Šta je novo?

Novi nastavak Monkey Islanda

Ahaha, prvo sam bio skeptican da li da probam igru, onda sam instalirao, poceo da igram i ponovo se odusevio - MonkeyMFisland 1/1... Po meni su potpuno oziveli stari osecaj, prva epizoda zaista izgleda laganica sto se tice zagonetki, pomalo me nervirao sistem kombinovanja itema gde moras prvo da ih stavis u zaseban slot, na grafiku ce te se za kratko vreme navici i navuci, simpatican, dobro poznati humor je i dalje tu. Sta vise, idemo dalje epizode 2...:D
 
Evo malo screen-ova sa početka. Super su odradili posao. Ostavili su čak i mogućnost quick switch-a izmedju orginalne i se verzije. :)
 

Prilozi

  • MISE 2009-07-15 23-28-27-62.jpg
    MISE 2009-07-15 23-28-27-62.jpg
    125.2 KB · Pregleda: 116
  • MISE 2009-07-15 23-28-37-98.jpg
    MISE 2009-07-15 23-28-37-98.jpg
    143.1 KB · Pregleda: 120
  • MISE 2009-07-15 23-28-48-43.jpg
    MISE 2009-07-15 23-28-48-43.jpg
    160.5 KB · Pregleda: 109
  • MISE 2009-07-15 23-29-07-64.jpg
    MISE 2009-07-15 23-29-07-64.jpg
    208 KB · Pregleda: 122
  • MISE 2009-07-15 23-29-17-26.jpg
    MISE 2009-07-15 23-29-17-26.jpg
    161.5 KB · Pregleda: 115
Ne znam za vas, ali cim se uvodna animacija ostrva pretvorila u poboljsanu verziju i cula muzika iz frule malo sam zaplakao setivsi se dobrih starih dana.
 
Poslednja izmena:
Pricaj mi, i ja kad sam video uvodni deo-potpuni emocionalni flešbeki. Fenomen monkey-a je vezan za mnoge druge stvari iz tog vremena, zato toliko i utiče na nas. Juče sam malo probao, vidim po gornjim šotkama da je igra letterboxed, pošto u 1080p nema crnih linija...eh i uf...:)
 
Cekaj jel ovo remake orginalne igre ili neka nova prica ? Posto nisam igrao nikad Monkey Island, a cuo sam toliko pozitivnih stvari o igri.
 
Cekaj jel ovo remake orginalne igre ili neka nova prica ? Posto nisam igrao nikad Monkey Island, a cuo sam toliko pozitivnih stvari o igri.

To je prvi deo Monkey Island-a poliran do HD-a;)
Nije bas remake nego vise nesto kao re-graphic-make!:d
 
Stvarno su ovo sjajno uradili. Skidam im kapu!
Kakav flešbek... baš sam nešto upao u setno raspoloženje kada sam se setio vremena kada sam ga prvi put igrao.
 
Stvarno je dzabe za igru ovakvog kalibra :).

Nadam se samo da Lucas Arts nece stati na ovome nego da ce odraditi i polished verzije Maniac Mansion, Day of the Tentacle mozda cak i Sam&Max i Full Throttle (ne toliko zbog grafike vec sto mi se jako dopada uprosceni interfejs u remake-u).
 
Nadam se samo da Lucas Arts nece stati na ovome nego da ce odraditi i polished verzije Maniac Mansion, Day of the Tentacle mozda cak i Sam&Max i Full Throttle.

Uf, kamo lepe sreće...
Još uvek ne mogu da shvatim što su odustali od Full Throttle 2 koji je bio gotovo 90% završen, na desetine screenshot-ova videh i na kraju prc...
 
ja je zavrsio, zaboravio sam sta su stare dobre igre bile i koliko su ove nove avanture u stvari lose :)

inace JAKO dobra infrmacija:
http://www.joystiq.com/2009/07/20/secret-of-monkey-island-has-strong-start-on-steam/

igra je na steam-u dosla na prvo mesto!!!!!!!, ima nade ipak i za avanture da vidimo u buducnosto koji top A naslov a ne ko sad niskobudjetne buckorise..

PS: mislim na SE, ovaj tales mi se bas ne svidja..., moze da prodje al nije to to... i kakav bre crni 3D to avanturama DEFINITIVNO ne treba, mada moze i 3D ali sa 50x vecim budjetom i 2x boljom grafikom od crysis dok se to ne desi nek se drze 2D!
 
Poslednja izmena:
Eh da mi je neko pricao da ce ovako biti, najpre saznam za nastavak, pocnem da igram, odem na letovanje, i kad se vratih tu je i remake prvog dela, nemam reci... I tako srecom krenem iz pocetka da igram, pa cu proci sve delove. Steta, sad mi krivo za drugi deo, da li ce raditi remake ili nece, pitanje je i ako budu koliko ce to trajati, ja bih sad sve slistio odjednom :) , a glupo mi da igram stari drugi deo, posle ako bude remake necu sigurno... Treci i cetvrti deo nema potrebe da rade ista, drugi bi bilo lepo.
Kao sto rekose neki prethodno, meni doduse nisu krenule suze, ali taj osmeh na licu na pocetku igre :) .
 
he, he, he, voodoobananas i Guybrush u nano-odelu. Ali svaka čast tom liku koga nije mrzelo da se bakće sa ovim...neki ljudi stvarno imaju vremena na bacanje...
 
Nazad
Vrh Dno