Šta je novo?

Novi PSU - pomoc dobrodosla

Ljanmi

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2006
Poruke
2,075
Poena
380
Imam napajanje iz potpisa, volim da klokujem :) , imam sam neki problem kome nisam znao uzrok pa sam redom menjao komponente izmedju ostalog i napajanje. Napajanje sam uzeo od Villy-a na test LC POWER Metatron Prophecy. Primetio sam da pod punim opterecenjem pod Lynxom Metatron daje 4-5 stepeni nize temperature za CPU u odnosu na moj Corsair TX650 sto meni znaci realno za overklok :( . Sad posto planiram neki Sli ili Crossfire u perspektivi razmisljam da uzmem neko napajanje 850W dobrih performansi. Taj Metatron je kod Villy-a terao i7 na 5GHz totalno stabilno sto mi je dovoljan pokazatelj da mi ne teba nista kvalitetnije od toga(garancija 3 godine ili veca naravno :) ). Taj Metatron je 750W i cini mi se da mi je malo slab za 2 graficke karte - znaci treba mi malo samo jace od toga u istom kvalitetu ili boljem naravno. Razlog tim temperaturama je koliko sam upoznat manja snaga na 12V grani na mom TX650 pa CPU dodaje struju sa ploce da bi nadomestio potrebnu snagu - otuda veca disipacija toplote valjda? Ovo je samo amatersko razmisljanje ali sam gotovo siguran da ima 4-5 stepeni razlike u temperaturama pod Lynx-om. Uzeo bih Seasonic 850W ali mi se ne daje 180e a kapiram sada da imam za malo pa "istu stvar" za dosta manje novca(ovde mislim na performanse u overkloku). Ima dosta modela razlicitih proizvodjaca u toj snazi, nisam upoznat sa PSU scenom zadnje 3-4 godine, treba mi preporuka za neko best buy napajanje za moje potrebe(sto duza garancija pozeljna i duzi modularni kablovi :) ). Predlozi pls...
 
Mozda je bolje da tu lovu malo raspodelis, uzmes malo bolju maticnu i napajanje od 750w.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Uzeo bih Seasonic 850W ali mi se ne daje 180e a kapiram sada da imam za malo pa "istu stvar" za dosta manje novca

Osvrnucu se samo na ovo boldovano, ne da nije "ista stvar" nego nije ni priblizno ista:d

Taj Seasonic koga si pomenuo je jednostavno druga klasa u odnosu na psu koga si pomenuo. Moze mnogo da se obrazlaze, ali sasvim ti je dovoljan info da ce lakse i uz mnogo manje ripple-a, taj SS 850w da izgura 1kw nego taj Metatron deklarisan na 850, 750w. Plus je full modularno. Znaci, ako imas kintu da uzmes onaj SS od 180+ eurica, koga si pomenuo, nemoj uopste da razmisljas, a posebno ne da poredis, jer te dve stvari nisu uporedive.
 
Ma ne kazem ja da su to losa napajanja, cela Metatron serija je vise nego ok, i ja sam na jednom iz te serije(Arkangel 850w deklarisano-750w efektivno), gurace to bez problema, samo kazem da ipak nisu za poredjenje sa jednim SS-om. ;)
Hocu da kazem da je razlika u ceni opravdana, nemoj ni da pomisljas da si dobio isto ili slicno a za manje para, jer nisi, to je sve. :wave:
 
thermaltake toughpower xt 875w... ima ga u firmi na em.. za jako lepe parice. napajanje je vrhunsko(pre pocetka polemike, nije kao seasonic), a za kusur ti ide i ploca... razmisli...

Da nisi mislio na model xt 775w, nisam video da imaju taj model u ponudi inace garancija je vrh - 5 godina sto je meni za napajanje bitna stvar. Kakav li je kvalitet struje koji isporucuje?
 
OK, ali pre bih isao na 875 model(ako uopste postoji :) ). Sada imam Corsa 650 i ako bih radio upgrade onda ne znam, ne bih isao na 775 varijantu - nije mi neki motiv za upgrade ako me kapiras a za performanse nemam komentar jer vidim da su fantasticne. Malo imam averziju ka Tt napajanjima, mom drugu je Tt spalio celu konfu pre par godina(taj lik nije na forumu) i kada sam mu pomeuo da planiram ql Tt napajanje samo je prevrnuo oci i pored 5 godina garancije :(
 
Poslednja izmena:
Ma nije mi hitno nista, za sada imam jednu kartu ali planiram da uzmem jace napajanje pa ako se uveze i ako budu ljudi zadovoljni sa ovim 775w modelom zasto da ne. Mada nije mi bas svejedno posle price drugara kako mu je Tt ubio celu konfu doduse to je bilo pre par godina ali o5 :(
 
Nazad
Vrh Dno