Šta je novo?

Novi nForce driveri 4.27

skidam ih 2 dana rucno |[ od kuce dialupom na 33600... 20mb
opet ima ona network glupost, inace bi sami drajveri (za nf2) bili 7-8 mb max...
btw ja mislim da bi trebalo lepo da radi jer smo sve te verzije drajvera, manje vise, vec skinuli ovih dana... tj koga nije mrzelo... a jedino je sa novijim ide prijavljeno da ima problema... (ostali su isti 4.12, kao u 4.24)
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da donose neko ubrzanje, samo popravljene bagove...
 
Pa nikada ni jedni drajveri za cipset nisu doneli neka ubrzanja. Ispravljanje bugova je druga stvar. Ako sve radi kako treba ne vidim razloge za skidanje novih drajvera i stvaranje potencijalnih problema....
 
Evo skinuo... zasad sve ok... nesto me buni sto mi i dalje u about u audio prijavljuje da je verzija 4.31, za ostalo nisam prijavljivao... ma probacu ih kako valja kad reinstaliram... ili mozda opalim driver cleaner ovih dana, mada me mrziii...
 
Verzije drajvera od 4.24 drasticno kvare zvuk SoundStorm-a (ne znam za ovu najnoviju)!
Ponovo sam instalirao staru verziju (mislim da je 2.48) koju sam dobio na CD-u maticne ploce. Zvuk je bolji, tj. nema distorzije, sustanja itd.
Ko koristi Soundstorm (ima ga NF7-S ploca i jos neke - Epox i Shuttle koliko znam) neka ovo obavezno isproba/obratiu paznju. Na stranim forumima se pojavili thread-ovi sa ovom tematikom. Kako lako (losi) drajveri mogu pokvariti zvuk...
Pozdrav!
 
Hm... ja sam soundstorm i poceo da koristim kad sam dobio ove nove drajvere i novi mixer...
 
danijel00 je napisao(la):
Evo skinuo... zasad sve ok... nesto me buni sto mi i dalje u about u audio prijavljuje da je verzija 4.31, za ostalo nisam prijavljivao...

Sa foruma http://forums.pcper.com/showthread.php?t=336961


Seems nVidia meesed up. International version is the real 4.27 where the English only is the fake 4.27 (it is actually 4.24 renamed to 4.27). Download the International version.

nForce 4.27 International :

This nForce Win2K/XP driver package contains the below components:

Audio driver version 4.42 (WHQL)
Audio utility version 4.44
Win2K ethernet driver version 4.33 (WHQL)
WinXP ethernet driver version 4.36 (WHQL)
Ethernet NRM driver version 4.42 (WHQL)
Network management tools version 4.42
GART driver version 3.77 (WHQL) with updated uninstaller files
Memory controller driver version 3.38 (WHQL) with updated uninstaller files
SMBus driver version 4.04 (WHQL) with updated uninstaller files
Installer version 4.46
Win2K IDE 2.5 driver version 4.15 (WHQL) with updated uninstaller files
WinXP IDE 2.5 driver version 4.12 (WHQL) with updated uninstaller files

nForce 4.27 English:

This nForce Win2K/XP driver package contains the below components:

Audio driver version 4.31 (WHQL)
Audio utility version 4.31
Win2K ethernet driver version 4.16 (WHQL)
WinXP ethernet driver version 4.16 (WHQL)
Win2K ethernet NRM driver version 4.16 (WHQL)
WinXP ethernet NRM driver version 4.16 (WHQL)
Network management tools version 4.16
GART driver version 3.77 (WHQL) with updated uninstaller files
Memory controller driver version 3.38 (WHQL) with updated uninstaller files
SMBus driver version 4.04 (WHQL) with updated uninstaller files
Installer version 4.38
Win2K IDE 2.5 driver version 4.15 (WHQL) with updated uninstaller files
WinXP IDE 2.5 driver version 4.12 (WHQL) with updated uninstaller files
 
Minja je napisao(la):
Pa nikada ni jedni drajveri za cipset nisu doneli neka ubrzanja.

Umeju ponekada da ubrzaju rad sa hardom ali jako malo tek toliko da moze da se vidi na nekim sintetickim testovima
 
Meni nVidija sve vise ide na q. Jos uvek nisu ispravili BUG sa mono zvukom. Kada pustim video sa mono zvukom (capture videa sa TV kartice) meni se javljaju distorizije jer se nVidia pravi pametna pa mi pusta i na zadnji levi i zadnji desni zvucnik iako ih nemam, iako sam prijavio da imam 2 zvucnika. Ovo rezultuje prejakim signalom jer se pustaju prednji i zadnji zvucnici na fizicki jedan zvucnik. Nije u pitanju samo video, i u nekim igrama se javlja isti problem. Bug se moze srediti tako sto se rucno potisaju nepostojeci zadnji zvucnici. Mozda 2007. godine isprave bug. Novi Forceware drajveri pocev od 61.71 pa nadalje imaju bug u nv4_disp.dll , tako da kada pustim neki avi (jako cudan, ali cu ga sacuvati jer je odlican test) koji nije kompresovan, odmah dobijem BSOD. Sa starim drajverima je sve OK. Da ne pricam da je u poslednjih 7 dana iscureo pun q. kojekakvih revizija: te 4.40, te 5.03 te ovi 4.27 koji su u stvari 4.24 u engleskoj verziji ...... bedno! IDE drajveri su beskorisni, pola aplikacija mi ne vidi CD-ROM (CD Speed, SmartBurn, CD Doctor), EAC moze da se nabudzi (Win32 native intrerface), KProbe (SPTI interface). Na kraju cu da sutnem drivere za SS i da stavim one Realtekove i da sutnem IDE drajvere.
 
He, pazi sad ovo:

"Windows XP - Unified Driver

If you have previously downloaded the 4.24 English kit, there is no need to download this English kit below since it is the same drivers as in 4.24."

Zaglavlje nvidia driver strane. U čemu je onda fora ako su international novi a English stari a nose novu oznaku?

Tim više što sada vidim da primary download site za International verziju daje 19.74Mb za skidanje a tek Mirrori daju pravih 30.4.

Udarila vrućina u glavu i kod njih, šta li?
 
Poslednja izmena:
grrr znaci skinuo sam opet iste drajvere... 20mb za dzabe... ove internacional cu skidati sa brzeg linka, mozda...
 
danijel00 je napisao(la):
grrr znaci skinuo sam opet iste drajvere... 20mb za dzabe... ove internacional cu skidati sa brzeg linka, mozda...

Koliko ja znam jedina razlika izmedju english i international je u podrsci za razne jezike, a driveru su isti!! tako da ne gubi vreme.
 
deka je napisao(la):
Koliko ja znam jedina razlika izmedju english i international je u podrsci za razne jezike, a driveru su isti!! tako da ne gubi vreme.
Pa mozda mu trebaju helpovi na kineskom? :d

Zaista nema potrebe skidati te International verzije. Ja licno nemam ni jednu i ne volim ih jer mi instalira gomilu nepotrebnih helpova - ne koristim ni one na engleskom, a kamoli na ostalim jezicima :D
 
Poslednja izmena:
deka je napisao(la):
Koliko ja znam jedina razlika izmedju english i international je u podrsci za razne jezike, a driveru su isti!! tako da ne gubi vreme.

Koliko ja znam ,) (u ovom slucaju:mad: ) razlika izmedju english i international je u tome sto je english preimenovana stara verzija (greska) a international provereno nova verzija drajvera!! Pise lepo gore. Mozda su u medjuvremenu ispravili to...
 
ja sam skinuo 50.3 drajvere sa guru3d-a i napakon mi rade normalno hdd-ovi sa SW ide drajverima instaliranim.
 
Vince Carter je napisao(la):
Koliko ja znam ,) (u ovom slucaju:mad: ) razlika izmedju english i international je u tome sto je english preimenovana stara verzija (greska) a international provereno nova verzija drajvera!! Pise lepo gore. Mozda su u medjuvremenu ispravili to...

Nisu ispravili...
Upravo sam skinuo drajvere, ne čitajući postove i ukapirao tek po započetoj instalaciji... Htedoh da podelim svoje zapažanje sa širokim narodnim masama, i kad sam se ulogovao na forum i pročitao šta već piše... (da ima ikonica magarca, sad bi ovde stajala... ;)). Ajd sad ponovo na DL, ovaj put 30 MB :wall:
 
I ja sam skinuo 5.03 drajvere sa guru3d -a i rade odlicno. Sadrze najnovije verzije svih komponenata.
 
Meni su 4.24 pravili probleme malo-malo pa plavi ekran a posebno kada klokujem, skinuo 5.03 sa abitovog sajta i nema problema odlicno rade sa sve SW-IDE driverima.
 
SW IDE drajveri mi nisu pravili probleme u smislu da corruptuju podatke, da se masina zaglavljuje vec neki programi jednostavno ne vide IDE uredjaje (recimo pisac). U svakom slucaju nisu za instalaciju i sama nVidia po defaultu kaze NO. Razlika u performansama je smesna. Merio sam u HDD Tach-u 3.10 i Sandri, mekada su bolji M$ nekada NV drajveri. Sto se tice zvuka, Realtekovi drajveri su OK ali opterecuju sistem s obzirom da APU (HW) ne radi nista vec drjaveri (SW). Ipak je bolje vratiti nVidine drajvere za zvuk.
 
Lukija je napisao(la):
SW IDE drajveri mi nisu pravili probleme u smislu da corruptuju podatke, da se masina zaglavljuje vec neki programi jednostavno ne vide IDE uredjaje (recimo pisac). U svakom slucaju nisu za instalaciju i sama nVidia po defaultu kaze NO. Razlika u performansama je smesna. Merio sam u HDD Tach-u 3.10 i Sandri, mekada su bolji M$ nekada NV drajveri. Sto se tice zvuka, Realtekovi drajveri su OK ali opterecuju sistem s obzirom da APU (HW) ne radi nista vec drjaveri (SW). Ipak je bolje vratiti nVidine drajvere za zvuk.

Ne razumem sta si hteo da kazes. Ako ja recimo imam Abit NF7-S 2.0 i na njemu SoundStorm hardware -ski cim, novi driver -i pa i stari dace hardwarsku akceleraciju zvuka i sav posao ce raditi hardware (SoundStorm). Druga prica je za one koji nemaju SoundStorm nego neki codec na ploci.
 
Imam AN7 i on ima SS ali sam nasao bug u drajverima (vuce se u nekoliko poslednjih verzija) pa sam posegao za alternativom. Istina je da Realtekova varijanta radi ali ne koristi APU vec CPU. S obizrom da sam nasao workaround za bug, vratio sam nVidine drajvere. Takodje mogu da kazem da su Forceware 62.20 resili bug sa plavim ekranom kada pusti moj testni AVI :D
 
Zdravo Lukija,
jel moze malo detaljnije objasnjenje o "workaround"-u za bug? Kako odraditi i koja kombinacija drajvera radi optimalno/najbolje? Kakav bug je u pitanju i je li on razlog losijem zvuku SoundStorma od verzije drajvera 4.24? Neki jludi su kombinovali starije drajvere za zvuk sa novijim IDE i ostalim... te sebi napravili "hibrid" drajvera.
Pozdrav!
 
dogriz je napisao(la):
Nisu ispravili...
Upravo sam skinuo drajvere, ne čitajući postove i ukapirao tek po započetoj instalaciji... Htedoh da podelim svoje zapažanje sa širokim narodnim masama, i kad sam se ulogovao na forum i pročitao šta već piše... (da ima ikonica magarca, sad bi ovde stajala... ;)). Ajd sad ponovo na DL, ovaj put 30 MB :wall:

Isti slučaj, sa tom razlikom što sam trenutno limitiran na 26400 zbog *****skog PCM uređaja koji su kevi uvalili kada je tražila da je odvoje od dvojnika...

Xebem ti i Nvidiu i Telekom Srbije... :mad:
 
vidard je napisao(la):
Zdravo Lukija,
jel moze malo detaljnije objasnjenje o "workaround"-u za bug? Kako odraditi i koja kombinacija drajvera radi optimalno/najbolje? Kakav bug je u pitanju i je li on razlog losijem zvuku SoundStorma od verzije drajvera 4.24? Neki jludi su kombinovali starije drajvere za zvuk sa novijim IDE i ostalim... te sebi napravili "hibrid" drajvera.
Pozdrav!

Vec sam opisao, kada pustim mono zvuk u WinAmp-u (sto se u praksi desava retko) i kada koristim DirectSound + HW aceleration dobijem prejak zvuk sa izoblicenjima. Koristim 2+1 sistem , u nVMixeru sam prijavio da imam 2 zvucnika kao i u Windows-u. Problem nastaje sto iz nekog razloga driver pustaju zvuk na nepostojecim "zadnjim" zvucnicima a u stvari se sve to cuje na postojecim zvucnicima zajedno sa onim "prednjim". Resenje je da se u nVMixeru utisaju na 0 rear speakers (levi i desni) i to je to. Drugo resenje je da podesis da imas 4 zvucnika. Bug se takodje javalja kada pustam video iz Media Player Classica i kada za audio output stavim DirectSound. Posto cesto capture-ujem video sa TV kartice, on je mono i kada ga pustim dobijem prejak zvuk. Procitao sam da su nesto radili povodom toga u verziji 4.31:
.
.
improved playback of mono content
.
.

http://www.nvidia.com/object/nforce_audio_4.31_win2KXP


Predlazem ti da pogledas i ovo:

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=23721
 
Zdravo Lukija,
hvala na opisu. Vec mi je podeseno na 4 zvucnika ali to nije resilo problem sa losijim kvalitetom zvuka (od verzije 4.24 pa nadalje - ove najnovije nisam probao). Kad kazem losiji kvalitet zvuka mislim na neki sum, kvrckanje pa i blagu distorziju prilikom reprodukcije zvuka (npr. kada pustim film/DivX iz MV2Player-a - kada ide film cuju se spomenute anomalije a kada stisnem pauzu nema ih vise!?). To sam i video pa probao na (nForcers) forumu ka kome si postavio link...
Download-ovacu audio drajver (4.31) pa cu probati.
Pozdrav!
 
Ljudi ne znam sta se vama desava ali meni je audiograbber postao totalno beskoristan sa novim drajverima za plocu od 3.15 na dalje. Program ne moze da mi preko aspi-ja grebuje muziku vec mogu to raditi iskljucivo analogno ,sto naravno ne radim. Napomenucu jos samo da kada su se pojavili novi 4.12 drajveri, Nvidia je napomenula da su poboljsali rad sa uredjajima na ide kontroleru i poimenice naveli sa kojima konkretno. Medju tim uredjajima nasao se i moj Teac540e, hehe. Preporucio bi im da vise ne ispravlaju bagove i nikako da poboljsavaju drajvere :d
 
Cao Lukija,
instalirao sam audio drajvere ka kojima si postavio link i za sada nema ranije pomenutih anomalija. Izgleda da radi...
Hvala i pozdrav!
 
Jel zna neko kako da namestim da mi radi i centralni zvucnik
prilikom reprodukcije mp3 pesama? (5.1 :))

Radio je na epox rda+ sa 2.03 drajverima i na abit nf7-sl sa tim
istim drajverima, a sad na nf7-sl sa novim 4.27 (inter :)) ne radi.
 
AD: Pokreni stari SS control panel (kad ga pokrenes prijavice neku gresku ali ce da krene) i tu ukljuci centralni zvucnik (kao sto si radio i sa ranijim drajverima) iskljuci stari control panel i to je to.... od sad cem imati centralni zvucnik....

a losa strana ovog metoda je, sto samo ovako mozes i da iskljucis centralni zvucnik....

Pozdrav
Turbo
:wave:
 
Nazad
Vrh Dno