Šta je novo?

Novi Netscape! Baziran na FFoxu, koristi i IE engine!

ZoNi

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
30.08.2000
Poruke
8,085
Poena
859
navigation.png


Na mozillaZine-u su se pojavile prve informacije o novoj alfa verziji Netscape (oznaka 0.5.6+)...

Novi browser je baziran na FireFox-u 0.9.3, ali ima jednu veoma zanimljivu "sitnicu": moguce je za prikaz strana koristiti IE-ov Trident rendering engine! (Bas kao sto Maxthon podrzava i Gecko engine ;) )

If the sight of the 'Display like Internet Explorer' option made you break out in a cold sweat, please be seated. It's true: this option makes Netscape use IE's Trident rendering engine for the current site. Here's how Netscape describe it in their help file: "Remember the old debate over which is the best browser? Tired of having to use different browsers to surf the web? Well, now the debate is over: Netscape Browser includes two separate layout engines, so you can choose to view a web site like Netscape Browser or like Internet Explorer." They may as well have said, "That's it, we surrender." With 'Display like Internet Explorer' enabled, Netscape uses IE to render pages, sends the user-agent of your installed version of IE to websites and makes Microsoft representatives say, "We are very pleased to see a vibrant ecosystem involving hundreds of partners and independent software vendors continue to develop on the IE platform." The option is omnipresent in Netscape's context menus, always the first item in the content area.

Tekst se nalazi OVDE, sa puno screenshotova i vrlo detaljnim opisom svih funkcija!

full screenshot
 
Poslednja izmena:
Moram da priznam da browser izgleda svemirski. Sto se tice opcije za render iz IE, cini mi se da je ovo vise "podilazenje" korisnicima koji vec koriste IE. U medjuvremenu se moze koristiti extenzija sa http://ieview.mozdev.org koja otvara link u IE. Nije bas isto ali radi posao.
 
Nije lose... samo se nadam da nece biti kao Netscape 7.x, koji je prepisana Mozilla sa gomilom reklama...
 
Kad izlazi?
 
Zoni maximalnih dvanaest pojena za link. :)

Ako koriste Trident ima da se učitavaju web stranice jednako sporo kao i kod IE-a, a to mi se ne dopada. Predpostavljam da će mnogi IE ovisnici da se oduševe sa ovim Netscape-om.
 
Dobro, ajde onda ti meni reci kako to kod mene na mašini IE ide uočljivo sporije od FF a mašina bi mogla da se okarakteriše kao stara (256MB RAM-a)? FF učitava maltene trenutno stranicu dok kod IE to nije slučaj.
 
Apsolutno tacno. Potpuno se smorim kad pokusam ovaj forum da otvorim u IE endzinu preko modema...
 
Zato sto je IE standardni deo Explorera i "do pola" je vec otvoren kad pokrenes windozu, a FF, jeli, nije, pa zato mu treba da se pokrene. A i ne bi me cudilo da je Bili optimizovao Win za IE :cool: ;)

Probaj Operu ili neki drugi non-IE browser: meni se Opera isto vuce.
 
Vidim ja da se opet vracam jedinom pravom browseru - Netscape-u ;)

Na FireFox se navikakvam vec desetak dana i nikako da se naviknem kako treba.

Je.o vas IE :d
 
Poslednja izmena:
delimir je napisao(la):
Vidim ja da se opet vracam jedinom pravom browseru - Netscape-u ;)

Na FireFox se navikakvam vec desetak dana i nikako da se naviknem kako treba.

Je.o vas IE :d
Stavi onda full Mozillu. Nema navikavanja a nema ni reklama za AOL na svakom koraku (ko u Netskejpu)...
 
Ko ima link za ovo cudo? :)
 
Brate sta da ti kazem : FUCK SCREENOVE I FUCK INFO!! DAJ BRE LINK ZA DDL!!! :)
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Stavi onda full Mozillu. Nema navikavanja a nema ni reklama za AOL na svakom koraku (ko u Netskejpu)...

Pa da tako je i bilo. Prvo sam jako dugo bio na NS, onda sam se prebacio na Mozilla-u, da bih sada kada sam radio reinstalaciju sistema presao na FireFox. Ma sredio sam ga, mada ima neke stvari koje mi smetaju tj. vise su mi se svidjale na Moz. Uglavnom FireFox je koncipiran tako da vise lici na IE, kako bi se pridobila sto veca baza korisnika.

Meni recimo smeta sto nema u donjem desnom delu statusne linije dugmence za onnline/offline rezim, vec mora kao kod IE preko pull down menija...To je recimo jedna stvar koja mi smeta, mada ih ima jos. Ipak, veoma je stable i po tom pitanju nemam zamerki, ali sa screenshotova vidim da novi Netscape ima gomilu poboljsanja i vise lici na pravu Mozillu nego sto je to slucaj sa FF (npr. Netscape ima unutar tabova dugmence za new tab, pa ne moram da koristim dvoklik itd...).

Uglavnom, dajte link bre :)
 
Ups...Izvini Zoni nisam video. Zamsakirao si ovaj link u code ;)

Hvala, skidam pa cemo videti. Ma ne moze da ne valja :D
 
ZoNi je napisao(la):
wtf? pa, ovo ti je link za d/l :D

E ok ok, nisam video :) Downloading started ... :)

(u yee... 11.0 MB :zgran: )
 
Da, al' je zato browser free. :D
 
faxcool je napisao(la):
E ok ok, nisam video :) Downloading started ... :)

(u yee... 11.0 MB :zgran: )

Da, ali je npr. prethodni Netscape bio tezak 30 mb u full verziji...
 
Ma znam i to imam 7.2

Btw, od kako sam testirao Longhorn, koji je kao sto i sami znata ALPHA, dobio sam traume :D . Zato sam se i plashio da instaliram ovo. Ali OK je , skupio sam hravrost ( :D ) i instalirao i mogu vam reci da je duplo brzi od IE-a. Nista drugo nisam testirao sem brzine.
Btw, Opera 7.60 preview 4 je i dalje zakon po meni......
 
Btw, Zoni, rekao si da je baziran na IE-u ...
 

Prilozi

  • netscape.JPG
    netscape.JPG
    33 KB · Pregleda: 95
Nije bre baziran na IE, nego moze da koristi IE engine (opciono, inace koristi Gecko).
 
A ok ok , prevideo sam :D
 
Nazad
Vrh Dno