iOS, onda definitivno 13pro max. Jeste skup, ali racunaj da ce dosta dobro da drzi cenu, kad budes kupovao naredni iP, neces morati da doplatis mnogo novca kao sad.
Ako ti iOS nikako ne bi legao, onda da sacekas S23+, bice gotovo sigurno Snapdragon, mozda u preorderu ne bude strasna cena, pa jos ako budu slusalice poklon, koje mozes prodati...
 
Zato razmisljam da uzmem od prijatelja 12 Pro Max da probam iOS dok ne budem siguran kako ce i sta biti sa S23 serijom.... Ako se naviknem onda posle pojuriti 13 PM
 
Nazad
Vrh Dno